• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

    Pokus o prelozeni BG litanie:

    "I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

    "Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
    rozbalit záhlaví
    FACEDANCER
    FACEDANCER --- ---
    MORKANT: v originále mi přišel o něco složitější, podobně vystupující ze série
    Nemyslím, že je napsaný vyloženě špatně, spíše jinak
    pořád výrazně lepší než třeba Stvořitelé Boha

    u mě osobně spasitel patří za kacíře a před kapitulu čili na krásné druhé místo co se kvality týká
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    ITCHY: tenhle rozměr tý kniky je skvělej, v příběhu má svý místo atd... jen mi přijde že je špatně přeložená / napsaná. a to hodně...
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    Mě Spasitel vyloženě bavil a díl od dílu mi přijde, že kvalita stoupala - Kapitola je u mě top.
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    MISON: spasitel byl logicky celkem slabší, neb musel nějak překlenout k dětem duny
    nicméně já bych ho neposuzoval přísně, podle mě se v něm krásně ukázala negativní tvář moci a paul zde představoval l vysloveně záporáka, aspoň můj pocit
    tedy pokud se chtěl herbert odpoutat od kladného hrdiny kterého vytvořil prvním dílem a nastolit prostředí pro pozdější události ,spasitel splnil dokonale svůj úkol
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    MISON: Spasitele Duny jsem dokázal přečíst jedině okamžitě po přečtení Duny, dokud byla čerstvě v paměti a docházely mi souvilosti. V tu chvíli to byla ještě jdoucí kniha :)

    Nějak nechápu kde se v té sérii Spasitel vzal, je to prostě divná kniha. Je taková i v originále? Čtu jen česky, tak nemůžu posoudit...
    MISON
    MISON --- ---
    Tak jsem po velmi dlouhe dobe docetl Spasitele duny. Bylo to pro me ze zacatku trochu utrpeni a tak sem to na delsi dobu odlozil. Druha pulka rozhodne lepsi. Ale stejne se mi to zdalo takovy nejak zvlastne slaby. Nevim jestli to bylo prekladem..nebo necim jinym.

    Nicmene pred par dny jsem zacal s dalsim dilem - Deti duny. A musim rict, ze to hltam stejne jako prvnil dil Duny onehda. Mistrovinka. Napinavy, mnohem lip napsany nez ten Spasitel (ze by fakt preklad i kdyz to delala stejna baba?). Pribeh dostava mnoho novych rozmeru, promakanost je videt na kazdym odstavci...

    Je to pozitek ta duna :)
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    škoda že to nakonec nevzal Neil Blomkamp...District 9 byl senzační silnej film..no jo, to bychom chtěli asi moc, stejně jako nakonec nevzal Pascal Laugier Hellraisera..
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    z moviezone.cz:

    5.1.2010 17:45 - Duna má režiséra

    Ano, dalšího. Původně měl novou verzi Duny režírovat Peter Berg, ten ale minulý rok z pozice odstoupil a nechal jí volnou pro podobné šílence. A někdo takový se samozřejmě našel. Jmenuje se Pierre Morel a ačkoliv vám samotné jméno zřejmě nic neříká, tenhle člověk má na svědomí jeden z našich (nej)oblíbenějších filmů předminulého roku: 96 hodin (Taken). Takže Morel rozhodně akci umí, chtělo by se dokonce říct, že podobně jako Berg. Navíc má v hlavě nápady, což se dneska cení. Kvůli Morelovi už se hledá i nový pisálek, který by Dunu narozdíl od prvního scénáře Joshe Zetumera (Quantum of Solace) více přiblížil knižní předloze Franka Herbera z roku 1965. Morel se tedy hodlá zavděčit především fanouškům originálu. Je to jeden z režisérských talentů, na jehož další film se těší skoro každý a čeká, co Morel předvede. S Dunou to nebude mít snadné, to víme už teď. Co si o téhle volbě myslíte vy? Podělte se v komentářích!
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    co cože... nějak jsem zaspal :)
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    PAULMUADDIB: Spáč se musí probudit! :-)
    MISON
    MISON --- ---
    Neil vs. Neill – kdo natočí Dunu? - 30.10.2009
    Peter Berg je z kola ven. Přes dva roky všem vykládal, jak hodlá proměnit sci-fi klasiku Franka Herberta v akční velkofilm... a pak podepsal s Universalem smlouvu na dva jiné filmy (včetně adaptace deskové hry Battleship) a bylo jasné, že Dunu nenatočí. Studio Paramount ji chce totiž dostat na plátna kin co nejdřív...
    http://www.csfd.cz/novinky/tyden/
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    To se nevylučuje :-D
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Fanatické? Spíš oprávněné ;)
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    Kdo jste sledoval Dreamers of Dune, tak víte jak vtipný bylo číst fanatické výkřiky odporu už proti Předehrám. Zbytek už byl prakticky na černé listině...

    Paula z Duny jsem dostal jako dárek, takže to nakonec přečtu, ale bojim bojim...
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    me se vcelku jeste prderhry a tamto kolem libilo. ale bylo to uplne neco jinyho. komercni nahrazka, pribehy na motivy Frankova skvelyho pribehu. nicmene PAulovy prihody uz si necham ujit. a doufam, ze ty dva noumove prestanou. nebo budou muset dosta za vyuceno v podobe propadaku.
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    v pohodě...a Encyklopedii jsi četl?
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    GULDUR: sákra..já zapoměl počítat,pardon hexalogie
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    ITCHY: Kapitula už nešmakuje?
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    GULDUR: v tomhle ohledu musím říct že pro mě je po přečtení pentalogie duna uzavřena a slovy kapitána nema chci věřit že už nic nebylo napsáno:-)
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    Zatím se mu nechce vstávat potvoře...chtělo by to nějaké dobře konfliktní téma, na kterém bychom se všichni pohádali...tak třeba...kam dál s Dunou neboli budou svět Duny vysávat Pinky a Brian ještě dlouho?

    A co Dune fan fiction? Třeba Dune Encyclopaedia je podle mého názoru moc pěkně zpracováno...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam