• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

    Pokus o prelozeni BG litanie:

    "I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

    "Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
    rozbalit záhlaví
    CORIM
    CORIM --- ---
    SAMIEL: Nemaj tam nahodou jeste jednu?
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    Robas: nejvic me na tom uspokojuje, ze uz nikdy nebudu muset precist to druhe vydani s posranym prekladem :)))
    ROBAS
    ROBAS --- ---
    ha, ja chci taky!! :-)
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    Tak se mi povedlo v patek ukoristit v jednom antikvariatu stare vydani Duny (s tou vlnou na pousti). Ta kniha pravdepodobne nebyla nikdy otevren, natoz prectena. Je v perfektnim stavu a stala me 80,-
    VANAPRASTHA
    VANAPRASTHA --- ---
    SAMIEL: Vidím to dost podobně.

    WIPER: Poznámka o vnitřních dialozích je jistě důležitá. A týká se to nejen filmů, ale i knih. Nedávno jsem četl jeden pokus o velkolepou fantazy ságu a myslím, že to byl přesně tento rozměr, který jí scházel a učinil z ní horší sortu záchodové četby. ;-)
    BRIDGET
    BRIDGET --- ---
    SAMIEL: Taky si nedokážu představit jako Paula Atreida jiného herce než K. MacLachlana. Naprosto mi tam sedí.
    FEARGUS
    FEARGUS --- ---
    Tak sem vcera shlidnul kus Lynchovy Duny, uz sem to nevidel leta a temer i zapomel, ze tam blbnou s tema nesmyslnyma voice modulama... Dalsi minus pro Lynche...
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    CORIM: a mne prave ne. Ten blbecek v serii vypada tak na tricet. Lachlan ve filmu tak na dvacet. Jsem jednoznacne pro Lachlana. Myslim, ze kdyby si tu praci dali a opravdu nasli herce, ktery by na tech patnact/sestnact vypadal, bylo by to hned o necem jinem.
    CORIM
    CORIM --- ---
    WIPER: Fakt? A cetl jsi opravdu Dunu? Protoze on se zezacatku chova jako nevycvalany fracek.
    CORIM
    CORIM --- ---
    SAMIEL: Bylo. A proto mi taky vic sedi v te miniserii.
    NIDING
    NIDING --- ---
    Ber to tak, ze dneska lidi proste nectou, takze se toci podle zabehlejch schemat, aby na to mohl koukat i tlustej amik ze svyho kresilka a ladovat se u toho hambacem a nemusel u toho moc premejslet.
    WIPER
    WIPER --- ---
    jojo Paul v te nove serii se choval jako nevycvalanay fracek, ne jako budouci Imeprator. Paul byl svou matkou a vubec celym okolym od mladi vychovavan k tom aby vladnul.

    A vubec, bez "vnitrnich" dialu postav se proste neda Duna natocit. Lynch to pochopil. Ti novi ne. Proto to stalo za prd :-)
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    Nebylo Paulovi tesne pred odletem na Arrakis patnact?
    CORIM
    CORIM --- ---
    ANNIE: Navic, v miniserii se Paul chova presne tak, jak by se chovat mel. Ze zacatku totalne namyslenej a rozmazlenej fakan, ktery je presvedcen o tom, ze je neco vic. Ke konci uz jednak vi ze je trochu vic a jednak uz i zacina myslet. Presne jako v knize.
    PRIZRAK
    PRIZRAK --- ---
    No, mě na první dojem taky Poul trochu zklamal. Ovšem pak jsem se nad tím zamyslel- Poul měl pořádnej výcvik, tak proč ne? Celkově to bylo OK- podle mě.
    Stilgar se nepovedl. Ne, že by to ten herec zahrál špatně, ale typově se na to nehodil.
    Kdo však byl přesnej- Gurney. Paráda.
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    Ok ok...Jak to tak po sobě čtu tak sem se nevyjádřila přesně...Fremeni kritizovali "vodní tloušťku" a herec, co hrál v minisérii Stilgara mi prostě přišel jako její dokonalý ztělesnění, takže nikomu menší břišní energetický zásoby do pouště neupírám...
    Jo a ad pleška: Přesvědčili ste mě. Nevadí :)
    ROBAS
    ROBAS --- ---
    PRIZRAK: jo řešili, kdyby se to počítalo na hvězdičky, tak to dostane tak 1 z pěti
    CORIM
    CORIM --- ---
    CRAZYJOE: Sohlasim. Souvisi to totiz se zasobami energie a vody v organizmu.
    CORIM
    CORIM --- ---
    ANNIE: Mno, kdyz uz mluvime o Beduinech, tak je vhodne zminit, ze maji postavu spise mensi vysky. A nekteri maji hlavu holou jako koleno.
    CRAZYJOE
    CRAZYJOE --- ---
    FEARGUS: s bachorom áno, ale s menším bruškom nie - poznám spústu aktívnych, aj keď už nie vrcholových, športovcov (ok, predovšetkým karatistov) s menším či v
    FEARGUS
    FEARGUS --- ---
    PRIZRAK: Tu serii zkratka neberu, uz jen proto, ze Paulovi melo byt na zacatku cca 15 let, a "na svuj vek byl trochu maly, coz je o Atreidech zname"... Holt sem nevydejchal, kdyz na me vybaf Ital z posilovny...

    ANNI: Jj, tlusty Fremen je protimluv...

    CORIM: Fyzicka se imho vylucuje s bachorem :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam