• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    VICKE: dle meho je uplne jedno, jestli se jeho syn nejak podilel na vzniku Duny nebo ne. Kdyz se clovek proslavi, tak je rad, ze z jeho slavi muze podporit i blizske a ne ze vsechny prachy jdou jen tem, kdo dilo znovu vylisuje, na tom by pak mohl vydelavat kdejakej nymand.
    SALUSA_SECUNDUS
    SALUSA_SECUNDUS --- ---
    ja kdybych chtel ten ebook, tak si ho koupim, nemam na tom co obhajovat, cumacku..
    BRANIK
    BRANIK --- ---
    SAJMONDEE: proc prisli, oni s tim maji spolecneho akorat otce - potomci to nenapsali, uz neni feudalismus, aby prejimali diky puvodu vyhody po predcich. samotne zajisteni budoucnosti herbertovi rodiny se poplatku za naklady na fyzickou knihu a prispevek autorovi za dilo duna netyka, to je ponekud jiny, zivotni projekt.

    SALUSA_SECUNDUS: VODNIK: tak to rozporujte, zatim jste si svuj postoj neobhajili. nez dehonestaci a veta, ze to stoji malo penez, ponekud nestaci. navic, je-li zaplacen poplatek za dusevni vlastnictvi, a naklady na dalsi kopie jsou nulove, co je na tom za kradez? kradez je naopak pozadovani penez za virtualni kopie, pricemz na jejich vznik jsou naklady nulove - oproti kradezi se pri stazeni souboru ten soubor na puvodnim disku nesmaze, dilo tedy nezmizi jako ukradeny obraz, ktery se proti vuli presune k novemu majiteli a neumozni jeho vyuziti majiteli puvodnimu, cumackove. obchodni - prekupnicky- proces, zalozeny na marzi v dobe beznakladoveho kopirovani dat, je ponekud prezity a lze v nem dosti pochybovat o jakychokoli dobrych umyslech.
    nejasnosti zda-li byla fyzicka kniha mnou zakoupena, poukazuji na neschopnost interpetovat a davat do souvislosti texty nize.
    SALUSA_SECUNDUS
    SALUSA_SECUNDUS --- ---
    VODNIK: ano je to velmi specificke, nez zaplatit stovku za neco co chci vlastnit a tesit se z toho ze to mam, tak obetovat mnoho energie vymyslenim komprimatu duvodu, proc je lepsi to ukradnout a pak to cely este vyblejt na internet..
    zajimal by me jeste pribeh te tistene knihy, predpokladam, ze taky nebude koupena v obchodu.. :)
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    BRANIK: pokud ebook není bežně v prodeji tak prosím, ale krást něco co stojí pár korun může jen pitomec. A ještě to tak dementně obhajovat
    VICKE
    VICKE --- ---
    SAJMONDEE: Och ano, Zprasitel Duny Brian Herbert...
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    BRANIK: Frank ma potomky a rodinu, ktere by ty penize prisli.
    BRANIK
    BRANIK --- ---
    VODNIK: desatek za dusevni vlastnictvi a naklady fyzickeho vytisku mrtvole franka herberta, ktera si ty prachy stejne neuzije, nebot je mrtva, jsem i pres to zaplatil (takze nakejm parazitum), tudiz nechapu, proc bych si to nemohl precist v podobe, na kterou nejsou zadne naklady, a znovu u ni platit desatek za dusevni vlastnictvi, ktery mam jiz zaplacen, jakymsi mrchozroutum, kteri se zivi plody jeho mrtvoly, aniz by napsali jenom carku te knihy a potrebovali k jejimu napsani penize na zivobyti, coz mi prijde krajne pritazene za vlasy.
    TYRAEL: dik, to jsem nalezl, ale povazoval jsem to za obrazky k dune, kvuli slovu igalerie v nazvu, a ted vidim, ze to je warez grupa, a ne komiks ci obrazky :)
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    BRANIK: Tady máš vše v jednom balíku, stačilo zagooglit: http://uloz.to/xfEVUFD/duna-pdf-igalerie-cz-rar
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    BRANIK: a co takhle si ji koupit?
    BRANIK
    BRANIK --- ---
    nemel by nekdo dunu v cestine a el. podobe? fyzickou knizku mam, akorat pro ctecku jsou koukam linky mrtvy, dik.
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    DVA3
    DVA3 --- ---
    zachrante fantasii!
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    GULDUR: Dle Legie skončili u Kacířů a dle data vydání u Baronetu, to také sedí...
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    Nevíte někdo, jestli nakonec u Svobody vyšla Chapterhouse Dune, nebo skončili skutečně u Kacířů?
    WIPER
    WIPER --- ---
    FYI v Neoluxoru maji Zelený mozek od F. H za 49Kc

    Zelený mozek - Frank Herbert | Databáze knih
    http://www.databazeknih.cz/knihy/zeleny-mozek-47973
    NABUKHADNEZAR
    NABUKHADNEZAR --- ---
    Včera jsme zkoukli ještě neviděného Mijazakiho a mě to připadalo dost povědomé. Metanarativ Duny jak vyšitý. Ohm versus Šaj-hulúd.

    Naušika z Větrného údolí / Kaze no tani no Naushika (1984) | ČSFD.cz
    http://www.csfd.cz/film/42132-nausika-z-vetrneho-udoli/
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    TORUVIEL:
    No, tak to ať si nechají.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    MARTY63: Opravdu jsou to jen pevné desky a box, nic navíc tam není, ani lepší papír, ani ilustrace.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Já do toho taky nejdu. Ale sere mě, že nakladatelé si naříkají na nedostatek peněz a pak vyhodí prachy za takový nedokončený projekt. Podle mne šlápnutí totálně vedle.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam