• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

    Pokus o prelozeni BG litanie:

    "I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

    "Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
    rozbalit záhlaví
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    IKARI: Hele sebevědomí a nabubřelost jsou to jediný co jsem mu jako Darth Emo - Kylo Renovi v novejch Star Wars žral. Tvářit se jako arogantní nafoukaná ropucha mu jde na jedničku.
    IKARI
    IKARI --- ---
    MARTIK: nic proti Driverovi, ale podle me by se na nej moc nehodil - nesala z nej to sebevedomi a nabubrelost, ktere asi Feyd potrebuje
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    a furt nám chybí Feyd, ale ten bude asi až ve dvojce.
    moje přání - Adam Driver.
    na fotce schválně plešatý, protože z uniklých screenů to vypadá, že Harkonneni jedou tenhle styl.

    KALIPH
    KALIPH --- ---
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    JONY: pěkné ornitoptéry
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    KINORIP: První záběry z epické Duny | MovieZone.cz
    https://www.moviezone.cz/clanek/40809-kinorip-prvni-zabery-z-epicke-duny
    JONY
    JONY --- ---

    MARTIK
    MARTIK --- ---
    více zde:
    Duna (2020) | Fotogalerie | MovieZone.cz
    https://film.moviezone.cz/duna/galerie
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    Windtrap!

    Česká voda v Emirátech. Nový unikátní přístroj může denně vyrábět stovky litrů z okolního vzduchu | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/...xpo-2020-voda-sucho-spojene-arabske-emiraty-sae-dubaj-cvut_1908031251_ako
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    'Dune: The Sisterhood' TV Series a Go at WarnerMedia | Hollywood Reporter
    https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/dune-sisterhood-tv-series-a-go-at-warnermedia-1217286
    STRIK3R
    STRIK3R --- ---
    duncana idaha bude hrat jason momoa , hudba hans zimmer....zatim to vypada slibne
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    SAJMONDEE: zatím dobrý!
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    tak uz maj herce kery obsadej role Paula, Barona Harkonena a Rabana v novem remaku.
    Stellan Skarsgard to Play Villain in Legendary's 'Dune' | Hollywood Reporter
    https://www.hollywoodreporter.com/...d=IwAR058yWHuVvmZjpWYZq_IEcI9IjaHHO3gpjHRZneu-n0v23ZLCyu1mFDz30
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Přeju všem krásné Vánoce a fajn rok 2018.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    MARTY63: Diky za odezvu, juknu na to.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    SCHRAMM:
    To iilustrované vydání mám a myslím, že se to vyplatí. Je to krásně provedné, kvalitní papír. Hezké písmo, akorát moc malé. Peněz sice jako za kozu, ale stojí to za to. Hlavně, aby to vydali celé.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    Mate vlastne nekdo to nove ilustrovane vydani? Stoji to za porizeni? Ja se zatim obmene mych letitych paperbacku vyhybal, ale ted vazne uvazuju :)
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Položil jsem několik otázek nakladtelství Baronet, které sérii Duna vydává a zde je jejich reakce.

    Dotazy:
    Dobrý den,...
    Měl bych několik otázek:

    1) V exkluzivní edici s celostránkovými ilustracemi je plánováno vydání všeho co vyšlo nebo "jenom" klasická série od Franka Herberta?
    2) Je nějaká naděje na následující tituly jako ebooky?
    "Kapitula Duna"

    a trilogie

    "Předehra k Duně: Atreidové, Předehra k Duně: Harkonnenové, Předehra k Duně:Corrinové"
    "Historie Duny: Služebnický džihád, Historie Duny: Křížová výprava strojů, Historie Duny: Bitva o Corrin".

    Za "Kapitulu" bych se moc přimlouval, nelze ji jako ebook legálně sehnat.

    Reakce:
    Dobrý den,

    - Ilustrovaná vydání plánujeme zatím pouze u série Duna.

    - Co se týká elektronické podoby sérií Duna, Předehra k Duně a Historie, tak
    tam Vás bohužel zklameme. U série Duna budeme nyní vydávat pouze tištěnou
    verzi, ilustrované vydání. V plánu je každý rok jeden díl. Na elektronickou
    podobu jsme nezakoupili práva. U této série se nám e-booky moc neprodávají,
    čtenáři Duny preferují spíše tištěnou podobu. Proto jsme nechtěli vynakládat
    další náklady, které jsou s elektronickou podobou spojené.
    Sérii Předehra k Duně zatím vůbec neplánujeme. Poslední vydání tištěné verze
    se nám velmi špatně prodávalo. Když nám končila práva na tuto sérii, zbylo
    nám na skladě ještě velké množství knih, které jsme následně museli
    rozprodat za pár korun. Proto zatím tuto sérii nechystáme.
    Práva na elektronickou verzi se nedají koupit samostatně, kupují se pouze
    společně s papírovou verzí.
    Práva na prodej trvají pět let, během této doby musíte všechny kusy tištěné
    knihy rozprodat. Pak již nesmíte knihu prodávat, pokud neprodloužíte,
    samozřejmě, to jsou ale další náklady.
    U Historie Duny je to prakticky stejné, jako s Předehrou, tam byl stejný
    scénář, proto zatím papírová i elektronická verze bohužel nebude.

    Je mi líto, moc jsme Vás zřejmě nepotěšili.
    Mějte se moc hezky a ať se Vám dobře daří.

    S pozdravem
    Jaroslav Kubásek
    Baronet
    obchod.baronet@dobrovsky.cz

    Takže ebooky nebudou, protože se blbě prodávají. Škoda.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    No, já čtu teď sérii Školy Duny (Sesterstvo, Mentati, Navigátoři) - překlad Dana Chodilová a vztekám se, protože ze zmutovaných Navigátorů udělala kormidelníky. To tam prostě nepasuje. Kormidlník udržuje kurs tam, kam vytyčil trasu navigátor. A navigátoři v zhroceném prostoru hledali přece bezpečné trasy pro jejich lodě. Tohle paní Chodilová zvorala.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam