• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    HOLAKAC: tipuji Ana de Armas
    nebo nějakou "of colour".
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    Filmová studia Warner Bros. a Legendary Pictures v úterý večer oznámila, že v říjnu 2023 uvedou do kin pokračování filmu Duna. První díl sci-fi eposu režiséra Denise Villeneuva se v amerických biografech objevil minulý týden, za první víkend utržil po zpřesnění údajů 41 milionů dolarů, což je zhruba 908 milionů korun.
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    Hans Zimmer se na fb tváří, že druhá Duna je potvrzena.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    JAKKILLER: Nemeni, neni to stala brana. Je to jen jinej pohled na ohybani prosotru.
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    TRAGED: Jakýsi ohořelý pahýlek tam byl. Ale byl to moc kolážovité a nekonkrétní.

    Jinak jsem se těšil na scénu ve stanu kdy to Paulovi konečně pořádně najelo a taky to bylo jakési slabé. Přitom jistá dávka psychadelie tam byla na místě.
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    LAAZI: Aha, tak ty jiny soustavy na druhy strane jsem si nevsiml, vnimal jsem to jako dutej valec.
    Coz me tak nejak odpovidalo predstave z knihy.
    Takhle to ale opravdu vypada jako brana.
    Proc by to ale Villeneuve menil? To meni vsechno! :)
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    IKARI,PUKPUK: Asi jste byli nepozorni, i tady je ruka spalena na uhel :-]
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    LAAZI: Tak je to jasne, je myslene jako pruchod prekryvem. Jak vidno, na druhe strane roury je videt uplne jina soustava - modra planeta.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LAAZI: takhle to skutečně působí jako plynulý průlet jakousi hvězdnou bránou... toho jsem si ve filmu nevšiml.
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    HOLAKAC: Omlouvam se, ted jsem si vsiml, ze jsem zapomel uzavrit spoiler tag.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    Mimochodem, pořád jsme neviděli ani císaře ani Irulan. Zato je viděli fremeny na Caladanu, což by mohlo napovědět, kam až je příběh směřován.

    IKARI: Pravda, Feyd-Rauths taky jeste nebyl a IMHO ho neukaze driv, nez se Rabannovi rozsype Arrakis pod rukama
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    TRAGED: na Irulan jsem zvědavej na casting, jestli k němu dojde.
    IKARI
    IKARI --- ---
    ja bych se nedivil, kdyby druhy film zacal v arene s Feydem-Rauthou, na cez by se chvili resil vztah mezi Harkonneny a cisarem jako prolog, nez se vratime k Paulovi na Arrakis - a cekal bych, ze se ten film vrati k nekterym vynechanym vecem z prvni pulky - a s tim to vyjde tak, ze finale druheho filmu bude finale prvni knihy
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    STRANGERD: Knihy druhé první knihy? :-] IMHO má v plánu v 2. části zahrnout i 2. knihu, aby zahrnul celý Paulův příběh.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    'Dune' Opens to $40 Million at the Box Office. Strong Enough for a Sequel? | Financial Post
    https://financialpost.com/pmn/business-pmn/dune-opens-to-40-million-at-the-box-office-strong-enough-for-a-sequel

    nic není jisté, ale nějaké pozitiva, byť může jít jen o PR kecy:

    “I’m smiling,” Warner Bros. president of domestic distribution Jeff Goldstein said on Sunday morning. “Exhibitors are thrilled. The best part is, fans are loving what they’re seeing. They’re loving the big-screen experience. It’s been a winner of a weekend for movie-lovers.”
    ..

    In an interview with Variety this week, WarnerMedia chair Ann Sarnoff said plans for the sequel will be based on “the entirety of what ‘Dune’ can do for the company, including HBO Max.” She added, “The story in itself sets up for a sequel. The production is so amazing and the storytelling is so compelling that it’s not going to be judged on box office alone.”
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    HOBORG: cca ve dvou treninach DRUHY knihy, do jejihoz konce zbyvaji uz jen tri kapitoly tykajici se Jessicy a Paula... imo to usekli tak akorat, divaci vi, ze se pridali k fremenum a dvojka muze tudiz rovnou zacit po te dvoulete pauze v deji
    BRAMBOROVY_KRAL
    BRAMBOROVY_KRAL --- ---
    Pokud si to dobre pamatuju tak v knizce tvar Heighlineru neni nijak popsan, takze to klidne muze byt valec. Ale Leto rikal ze by v Heighlineru mohla byt cela flotila Atreidu a Harkonnenu, zaparkovana hned vedle sebe, a z respektu ke Guilde by si nemohli dovolit si navzajem cokoliv udelat. Z toho mi vypliva ze se skutecne jedna o jakousi 'container ship', do ktery priletis, zaparkujes, a ktera se pak nekam 'presune'. Fakt ze tyhle lode maji 'navigatory' podle me take nahrava tomu ze se jedna o lod ktera je bud v bode A nebo v bode B, ne v obou naraz.

    Ale nejsem pedant. Villeneuve verze se mi take libi, a na stribrnem platne to urcite vypada zajimaveji. :)
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    LAAZI: IMHO je myšleno tak, že brána se "zhmotňuje" na objednávku na vstupnim a výstupním bodě a přepravována loď proletí, coz je myslím pořád s folding Space ve shodě - válec se objevuje v místě prekryti
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    LAAZI: jo, ale v tom filmu to prave jsou ty valce.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam