• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FREAZMiroslav Žamboch a jeho díla.

    Oficiální web: miroslavzamboch.cz

    rozbalit záhlaví
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    GHOSTIK: Vydává opět Triton?
    GHOSTIK
    GHOSTIK --- ---
    OTAVA: az na jednu/dve povidky to budou povidky, ktere v zivote nevidely papir, nebo ani nevysly nikde na webu...
    jedna je 15 let stara :) proste takove sebrane spisy :)) a průřez mirkovou tvorbou :)
    ROMI
    ROMI --- ---
    GHOSTIK: akorat jsem premejslel, ze se te zeptam, kdy uz to bude :)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    GHOSTIK: Nejaky novy veci nebo refresh starych ?
    GHOSTIK
    GHOSTIK --- ---
    Tak zatim to na 90% vypadá, že 27.12 vyjde sbírka povídek Mirka ZAmbocha - Zivi a Mrtvi!
    APRESSADO
    APRESSADO --- ---
    tak dnešní autogramiáda v luxoru proběhla, podepsáno asi 10knih,... a to jsem nechával ještě dobou polovinu doma :)
    LANC
    LANC --- ---
    Tak i já musím potvrdit dojmy z Visia, které tu zazněly. Ačkoliv nelituju koupě, tím méně času stráveného četbou, knihu pokládám spíš za průměrnou. Nejvíc asi body sráží ten kulhánkovský námět. Je to rozhodně kniha, za kterou se autor nemusí stydět, ale do zlatého fondu se asi nezapíše.
    GHOSTIK
    GHOSTIK --- ---
    ROMI: Do tri tydnu :)
    ROMI
    ROMI --- ---
    GHOSTIK: zeptam se te i zde, kdy to ma vyjit priblizne?
    LANC
    LANC --- ---
    Co se novinky týče, musím přiznat, že jsem zatím rozpačitý. Téma se mi líbí už s ohledem na hojně se vyskytující chladné zbraně, ale nějak se nemůžu začít :(
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SUCUBIS: No, nechci se hádat. Ale znám knihy i povídky, které by převod do .txt totálně zničil a další, kterým by hodně ublížil. Možná ani nevíš, oč přicházíš... ale třeba se pletu. Každopádně, pro mě jsou elektronické knihy spasení, Mirkovu iniciativu víc než vítám a tím bych to uzavřel.
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    BORGDOG: ctu takhle knihy uz nejaky ten rok a bez komplikaci (snad jen H.potter a ty jeho dopisy jsou dost peklo, ale to si pak ctu radeji papir)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SUCUBIS: Jenže to není jen tohle. U spousty knih jsou kurzívou označeny např. věty úvah postav, myšlenky, teleptické dialogy, apod. Ty věci často hrají velkou roli pro děj a taková kniha v .txt musí být strašně zmrzačená, ne-li úplně nepochopitelná.
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    BORGDOG: ja u knihy ctu text, kapitoly me nezajimaj, v odborne literature hledam kapitolu, v beletrii ne
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SUCUBIS: Nic ve zlém, ale číst knihy v .txt mi přijde jako podobná zhůvěřilost jako .pdf. Kurzíva pryč, formátování pryč, kapitoly pryč... Já osobně považuji e-knihy za obrovský přínost už prostě proto, že byt ani knihovna nejsou nafukovací. Dřív nebo později to prostě už není kam dávat.
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    GHOSTIK: jako je to duvod, proc mam nejradsi kdyz mam knihu v papiru, tu si uzivam doma a na cesty si poridim v txt formatu (ten je nejlepsi), kniha zakoupena je, tak mi vsichni muzou ... btw po tech novych knizkach jak od Zambocha tak od Kulhose jsem se vcera vecer vratila k starym dobrym a vyjmecne povedenym Predatorum, to mi spravi chut :)
    GHOSTIK
    GHOSTIK --- ---
    Txt ne, ale word ano, je to prace, ale da se to :)
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    GHOSTIK: a uz jsi nekdy z doc nebo txt prevadel do epub tak, aby to bylo citelny ? me se to jeste nepovedlo
    GHOSTIK
    GHOSTIK --- ---
    SUCUBIS: Tak proc nepouzijete Epub, nebo Mobi?
    PDF je pro ctecky naprosto nepouzitelne vseobecne - to je pro cteni na pocitacich, nebo tak...
    Nejpohodlnejsi je cist v mobi, nebo Epub (coz umoznuje 90% vsech ctecek a smartphone na ceskem trhu...)
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    GHOSTIK: tak pdf je presne dana velikost a ne kazdemu vyhovuje velikost pisma a zoom pdf na ctecce ? to radsi dratem do oka, muz si to formatuje vsechno specialne pro svou ctecku (ma sony, urci si velikost stranky, pisma i vzdalenosti okraju v pdf) - tohle me ty kupovane asi nedovoli a o pohodli pri cteni jde hlavne, jinak by stacila papirovka
    GHOSTIK
    GHOSTIK --- ---
    SUCUBIS: Zajimava otazka - vubec me to nenapadlo.
    Prislo mi, ze PDF, Epub, a mobi jsou formaty, ktere otevrete uplne vsude pocitacem pocinaje, pres telefon az po ctecku (jakoukoliv, nejen Kindle) konce. Tak jsem nikdy zmenu formatu neresil.
    Ale z logiky (a diky tomu, ze je tam otisknuto socialni drm) bych rekl, ze to mozne neni. Respektive technicky ano, ale je to porusenim podminek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam