• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FREAZMiroslav Žamboch a jeho díla.

    Oficiální web: miroslavzamboch.cz

    rozbalit záhlaví
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    OTAVA: U mě na tohle dojelo Visio. Prostě od začátku ztratilo body na apriorním dojmu "aha, Kulhánek". Plus mě poprvé nesedla hlavní postava, ba mě strašně srala (ta žízeň furt dokola), takže Visiu možná subjektivně křivdím, ale odnesl jsem si z ní ten dojem, že je to první Žamboch, kterého jsem se nutil dočíst. Podotýkám, že Líheň mě baví. Takže jsem na In nomine fakt zvědav.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    OTAVA: Na Drsném spasiteli se mi taky líbí, že se odehrává u nás v Beskydech a na Ostravsku - už jsem si i dal na horském kole Tour de Drsný spasitel - od Jablunkova do Ostravy :-)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    ZOIDBERG: Souhlas.
    Ja miluju drsneho spasitele, cetl jsem ho opravdu hodnekrat. doufam ze se Mirek jeste nekdy vrati do postapo sveta kde se prolina Hi tech a magie, to je neco pro co mam slabost :-)

    jinak In Nomine me mioc nenadcho kvuli vycpelosti tematu a timz e Kulhanek to proste napsal driv a lip no :-)

    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    OTAVA: Tež mám takový pocit. Konec In Nomine je takový nijaký, byť ten děj jako celek taky není extra - zcela lineární. Zlaté časy Vlka samotáře, Predátorů a Drsného spasitele, kterému přicházím pořád více na chuť.
    MIMA
    MIMA --- ---
    Nemyslím, že by měl Mirek nějaké konkrétní termíny :-)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Jo ten Kulhanek me napad taky, pac konec vyhlidky je uplny utrpeni. Pritom zacatek je dost dobrej.

    Hele von ten Mirek asi ma srdecni veci ktery ma rozepsany a vi ze kdyby to dojel rychle tak to zkurvi a tak je susi nez dostane napdad a chut to dopsat. a pak ma asi veci ktery uz horej, no tak to nejak dodela kdyz ho tlaci termin.
    KORAL
    KORAL --- ---
    P.s. knihu si hned zítra koupím a uvidím zdali recenze na FPlanet měla pravdu s tím koncem. Pak sem napíšu svůj pocit.
    P.s. manželka je taky velkou příznivkyní Mirka a s knihou "ve službách klanu" taky měla problém, že to od půlky trochu kulhalo a nebylo to ono(Podle toho jak Mirek jinak dřív psal).
    KORAL
    KORAL --- ---
    Drsný spasitel, Predátoři, celkově celá fantasy s Koniášem a Baklim. Tohle vše bylo od začátku do konce promyšlené, dotažené a vypiplané. Bylo vidět, že autor si stím dal práci a dotáhl to.

    Válka klanu - do půlky super kniha, od půlky nabrala děsný spád a bylo vidět jak autor pospíchá s ukončením. Knize by prospělo udělat ji na dva díly a vyhrát si i s druhou půlkou.
    Visio - mě se líbilo od začátku do konce. Konec byl sice lehce seklej, ale jen lehce.

    Já tohle psal už u Mirka na webu a hodně lidí se tam přidalo a souhlasilo. Nevím co se děje, ale mám strach, aby to Mirka nepřestalo bavit jako Kulhánka.
    Píše skvěle, ale poslední dobou mám pocit, že ho bud něco tlačí a kazí to jeho jinak precizní práci.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Viz nize, proste strasne cejtim to hjak si s prvnima dvema tretinama knihy vyhral, rozepsal nejaky napad a pak ho zacal tlacit cas, enbo ho to uz nebavilo, nebo mel jeste namet na dalsi dve knizky, tak to proste strasne usekne, zkondenzuje dej do kratoucky kapitoly a naprosto zadny grandfinale nebo neco (a kdyz je grandfinale, tak je to takovy drobet vodflakly jako v tom hornikovi).

    Naproti tomu treba v Drsnym Spasitelovi to bylo cely pekne az do konce, zadny hluchy mista.
    MIMA
    MIMA --- ---
    Využijte toho, že mu to můžete vzkázat :-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    MIMA: jsou vetsinou urychleny strasne oproti predchozimu deji, kteremu se venuje podrobne a rozebira vse u ty postavy a pak u konce se objevi neco v podobnem zkratkovitem smyslu a odesel na pul roku do lesa a pak se vratil :) neni to pak moc konzistentni k tomu predeslymu deji. Zrovna u toho upira, tam to jeste slo, ale jinak v mensi ci vetsi mire se to tahne celou Mirkovou tvorbou, aspon podle me ;)
    MIMA
    MIMA --- ---
    A můžu se zeptat konkrétně ? Jaký konec je teda "neodfláknutý"? Proč vám třeba přijde Visio s odfláknutým koncem ?
    Předpokládám, že nechcete konec z románů pro "paní a dívky" : Vzali se a žili šťastně až do smrti" :-)))
    ROMI
    ROMI --- ---
    Tak konce mu mam pocit nikdy nesly, co si pamatuju, vzdy jsem mu je vycital, ze jsou takovy urychleny :)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Ja mam takovou teorii ze on proste rozepise knizku a zjistil ze napsal prvni dve sceny a je nekde u 200 stranek. Takze pak nahusti zbytek knizky do 50 stranek a jde to do produkce.

    extremen patrne to bylo u JFK 28 a ten dulnickej roman byl taky takhle divne ukoncenej.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    KORAL: No, on už JFK 28 nedrží pořádně pohromadě, o Visio in extremis ani nemluvě, takže já zas tak překvapenej nejsem. Důležitejší je, že podle recenze snad můžeme čekat tradičně žambochovsky sympatickou postavu a Majer zůstane ojedinělým šlápnutím vedle.
    KORAL
    KORAL --- ---
    Mno sem zvědav. Pokud se naplní popis recenze, že konec je "odfláknutý", tak mě to jen naštve :(
    Už v knize "Ve službách klanu" byl konec tak nějak "odfláknutý" a ted to hrozí i zde.

    Bud knihy nepíše Žamboch a nebo ho pohltilo něco jiného, než psaní knih. Že by se tak zažral do psaní scénáře a vidiny Holywoodu, eh tedy Polska :-D
    ROMI
    ROMI --- ---
    MIMA: bracha ma narozky jeste na ten den :)
    MIMA
    MIMA --- ---
    ROMI: jseš tedy pěkný cynik... i když, kdoví kdo v těch letadlech seděl :-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    MIMA: nazev Dve veze by s epak hodil :)
    MIMA
    MIMA --- ---
    SCHRAMM: No, FP ji dostalo jako další media už předem. To se normálně dělá.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    Knížka není a Fantasy Planet už má recenzi :)

    In Nomine Sanguinis: Beskydy nabízí ideální krajinu pro rekreaci a lov upírů | Lukáš Vaníček | FantasyPlanet.cz | vše o fantasy, sci-fi, horror | recenze, knihy, komiksy, spisovatelé | Tolkien, Sapkowski, Gemmell, Goodkind, Jordan
    http://fantasyplanet.cz/...-nomine-sanguinis-beskydy-nabizi-idealni-krajinu-pro-rekreaci-a-lov-upiru
    LADULE
    LADULE --- ---
    MIMA: hura! .)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam