• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    MARI: no jo... to me taky mrzi... nebo ze me nedovede k oltari...
    ale zase jsem si strasne moc uvedomila jaky byl skvely clovek. a to je nekdy vic nez si clovek uvedomi za cely zivot.

    preju hodne sily :-)
    MARI
    MARI --- ---
    tohle už je asi trochu OT, tak sry..
    MARI
    MARI --- ---
    Jsme s bráchou už dávno dospělí a bohužel jsem neměli štěstí na partnery a vypadá to, že se táta svých vnoučat nedožije... to je třeba taky věc, která mě bude mrzet... táta mi to i říkal, že by se rád vnoučat dožil. A pokud by nějaká léčba mohla prodloužit život tak, aby se jich dočkal...
    MARI
    MARI --- ---
    LENDULIK: Ale my o tom s tátou mluvíme.. jsem s ním každý den ve spojení po icq, když nemůžu být doma. Taťka sestavuje celý náš rodokmen a vždykcy si spolu k tomu sedneme a koukáme na fotky a povídáme si o nich... Ale vždycky je a bude hodně věcí, které mu chci říct a které mu třeba nestihnu říct..
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    nakonec je dulezite i treba aby vedel, ze muze odejit, ze budete v poradku, bude vam strasne moc chybet, ale nemusi se o vas bat...

    jestli mas moznost zkus porilstovat knihu mrtvych. me hrozne pomohla. je presne o tom co je v techto chvilich dulezite. treba prodivat se spoku na rodine fotky, ten zivot nejak projit jeste jednou v myslenkach a rict si byl to dobry zivot...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    MARI: ja to uplne chapu... fakt. resila jsem uplne to same.... proste jen ze sve zkusenosti vim, ze bych to dnes udelala jinak. Bojovat je prirozene jen jsou i jine veci, ktere by sis mohla vycitat, ja jsem si to tehdy moc neuvedomovala, ale je strasne moc veci, ktery jsem mu nestacila rict......
    MARI
    MARI --- ---
    Chápu, že někdo tu sílu bojovat nemá a chápu to.. Já bych to asi vzdala už dávno. Ale otec vždycky bojoval a nikdy nic nevzdával.
    MARI
    MARI --- ---
    LENDULIK: Nikdo nečekáme zázraky, všichni uvnitř víme, že prostě táta odejde a postupně se s tím smiřujeme. Ale kdybychom to nezkusili, do konce života bychom si to vyčítali, že jsme ho nechali umřít jen tak... Táta sám na to Slovensko chtěl jet, nikdo mu nic neříkal, nenutil. Samozřejmě váhal, jestli to má smysl, ale rozhodl se tak, že to bez boje nevzdá! A my to tak respektujeme a stojíme při něm, ať se rozhodne jak chce.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    proste mu dovolit aby se na smrt pripravil a odesel v pokoji a bez bolesti...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    MARI: a co mysli, ze se stane na slovensku, ze se to nejak zazracne zlepsi?

    Muj tata byl v tomhle stavu 4 mesice. Bohuzel jsme taky celaki na zazrak a nase dny vyplnovaly debaty jak ti je? musis to snist....
    kdybychom si pripustili ze odchazi mohli jsme ty dny travit jinak, povidat si, rict si vsechno co jsme si rict nestacili, treba mu cist nebo s nim proste byt a drzet ho za ruku. Vzit ho na zahradu....
    MARI
    MARI --- ---
    LENDULIK: No on ten nádor na plicích tlačí na srdce, což může být dost zrádné... A jen tak čekat, kdy táta dostane třeba nakonec infarkt, to fakt nechceme nikdo. Táta má problém vyjít jen schody do prvního patra, na odpočívadle si musí někdy na chvíli sednout (zadýchá se). Před půl rokem bez problému vynášel doma aspoň koše, sem tam jsme šli (nebo s mamkou, když nejsem doma) na malé procházky, teď už ne, většinu dne proleží. Tohle mi jako hezkej zbytek života nepříjde. Já jsem moc ráda, že táta tu naději ještě neztrácí a je odhodlaný vyzkoušet i tu poslední možnost..
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    MARI: myslim, ze je spis cas vykaslat se na metastaze a chemo a ozarovani a udelat ten zbytek zivota krasny...
    MARI
    MARI --- ---
    Jiank teď, kdy už to je s naším tátou hodně špatné. Rakovina se mu (původně jen ve střevech a metastáze na játrech) rozšířila snad všude. Má to v celém břiše, na plicích (u srdce; tu část mu teď ozařovali), v uzlinách v tříslech... Bylo nám doporučeno zajet na Slovensko za MUDr. Jurkovičem. Viz. http://www.e-stranka.cz/regenerace/2002/08/spatenka.htm
    Sama jsem ten článek moc nepochopila. Ten lék u nás není povolený, ale na Slovensku je..
    Nemáte s tím někdo zkušenosti?
    MARI
    MARI --- ---
    ACIDQA: z Bulovky raději honem pryč!!! Seš asi tak desátej případ, kdy to dělají blbě, co znám... já sama bych si na bulovku šla lehnout, jen kdybych chtěla páchat sebevraždu..
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Cancer Fighting Foods and Spices
    http://www.cancure.org/cancer_fighting_foods.htm
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Čech se pokouší o převrat v medicíně, inspiraci našel v Matrixu – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/ekonomika/170368-cech-se-pokousi-o-prevrat-v-medicine-inspiraci-nasel-v-matrixu.html
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    to je opravdu popalenina... kdy si spalis ruku, jak dlou se to hoji, jak dlouho to boli.... tohle jde hodne do hloubky, spalilo to nervy i tkan...

    blby ze to boli, ale hlavne ze to pomohlo, ver mi.....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    mesice myslim...
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    schopnost regenerace i imunita nadprůměrná... řádově to jsou dny - týdny - měsíce? V nejlepším případě? Neví někdo? Nebo osobní zkušenosti?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam