• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    my jsme sehnali sestru i doktorku na domaci peci naprosto bez problemu. jen jsem musel kazdy tyden do lekarny pro kapacky a vzdycky privezl cely kufr. tata uz pokrikoval, ze mu vezu svickovou, apod. dneska uz se tomu i zasmeju.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    me to taky sokovalo, nejvic, kdyz jsem v nemocnici prisla do sesterny s tim, ze nam doktor uz 2x slibil kontakt nqa home care a ona :" jo vy jste ti co chteji dokonce kupovat kyslikovej stroj!! prosimvas vite kolik to stoji???"

    priznam se ze to jsem se proste otocila a odesla...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    FIFI: no nebudes tomu verit, ale jim se nezda, ze bys platila neco co ti muze predepsat doktor. Co na tom, ze tvuj blizkej uz k tomu doktorovi treba nedojde nebo se nechces ponizovat...

    Na paliativni peci ti nikdo predpis neda a doktor ti rekne at jdes do nemocnice. A tyhle sestry maji stejnej nazor....kdyz neco potrebujes ma ti to stat dat a kdyz nedas tak to asi nepotrebujes.¨

    A platit za zdravotnictvi je neco jako mluvit sproste v kostele...
    severni morava no...
    FIFI
    FIFI --- ---
    LENDULIK: aha, to je teda divný. Co se těm sestrám jako nezdá?
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    FIFI: no jo, cesta domu je skvela. Mluvila jsem o tech sestrach z charity...:-(
    FIFI
    FIFI --- ---
    LENDULIK: nám teda lékař nic předepsat nemusel. Normálně jsme zavolali do Cesty domů a oni nám naopak řekli, že to je na pojišťovnu (my jsme mysleli, že to budeme platit).
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    GHIVERAN: jen v praze bohuzel,

    Ale na http://www.umirani.cz/ jsou kontakty na podobne hospicove zarizeni. Nebo alespon sestry co podobne sluzby delaji.
    Ja sama jsem od prerova a hledala jsem:

    nicmene je dulezite aby ti to doktor "predepsal" aby to hradila pojistovna, coz ac se zda nelogicke a nemocnici by samozrejme platila tak to byva nejvetsi problem a nejvetsi peklo bylo tem sestram jim vysvetlit, ze je mi fuk, ze za to budu muset platit. Ony to proste odmitaji pokud to neplati pojistovna, maji panicky strach ze je nekdo narkne ze te vyuzily nebo ja opravdu nevim ceho se desi......

    ja jsem nakonec vzdycky skoncila u oblastni charity
    http://www.charita.cz/article.asp?nArticleID=300&nDepartmentID=172&nLanguageID=1

    ale prave vetsinou na tom, ze to je moc drahe a at nam to nejdriv predepise doktor....

    Ale nasla jsem tohle:
    http://www.novosadovi.cz/
    a pak tohle http://www.najisto.cz/rodina-a-spolecnost/pecovatelske-sluzby/region/olomoucky/
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    Chtel jsem se zaptat ten hospic cesta domu funguje jen v Praze?(Jde mi o to jestli v Olomouci neni take nebo neco podobneho?) Jedna znama je na tom dost spatne, resp. uz i doktori nad ni zlomili hul po x ruznych operacich a chemech uz chodi jen na punkce vypotku a ascitu...cim dal casteji...pri posledni punkci ji hospitalizovali a stravila noc na kysliku a pri propousteni ji doktorka rekla ze nemuze byt doma sama a at si zacne hledat nejaky ustav...ma sice dva syny, ale oba ziji a pracuji daleko a nemuzou se o ni starat 24/7...ona osobne byla zdesena uz z te jednodenni hospitalizace na onkole, takze kdyby mohl dochazet nekdo k ni domu asi by to bylo nejlepsi...Budu vdecny za jakekoliv napady.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    NEVENA: ja jsem resila to same. jestli beres antikoncepci, muzes zkusit to co ja... vysadit a po menstruaci zkontrolovat.

    U me to bylo takto. Ale to ti prece jasne zodpovi gynekolog na bezne prohlidce, nebo te posle na dalsi vysetreni...
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    GHIVERAN: Letrox a tři druhy antihistaminik (Aerius, Ketotifen, Singulair), všechno jeden prášek denně. Měla jsem 78 kg a teď mám cca 60, mívala jsem dřív asi kvůli štítné lázy potíže s váhou. Takže mám soubor příznaků, které můžou znamenat cokoliv a nic, a spíš jen chci mít jistotu. Mám dojem, že jestli to něco bude, tak zánět, ale vyděsila mě kamarádka, že měla bulku v 18 letech...
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    NEVENA: dost zhubla znamena kolik kg z jake originalni vahy? nocni poceni se vyskytuje treba i u AIDS a zhruba stovky dalsich onemocneni, nic to neznamena...co beres za leky a v jakych davkach? jinak zanet je taky moznost, vetsinou byva stafylokokove etiologie. Imho by bylo nejrozumnejsi navstivit praktika, prip. jineho dostupneho lekare, ale jit hned na mamologii mi prijde jako zbytecna hysterie.
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    Občas se v noci potím, během posledního roku jsem dost zhubla, jenže taky to může být léčením štítné žlázy, mám už dlouho oteklé mízní uzliny, jinak mléčné žláza v jednom prsu mně připadá proti druhé jakoby oteklá a tužší a na potlak to trochu bolí. Jinak jsem tam nic podezřelého nenahmatala a pravda taky je, že mám asymetrická prsa jako každá z nás. Původně jsem si myslela, že je to kvůli přicházející menstruaci, ale stav se už dva týdny nemění.
    Nevím co a jak, protože to můžou být klidně hormony nebo zánět nebo cokoliv jiného, hledala jsem si info na netu a nenašla jsem jediný příznak, který by se nedal vyložit jinak, je mi 25, nejsem v žádné rizikové skupině kromě toho, že ještě nemám děti a fakt nevím, co si o tom myslet...
    Praktická je přes 100 km daleko, takže kdyby to šlo, raději bych to zkusila bez doporučení
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    NEVENA: jake vsechny symptomy mas?

    jinak nejsem zadny velky expert pres prsa, ale co jsem vim z patolky tak cca az 60% zen trpi dysplazii mammy zvanou take fibrozni cysticka mastopatie, resp. fibrocystickymi zmenami v prsu(mikroskopicky byvaji tyto zmeny nalezany az u 90% zen, ale klinicky se manifestuji jen asi u 10%) jde o loziskove postizeni, ktere se muze jevit jako hmatna loziska s cystami velikosti nekolika mm az nekolika cm. Cysty vznikaji dilataci duktu ze stagnace obsahu nad prekazkou vyvolanou hyperplastickymi zmenami v duktech. V intersticiu pak dochazi k fibrotizaci a vymizeni tukove tkane. Klinicky vyznam je prave v tom, ze mohou vznikat hmatna loziska podobna karcinomu in situ. Samotna dysplazie je ale v podstate neskodna i kdyz mirne zvysuje pravdepodobnost vzniku nadoru.

    bez doporuceni te imho nevezmou, ale snad neni takovy problem zajit k praktikovi, ktery ti doporuceni urcite napise, ne?

    pokud by se skutecne jednalo o dysplazii(coz mi prijde nejvic pravdepodobne pokud nemas pres 40 let) tak dle nedavnych zkusenosti z hrudni chirurgie, kde jsem se taky setkal s pacientkami operovanymi pro dysplazie doporucuju nerezat, z klinickeho hlediska je to uplne zbytecne ;-)

    //btw neni to afaik vedecky potvrzene, ale po debatach se zdravotnimi sestrami a pacientkami, ktere trpi dysplazii myslim, ze je skoro jiste, ze je toto onemocneni zhorsovano(pokud ne primo zpusobovano) uzivanim hormonalni antikoncepce. Citlivost se taky meni s prubehem cyklu a po menopauze vetsinou symptomy uplne vymizi...
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    Potřebovala bych se na něco zeptat... již delší dobu mám některé ze symptomů, které jsou popsány na nástěnce, ale doktoři (z jiných oborů) říkají, že je to normální, když mám astma a topický ekzém. Chci si ale být jistá, že nemám nádor v prsu, mám totiž pocit, že v jednom je žláza trochu zatuhlá a citlivá. Vezmou mě bez doporučení do mamologické poradny?
    ELISHEVA
    ELISHEVA --- ---
    člověk,který zjistí,že je takto nemocný je zmatený,nevědomí a hledá neustále odpovědi na své otázky.....uvědomuje si náhle,že nezná dne ani hodiny a neustále se točí v myšlenkách co ještě stihne ve svém životě.....mnohdy musí být ten silný on,přátelé se hroutí a nemůže ukázat to,že se bojí smrti.....ale je tu naděje na uzdravení.....to ho neustále drží nad vodou...naděje
    ELISHEVA
    ELISHEVA --- ---
    FIFI: nemohla by ses jí prosím tě zeptat na to co podstoupila,jak dlouho to trvalo....atd,nic o tom nevím.....bojím se,že i když to podstoupím...může se to objevit jinde....:-( děkuji ....klidně do pošty....
    FIFI
    FIFI --- ---
    ELISHEVA: myslím, že hysterektomii měla moje mamka. Měla sarkom dělohy.
    ELISHEVA
    ELISHEVA --- ---
    najde se tu někdo kdo má zkušenost s hysterektomii na základě zhoubného nádoru....?potřebuji znát nějaké odpovědi.....doktoři mi nepomáhají...dva se dohadují co se mnou...děkuji
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    DEJAVU: na nehojici ranu je betadine nebo prontosan, hydrosorb se do necistych/per secundam se hojicich ran davat nesmi!...tady se afaik resilo spis jak zlepsit/urychlit hojeni ran a tam imho na cele care vede aloe ;-)
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    borova voda je levnejsi a ma stejny ucinky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam