• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    LENDULIK: já nevim, že má někdo s kudlou na krku problém s tim, že je ponižující, že je stejnej pacient jako ostatní.to mi teda nejde do hlavy.když jsem viděl ty sestřičky, co tam obracely ty pokálený dědy a čistili je 5x denně, tak jsem pro ně neměl slova, který by dostatečně vyjádřily obdiv.nevim, co víc by měly dělat.naopak si tam člověk uvědomí, že je úplně jedno jakou hraje v životě roli, protože tam to nikoho nezajímá.a víš proč?protože je to naprosto nepodstatný
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    CORNELA: já taky neřikám, že to má řešit ten starej nemocnej člověk, ale vy zdraví příbuzní.navíc existujou různý neziskovky, který si myslim, že můžou pomoct.

    docela jsem uvažoval nad zřízenim nějakýho poradenskýho centra nebo něco takovýho.do budoucna má být každej třetí člověk onko pacient...

    btw když se ti za týden rozleze nádor z 2,5cm na 3/4 hrudníku, tak si myslim, že se to celkem odhadnout dá :)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    KOOTCHA: ukaz mi tu cestu ...

    ja jen rikam, ze ten system je straslivej. A ponizujici je proste to ze je uplne jedno kdo jsi a co jsi predtim, ale pak uz jsi jen pacient a nic neni min a horsi nez byt pacient....
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    já se tak netvářim.já jen mluvim o tom, že je hrozně jednoduchý si stěžovat na kdejaký komplikace místo hledání cesty.a protože jsem mezi těma ležákama trávil teď nějakou dobu tak vim, že z pravidla nejvíc hysterčej a blbnou ti okolo, než samotnej nemocnej.a že já si teda připadal nadstandartně ošetřenej.na telefonu 24 denně doktor, když jsem byl doma.poradili ochotně s každym uprdnutim (člověk je ze začátku trošku vyplašenej) všude mě vozili, pořád se ptali jestli chci sanitku.v nemocnici jak v intercontinentálu.ale samozřejmě jsou lidi, co budou remcat vždycky.ale to neni cesta k něčemu lepšímu.
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    KOOTCHA: no, to by ses divil. Máma pět týdnů z těch šesti fungovala relativně normálně. Bylo jí sice blbě, byla slabá a tak dále, ale prognóza byla cca. půl roku. Rychlej spád to vzalo během týdne, což nepředpokládal nikdo, ani ošetřující lékař (logicky, je to lékař, ne vědma, tohle se prostě holt stává).
    Pokud by tu byla další třeba dva měsíce, nebo toho půl roku, tak by se býval byl důchod hodil, kupříkladu na úhradu nějakého toho hospicu.
    To, že jsi málem zemřel, je samozřejmě smutné a je fajn, že se tak nestalo. Zároveň je obdivuhodné, že ses o vše dokázal postarat, ale netvař se, sakra, že když jsi to zvládl ty, musí to zvládnout každý.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    hele já tady nechci hrát na city, ale já sem taky málem zhebnul.v motole si mě dali do pořadníku a ať přijdu za měsíc na biopsii.tejden na to jsem si to zařídil ve VFN a tam jsem šel okamžitě na biopsii a pár dní na to první chemka.Asi po 4tym cyklu mi doktorka řekla, že jsem měl tak 14 dní života max.máme doma 3,5 letý dítě...
    a mám taj brečet jak je systém na hovno?kdybych čekal na motol, tak sem pod drnem.
    tak mi taj netutlejte jak neni prdel starat se o někoho nemocnýho.


    TERRYNKA: tak když jsou na tom zle pár dnů po stanovení diagnozy, tak zas nepotřebujou invalidní důchod ne?

    myslim, že v případě, že je člověk v léčbě, má nárok na dopravu k doktorovi.a protože je tohle onko místnost, tak předpokládám, že se jedná o onko nemocný.když jsem ležel ve špitále, tak mě bez dozoru nepustili ani do vedlejší budovy na vyšetření.asi jsem měl štěstí...
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    KOOTCHA: když jsi rok na nemocenské, tak ano. jenže někteří lidé na tom ačnou být zle třeba pár dnů od stanovení diagnosy. moje maminka zemřela 6 týdnů po prvním projevu nemoci. Ve stavu, v jakém byla poslední týden, mohla být třeba taky půl roku a nevyřídila by nic.

    Informovanost je určitě hlavní problém, spolu s nepřehledností nařízení, vyhlášek, paragrafů a tak dále. Plus to, že na každém úřadě ti řeknou něco trochu jiného a pak se v tom prase vyznej. Natož když ti fakt není dobře.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    TERRYNKA: proč by ne?když seš rok na nemocenský, tak asi tušíš jak se to bude vyvíjet a můžeš si zažádat předem, ne?

    nějak se mi nechce věřit, že ty ležáky neřešej individuelně.

    taky nevim jak je to s přerušenim nemocenský a opětovnym obnovení.jestli je tech 12 měsíců danejch na určitý obobí, nebo jestli po přerušení běží dalších 12.ale to už jsou spekulace.já věřim, že je to těžký vyřizovat za někoho kdo je na tom vážně špatně ale stejně si myslim, že spíš než v nefunkčnosti systému bude problém v blbý informovanosti a debilitě některých doktorů.
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    KOOTCHA: do invalidního - a na ten tě bude muset posoudit posudkový lékař. Což je samosebou v pořádku pro ty, kteří jsou schopni se k němu dostat. Někteří bohužel nejsou. Pravda, většina z těch, kteří už nejsou schopni si to vyřídit, ty peníze osobně nepotřebuje. Ale bohužel je potřebují jejich rodiny, které se o ně starají. Protože - a jsme u toho - jim platí kupříkladu ten hospic, nadstandadrní pomůcky, etc...

    KOOTCHA: ..no a těžko si začneš vyřizovat invalidní důchod předem, že.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    KOOTCHA: no s tim invalidnim je ten problem, ze musis k posudkovymu doktorovi. A tech je hrozne malo a jsou fakt drsni....

    muj tata mel vyrezanyho pul krku, nemel hlasivky, diru v krku, při 180 cm 50 kg nedosel na zachod... a doktor mu rekl, no ale ma obe ruce a nohy tak ze by mu ten invalidni spis nedaval.....
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    je to trochu boj staročeskýho zvyku spoléhat na ostatní a dělat všechno na poslední chvíli a byrokracie :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    LENDULIK: vim jak je to s tou nemocenskou, ale mně doktorka třeba řekla ať to vůbec neřešim, že když skončí nemocenská, tak půjdu na čas do invalidního (pevně doufám, že to nebudu muset využít).co se bavili chlapi v nemocnici, tak řikali, že to trvalo 4 měsíce cca no.jenže to ví většinou člověk s předstihem.pravda bylo by normální, kdyby ty prachy přišly včas (stejně jako třeba podpora nezaměstnaným).
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    ale vem cert nejakou debilni paruku! jenom mi prijde nefer, ze pojistovna dava jenom 1000 na paruku
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    a i ted makam o vikendech:D ale stejne tech 14.000 na blbou paruku neusetrim:D
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    KOOTCHA: ale jasne ze nejsem, taky jsem makala dokud to slo, ted jsem na matersky. Ale nevim kdo tu psal. Ale clovek proste z invalidniho a matersky neusetri, pokud nema chlapa kterej vydela prachy. ze
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: to je ale sileny, pak se to nedustojny umirani po spitalech an prolezeniny, hlad a zizen nebo zapal plic nikdy nemuze zmenit....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    KOOTCHA: ten proces ziskani invalidniho duchodu?? doufam, ze to nebudes muset podstupovat. Na nemocenskou mas narok pouze rok. Pak musis do prace, na podporu nebo do invalidniho...

    Muj tat cekal na priznani duchodu 6 mesicu. pak umrel a penize za tech 6 mesicu zpetne co mel narok uz nikdy neprisly.

    jako ne ze by je nekdo urgoval, ale kdyby byl tata sam nebo bysme se na nej vyprdli tak umre hlady proste..... nedej boze ta procedura kdyz potreboval domu kyslikovej pristroj, reseni totohle na pojistovne? nemozne....

    myslim, ze je to schvalne.... stat tim dost usetri....
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    KOOTCHA:
    ja taky delala na home office treba z Motola po chemo ale pak uz to neslo.
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    CORNELA: vtipalku:D na matersky toho clovek asi moc neusetri,ze ?:D
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    špatěn napsaný.oficielně nemocnej jsem od prosince, ale denní horečky jsem měl už od září, ale chodil jsem do práce...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam