• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    jsem laik a nastesti jsem ani chemo nezazila, ale paradentoza je virm ne?

    Vim, ze ho mel muj tata uz od mladi a o zuby prisel komplet ve 40 jeste pred chemem, ale dava to smysl, ze clovek s naprd imunitou po chemu chyti tohle asi spis. Co vim, zak se to leci normalne antibiotikama... akorat se to asi blbe hlida a preventivne asi clovek neudela nic...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    taky mám teď tu hubu furt nějakou vyrachtanou :) už jsem byl u zubaře 3x po sobě a to dřív vůbec.
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    CORNELA: tak o tu prognozu prave jde, zachyceni pripadnych dalsich metastaz vcas pro nejakou priznivejsi lecbu. V pripade melanomu cevnatky jsou nejcastejsi metastazy do jater, takze mi jde ciste o to, aby mezi dvema kontrolama nebyla tak velka pauza, ze by z nedetekovatelneho dorost na "way too big".
    WANAH
    WANAH --- ---
    CORNELA: řeč byla o situaci kdy přechází z půlročních kontrol na roční. Což je běžný vývoj, beztak tam chodit nikoho nebaví tak jsoou ve hře cca. dvě kontroly navíc, než k tomu samému dojde i pacient.

    WANAH
    WANAH --- ---
    CORNELA: Jo ták, nutný to neni, ale učitě je to lepší než se po půl roce začít stresovat až do dalšího svícení.
    WANAH
    WANAH --- ---
    CORNELA: Teď nerozumím. 2x,1x do roka nebo obé?
    WANAH
    WANAH --- ---
    EVILMIND: jj postupuje se tak běžně.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    SUCHRE: co rika snar? :)
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    Nevim, jako nemuzu si stezovat, nic mi jako nikdy nenasli a kdykoliv jsem rekl, ze me tady boli tady picha, tak pet/ct/ultrazvuk/rentgen toho mista bez ohledu na nejake terminy, nikdo nerekl ani popel. A po enukleaci by naopak riziko melo byt mensi. Spis mi slo o to, jestli to opravdu je nejaky standardni postup, jakoze to zni logicky celkem...
    WANAH
    WANAH --- ---
    EVILMIND: Já to mám tak že na kontrolu a markery, chodím minimálně dvakrát do roka a jednou za rok na PET CT.
    Imho PET/CT vícekrát jak jednou za rok, je takovej kulomet pro jistotu.

    Ale podstatný je že jde o tebe jestli máš sebemenší pocit že ubrat kontroly je nebezpečné, trvej na nich.
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    Tak oko i s nadorem uz tyden uspesne venku, sice monokl mam pres pul tvare jak kdybych probehnul cikanskou osadou, ale i tak proti tomu, jak me hlava bolela predtim, parada. Nicmene chci se zeptat, doted jsem chodil na onkologii po pul roce, ale protoze uz to ted bude na jare 5 let od puvodniho nalezu, tak se cetnost kontrol/CT/atd zmeni na rocni. Je to tak normalni, nebo mam spis zkouset trvat na cim casteji, tim lepe?
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Mam ted vedselou serii snu. Umiram na nador v tlustym streve a deti za mnou chodej do nemoznice, ackoliv jsem jim to zakazal.
    MARTHA43
    MARTHA43 --- ---
    Zdravim, nevim, jestli to patri primo sem, ale lepsi auditko na mou otazku asi tezko hledat ;) chci se zeptat, zda nekdo podstoupil biopsii?? respektive core biopsii?? :/ mam rakovinu prsu v rodine a nasli mi nalez v prsu... :(
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    MONJIE: no to je dobre! ja to muzu psat, ja su ztama :)
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    LENDULIK: dovol jakej teplakov, tam se mam stehovat jako... a taky tam chci tu hospicovou domaci peci delat :D
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    ELLIE: :/ hodne sily a trpelivosti:)
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    uplne to sem nepatri, ale nekoho mozna zaujme
    Nejlepší řeč jakou kdy uslyšíte - Gary Yourofsky - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=zMuJ-bDs30M&feature=player_embedded
    ELLIE
    ELLIE --- ---
    Dík, mrknu se na to. Maminka už to chce přehlašovat, vona každýho slepě poslouchá (kromě mě).
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    ELLIE: hele na ceste domu je i adrsar osetrovatelu v kazdym okrese.

    dokonce i u nas na severni morave v teplakove nad klacikovem je tam uvedena zdravotni sestricka co delala u nas na detskym a ted je v duchodu a pomaha dal... fakt zavolej tam nebo zkus nekoho najit pres ten adresar. neni to zas tak tezky jak se to zda, fakt.....
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    ELLIE: Ta Cesta domů je domácí hospic - tedy klient je doma a zdravotníci a dobrovolníci docházejí za ním, poskytují psychologickou pomoc (konzultace) jak klientovi, tak jeho blízkým. Mají i půjčovnu pomůcek a tak dále.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam