• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    CORNELA: tak hlásím, že babi má Zofran třetí den a pořád zvrací a zvrací... dnes odjela zase na kapačky. Je možné, že by to zabralo až později? Protože zatím to vypadá, že to rozhodně nepomáhá :/
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    dyk je to každý úplně jiný. Moje teta bere prášky po čtvrt roce a bolí jí z toho hlava. Já byl jednou za 3 neděle na kapačkách na dva dny a dostával během nich 4 petky s chemo a mezi tim fízáky. Někdo si jde jen nakapat na otočku a nic mu to nedělá a jinej leží a nemůže se hnout a má všude vyrážku a já nevim co...
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Co vim, tak tata po chemu nezvracel, ale videl bych to spis na vyjimku. Blbe mu bylo.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Tay to vždycky tak pěkně vysvětlíš :)
    Já na to šel jako obvykle po selsku.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    tak mě dávali standartně degan před chemo bez ptaní. Ale poprvý při nějaký přísnější chemo snad musí blejt každej, ne? Když se do těla, který předtim nic takovýho nezažilo, naleje x litrů chemikálií, tak by bylo spíš divný, kdyby neblilo :) Já ten kytril dostával jako sichrovačku domu, kdyby mi bylo extra blbě.
    TIMUREK
    TIMUREK --- ---
    Kytril je bez doplatku (osobní zkušenost z před dvou a půl týdne), ale bylo mi po něm stejně blbě, při první chemo. Ale neblil jsem, to je pravda.
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    CORNELA: degan mi předepíše i veterinář ne? :D děkuju, předám info taťkovi, v sobotu jedeme za babi, tak zjistím co a jak...
    děkuju moc za rady!
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Sem teprv ted zjistil, ze kytril je specielne pro chemo a radioterapii... Treba proto remcaj. No... Drzim palce
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    KOOTCHA:
    CORNELA:

    mockrát díky, zkusíme! Že je to drahý, to je fuk, hlavně aby jí bylo líp:) Ona chemo nepodstupuje (teda zatím). Žádnej z jejích ošetřujících doktorů jí ty léky nechce napsat (to je pořád samý "nemám čas, nemám čas..."), tak jsme z toho taky trochu na nervy...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    KOOTCHA: jinak drahej je samozřejmě jen pro pojišťovnu. Doplatek na to snad ani neni. Jinak myslim 5 tablet vyjde tak na 3 litry.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    hele mně zabíral v nouzi jedině kytril. Ať už nitrožilně, nebo v prášku. Je to teda drahý jako prase a na předpis, ale na onko to bylo běžný zboží...Na to bych se zeptal, páč mi přišel takovej "jemnej" a funkční opravdu na "obracení naruby"...

    A poznámka pod čarou. Když mi bylo blbě a neměl jsem ho, tak mi ho někdy sestřičky daly ze zásob co vyšetřily. A já jim pak zas na oplátku vracel přebytky, když už nebyly třeba. Takže třeba i tak....
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    Zdravím, mám dotaz. Babičce zjistili rakovinu na plicích. Po všelijakých testech ji nasadili biologickou léčbu, což teda údajně přineslo výsledky v podobě 50% zmenšení a pozastavení růstu rakovinných buněk. Ovšem teď, cca po 2 měsících léčby je babičce opravdu zle - zvrací, nic v sobě neudrží, je malátná. Na rovinu říkám, že přístup doktorů, kteří ji mají v péči se mi opravdu hnusí, protože nám babičku hlavně psychicky totálně devastují. Pokaždé ji kvůli zvracení daji na 3 dny na kapačky, řeknou jí, že se motá, protože má určitě nádor v hlavě, pak že zvracení je způsobeno tím, že má nález na jícnu atd (nic v hlavě se nepotvrdilo, teorie o nálezu na jícnu je pouhá teorie, žádné testy se nedělaly) a pak šmitec, jeďte zase domů přes půl republiky. Takže si vezeme babičku, které nejenom že je fyzicky špatně, ale ještě je ze všech těch šílených teorií o přídavných diagnózách ve velmi špatném psychickém stavu. Načež to dorazila jedna doktorka, která jí řekla, že když takto špatně reaguje na biologickou léčbu, tak že "chemoterapii nedá určitě". Za dva dny opět silné zvracení, tak zas hurá do Prahy a zase se to celé opakuje a tak pořád dokola.

    Vím, že nám známá doporučovala Zofran proti zvracení, ale to je prý nyní neprodejné. Ostatní léky jsou příliš slabé. Nemáte někdo tip, co v tuhle chvíli dělat? Co by jí fyzicky alespoň pomohlo případně jakým směrem zatlačit na doktory?

    Píšu jen to, co mám za informace od táty, takže omluvte případné nedostatky ve správné temrinologii atd. Prápadně pokud se tu něco podobného řešilo, klidně mě odkažte, jsem tu nová, tak nemám moc přehled, co se tu řešilo atd.

    Předem díky....
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    ahoj, tak s mamou s ca slinivky pujdeme za chvili na prvni chemo, ale mam z toho celkem obavy... je tak slaba, ze dokaze v kuse ujit tak 50 metru, vypada ze vsech pacientu co byli v cekarne zdaleka nejhur. myslite, ze je fakt dobrej napad ji davat na chemo kdyz je takhle slaba? co se tyce alternativnich metod, zatim jsme do nich nesli, protoze mama nechce, coz se priznam, ze me mrzi, z vyse uvedenenych duvodu.. :(
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    M4LL0RY_KN0X: vyvod se dela vzdy za cenu lepsi prognozy, kazdopadne kdyby k tomu doslo, da se s tim do cela dobre zit, aniz by to nekdo poznal, dnes uz se vyrabeji kvalitni pomucky, existuje svepomocny klub stomiku .... ale je to i hodne o psychice, jak se k tomu dotycny postavi ....
    M4LL0RY_KN0X
    M4LL0RY_KN0X --- ---
    PTACOPYSK: jako je to clovek, co si fakt zadny takovydle veci nezaslouzi, ale pokud ji udelaj vyvod za cenu toho, ze ji zachranej, tak proste je to dobre, zit se s tim da. Dekuju za povzbuzeni, trochu me to uklidnilo :)
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    M4LL0RY_KN0X: nejsem chirurg, ale takhle blizko od zacatku, vlastne konce streva to asi bez vyvodu nepujde .... nejakou dobu jsem pracovala na gastru na Karlaku a stazovala i na tamni chirurgii, myslim, ze brisni chirurgii tam delaji dobre ... a 2 tydny cekani na sono nebudou mit na dalsi prognozu vliv ...
    M4LL0RY_KN0X
    M4LL0RY_KN0X --- ---
    PTACOPYSK: ona teda jeste nelezi :) normalne je doma, ceka na to sono toho 13tyho, a druhej den jde na chirurgii tam na karlaku a tam se domluvi s nakou MUDr. Schneiderová Michaela na dalsim postupu a pravdepodobne uz ji tam tedy objednaji na tu Ples. Takhle nejak ji rekli, ze to zatim bude. vic nevime zatim, musej asi nejak vymyslet, jak to odoperovat, aby vsecko vyndali a nemuseli ji udelat vyvod, coz je v tedle oblastech slozity asi no :(
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    M4LL0RY_KN0X: s kde lezi, IV. interna? onko oddeleni karlak myslim nema ....?
    M4LL0RY_KN0X
    M4LL0RY_KN0X --- ---
    PTACOPYSK: takhle, je to adenokarcinom rekta. zhruba 5 az 10 cm od konecniku...kolonoskopii ma za sebou, biopsii taky, CT bricha a maly panve taky, rentgen taky. Nikde jinde ji nic nenasli, pouze ten karcinom v konecniku. Nejni to tedy ani v tom streve, ale proste jeste pred tim, nez strevo zacina... oznamili ji, ze operabilni to je, ale samozrejme hrozi trvaly vyvod a podobne, a ze ji jeste musej udelat to sono rekta, kvuli tomu, aby zjistili, v jakym je to stadiu a jak moc je to dejme tomu vrostly a jak bude ta operace probihat, predtim ji ale chteji poslat na radioterapii, aby se nador zmensil/zapouzdril. ja tomu vubec nerozumim, takze jestli pisu blbosti, opravte me. Nicmene ji rekli, ze pred operaci a ozarovanim ji musej to sono udelat. tak jako 14 dni neni tak dlouha doba a podle me to nema ani velky nejak extremne, ale je to krvacivy lehce, prej je to naky krehky, proto na to taky prisli takhle pomerne mozna vcas, protoze obcas pozorovala mirne krev pri stolici nebo co ja nevim, hrozne blbe se mi o tomdle mluvi, je to moje rodina... tak jako sem ted z toho trochu zoufala a snazim se ziskat naky informace a potvrdit si, ze postupujou spravne a nic zbytecne neprodluzujou, bojim se aby ji to nemetastazovalo proste a chci aby ji to vyndali co nejdriv. Takze se omlouvam, jestli ten dotaz je nak blbej, ale jak uz sem psala, vubec tomu nerozumim. a prislo mi, ze cekat na sono dva tydny je fakt prehnany, ale asi je to standard tak nebudu plasit.
    Jinak nejake reference na Karlak a jeho onkologicke, pripadne chirurgicke oddeleni tu mate? a co treba onkologicke sanatorium Na Plesi? jen se tak ptam, protoze tedy na karlaku ji ted delaj vsecky vysetreni a na ozarovani ji poslou Na Ples.
    Diky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam