• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MOODYCAT: promin, ale furt si to nepochopila. dokonce i id trissie to doslo.. ale nicmene do tohdle troleni zabrusovat nebudu
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    VYHULENY_UFO: Jakoze rakovina u deti je blba? Rakovina je podle me blba obecne.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MOODYCAT: jiny to pochopili, takze za me dobry.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    VYHULENY_UFO: Ja uplne nevim, co se mi snazis rict.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    VYHULENY_UFO: maličké moc držím palce...

    rakovina u dětí je strašný svinstvo. ne že by u dospělých to bylo něco veselýho, ale u těch dětí, přesně jak píšeš, nedostaly ještě šanci na nic. Kamarádka přišla o dvouletou dceru, extrémně agresivní sarkom, za tři týdny od prvních příznaků byla pryč :-(
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MOODYCAT: to je celkem jedno, svoji prilezitost neco dokazat a rozmnozit se dostal. zrovna ted resime v rodinnem kruhu petiletou holku, ktery se do jater vratily nadory. nedostane nejspis ani prilezitost vyletet z hnizda, zamilovat se, porodit deti...
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    VYHULENY_UFO: Steve Jobs ovsem nemel klasickej adenokarcinom, ale beuroendokrinni tumor.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    MOODYCAT: chtel sem pouze vedet, proc to tak vsecko trvalo a vicemene si mi to vysvetlila, diky!
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    slinivka zabila i steva jobse, mel vsechny prachy sveta a byly mu k nicemu.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    INDIAN: Dobre, ja jen rikam, ze popis CT trva 7, nekdy i 10 dni, ted klidne i 14; objednani endosonografie kdyz ma stesti a prosis na kolenou dostanes za mesic, vysledek histologie 14 dni a pak ambulantni termin na onkologii - kdyz mas stesti, tak se na tebe nekdo podiva jeste letos.
    To jen tak pro ramcovou predstavu, bohuzel to nefunguje jako u Dr. House, kde mas histologii za 20 minut a podobne...
    A vlastne ted uplne ani nevim, jestli se na neco ptas nebo te neco zajima anebo jen tak dokumentujes prubeh :). Nejak jsem se ztratila.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    MOODYCAT: mno nalez byl v pulce listopadu, pote kdyz ho z TA poslali do Stresovic, kde v ordinaci stravil 5 min se slovy "my vam dame vedet, dalsi"...pak odtud cekal na papiry skoro 14 dni (az po 2 zavolani mu je konecne poslali), pak ho poslali na tu endoskopii kde byl minuly utery az a prvni konzultace na onkologii 30/12 je skoro dohromady mesic a pul... pro me teda komunikace u bodu mrazu co se tyce stresovicky nemocnice, naproti tomu aspon na ty taborsky onkologii s nim komunikujou jasne
    jinak samozrejme co sni, to vyzvraci, hubne kazdym dnem pred ocima a slabne...
    v ty stresovicky nemocnici vyfasoval jistyho prof. Rysku, kde by to mela bejt snad primo specializovany oddeleni na slinivky
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    INDIAN: Tobe tyden neprijde jako rychle nebo v cem je problem?
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    zdravim... tatovi pred vic jak mesicem na CT zjistili nakej utvar na slinivce, ted se potvrdilo ze jde o zhoubnej (endoskopie pred tejdnem, vysledky z histologie vcera)... prvni konzultaci na onkologii ma mit ted 30.12., predepsany 3 chemoterapie v nemocnici v Tabore (kde bydli) a pak se ma vratit zpatky do Stresovicky nemocnice, kam ho po tom nalezu poslali.
    je mi divny, ze se s tim tak otali kdyz vsude ctu ze by se melo jednat co nejrychlejc ? mam fotokopii lekarsky zpravy, ten nador ma v nejsirsi casti 3cm
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    ahoj, nevím, jestli jsem tu správně, ale zkusím (kdyžtak mě smažte). Po přítelově mamince nám zůstala 100% nenošená paruka, která celou dobu ležela na skříni přikrytá šátkem proti prachu.
    Je k ní i polystyrenová "hlava", nenačatý šampon a balzám na mytí, vše v originální krabici
    je to tahle https://www.jillylenau.cz/damske-paruky/paruka-golf/
    odstín espresso mix

    chápu, že je to asi věc na míru, ale kdyby někdo měl zájem, rádi se jí za symbolickou cenu zbavíme.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Já se taky těšila na to, jak si nakoupím hromadu šátku a paruk... A dostala jsem jednu boží od kamarádky a ještě ji nevytahla. Zvlášť na léto byla holá hlava super. Na podzim to bude chtít vymyslet nějaké zateplení. :-)

    Držím přítelkyni palce, ať to zvládne co nejlíp.
    FAT:
    FAT
    FAT --- ---
    NUFINKA: Díky.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    NUFINKA: Jo, z mych zkusenosti si zeny spise oblibi ruzne satky a turbany, protoze je to na tu hlavu prijemnejsi, anebo chodi bez.
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    FAT: uprimne osvedcilo se mi poridit vice levnejsich kousku z ciny, stejne sem nejcasteji chodila hola a ta kjsem si dovolila alespon nejaka povyrazeni...
    FAT
    FAT --- ---
    MOODYCAT: Díky.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FAT: Ja mela dobrou zkusenost se Studiem Ludwig.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam