• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    UBIK
    UBIK --- ---
    NATASHA: Nezdálo se mi, že by partner(ka) páně Alexy nesdílela vášeň pro knihy °)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: Já myslím, že kolega Lipár by to jistě unesl.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: Nezkoušel. Stáhnu si něco. Skořápky?:)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: Už jsi na tom četl nějaké básně? Mne by vážně zajímalo, jak to člověk vnímá. U studijních textů bych nezaváhala, ale u poezie...
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    RICARDERON: Na poezii? Ale fuj! (A že to říkáš zrovna ty, s tou tvojí poličkou... ;-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    MAEROR: Pořiď si Kindle.:)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    Ty triky chci!! :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Ale: byla jsem v Brně v rámci svého výjezdu za přítelem Fišmeistrem v koši na prádlo a mám vás všechny pozdravovat. To je ta dobrá část příběhu.
    Rovněž jsem na Skleněné louce potkala opravdického Michaela Alexu a výpravu Švandů. Samí milí lidé.
    A po čtení jsme hodiny debatovali o všech možných metodách pronášení knih do domácnosti, kde partner zcela nesdílí tuto vášeň. Mám řadu nových triků od pokročilých kolegů.
    Takže si vlastně nemám na co stěžovat.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: špunty do uší.:)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    No toto. Jsem si tu chtěla postěžovat na těžký život básníkův a vy mě takhle taháte za fusekli :)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    NATASHA: Vidíš, každý Tě chce kousek, hvězdo ;-)
    UBIK
    UBIK --- ---
    NATASHA: Každý chce kousek té hvězdy...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Hmm, takové autorské čtení je v jádru dobrá věc, ale když je toho moc...
    Slyšet se třikrát v jednom týdnu, to si napříště odpustím.
    :)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    UBIK: Hmmm, tak pak dej vědět. Vánoce se blíží :)

    Srdce temnoty - Joseph Conrad - Dokořán - knihkupectví Kosmas.cz
    http://www.kosmas.cz/knihy/155347/srdce-temnoty/
    UBIK
    UBIK --- ---
    Dneska na mě u Fišera vyskočil Zábranův překlad Conrada. Netušil jsem, že ho chystahí. Dosud jsem četl jen vydání z 80. let. Původně jsem si myslel, že staré vydání je Zábranůn pseudonym, ale přišlo mi strašně kostrbaté. Teď se uvidí.
    UBIK
    UBIK --- ---
    Mikulášek je v kurzu. Oni se prý budou teď vydávat jen ti, co jsou mrtví a mají výročí. Nemáte někdo dnešní pásmo celé v digitální formě? Osazenstvo ubikace, kde jsem se dnes nacházel, zatvrzele sledovalo basketbalistky.
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    Pořád ještě jen náhodně otevírám, ale za sebe mohu jen doporučit výbor ke 100. výročí narození.
    SONA1
    SONA1 --- ---
    RICARDERON: Bolo, bolo.

    Též jihnu a už Mikuláškem zas po čase listuju.

    zde aspoň kus pásma po drátě http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/hledani/?filtr[nadtitul]=vecer%20na%20tema...%20sto%20let%20basnika%20oldricha%20mikulaska
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    NATASHA: Styď se, Natasho.
    Pro jiné (případné) ignoranty - a buď oslaven Ricarderon:

    Mikulášek, Oldřich Krajem táhne prašivec Obálka a vazba Josef Kaplický. Československý spisovat www.Knihynainternetu.cz
    http://knihynainternetu.cz/antikvariat/poesie/1256095-Mikulasek-Oldrich-Krajem-tahne-prasivec.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam