• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    VANEK
    VANEK --- ---
    Taky nějaké stížnosti na Nejlepší české básně 2011: http://www.advojka.cz/archiv/2012/10 (Obsahuje "koncentrovanou poezii Jitky B. Srbové"!)/dorici-ten-pribeh Zdá se, že Král to pojal opravdu svojsky. BTW ten rozhovor Ireny Šťastné je v http://www.itvar.cz/prilohy/68/Tvar10-2011.pdf -- nenacházím tam nic, co by estéta mělo tak zásadně podráždit; a naopak si začínám mlhavě vybavovat, že se mi dost líbila na Lit. soutěži Šrámkovy Sobotky (prozaická sekce), i když už si nepamatuju, co přesně to bylo.

    NECECH:
    ANSWERING ADVERTS
    U R doing it wrong
    FIN
    FIN --- ---
    NECECH: a to si to nedokážeš zkopírovat sám? od někoho nadprůměrného bych takovou drobnost očekával... ale budiž.

    FIN --- --- 16:59:10 15.5.2012
    NECECH: aha. mohl bys mi, prosím, nějak konkrétně doložit mé věci, které dokazují, že ty sám jsi nadprůměrný? moc rád bych to viděl. skutečně. nevzpomínám si totiž, že bych kdy do svých textů vložil co takového :-)

    jen pro pořádek a technicky upozorňuji, že personifikace českých poměrů do mé maličkosti je sice lichotivá, nicméně jsem nucen toto kolosální statistické zjednodušení pro nepoměr cca 1 fin : 10 až 11 milionů lidí v čechách s politováním odmítnout...
    NECECH
    NECECH --- ---
    Vsimnul jsem si na nastence, ze nekdo nabizi Seifertovo Byti basnikem. Tak pls cenovy navrh do posty. Diky
    NECECH
    NECECH --- ---
    Tak jo, uz sleduju treti nebo ctvrty klub o ceskem basnictvi, a jeste pred pul rokem jsem si myslel, ze tohle uz mam za sebou. :-)

    Takze, mily FINe, abych navazal na nasi predchozi debaty z klubu AP, te prosim, abys zde jeste jednou zformuloval svoji otazku a ja ti pak odpovim.
    UBIK
    UBIK --- ---
    WHISPERMOONLITE: chvilku jsem tu nebyl. teď jsem znova poctivě výběr 2011 přečetl...
    neočekával jsem asi nic konkrétního. ovšem první svazek nasadil jistou laťku, které další dva více a více ztrácejí. u textů mi chybí ono "trhnutí". některé jsou duté, jiné přímo vyduté. většinou pokud čtenář odečte manýru, zůstane jen dlouhé (nudné) vrstvení ničeho na nic. i Hruška zklamal prvoplánovou básní. přestávám věřit v takhle masivní výběry i vybíratele.

    k porovnání: náhodou jsem teď (zase po čase) četl sborník Zvláštní znamení z roku 1985. tamější texty Jiřího Formana, Sylvy Fischerové a Ivo Šmoldase (mnojo) hravě ty z roku 2011 překonají. hlavně básně prvního jmenovaného. dost by mě zajímalo, esli později něco vydal. nějak se mi jej nedaří nikde najít. vůbec mi přijde, že kritické výtvory druhé poloviny 80. let pasují na dnešní realitu (k básním např. filmy Kam, pánové, kam jdete? a Vážení přátelé, ano).

    teď se chystám na Šindelku. a jsem zvědavý na Štolbovu recenzi Buddeuse v poslední A2.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    :-)
    SONA1
    SONA1 --- ---
    Ráda bych zde tematicky zmínila "knížete českých inzitních básníků" Václava Svobodu Plumovského, jenž se ve své rodné vísce těšil pověsti obecního blba:

    http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1clav_Svoboda_Plumlovsk%C3%BD

    Jeho báseň

    Spadl kameň do voda
    napsal Václav Svoboda


    je věru nesmrtelná:)

    Děkuji Malke za připomenutí tohoto génia. Má své následovníky stejně jako ten patrně fiktivní pán, co si na štít napsal Josef Novák (jméno náhodné, přesné nevím), básník a vydělávání kůží.

    tak tolik pro pobavení při pátku:)

    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    FIN: Díky bohu jsem někde na nástěnce... To se mi ulevilo. A těch ukazovacích zájmen, co máme. Krása.
    FIN
    FIN --- ---
    a pak ten vůl míchá výsostný katolický přístup se svědky a letničáři... bože, kde se taková hovádka berou?
    FIN
    FIN --- ---
    omg... všudypřítomný mentální asfalt kapitalismu... jen to stačí, abych zas poznal, že jsem právě narazil na nějakého pablba.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Divoké víno si mění odkazy s Obrysem-Kmenem? (Aha, asi jsem si ho spletl s Psím.)
    A ten takto chválí Petra Kukala: http://www.obrys-kmen.cz/index.php?rok=2012&cis=18&cl=02
    zaujmou už básnické sentence hodné Michala Černíka ... Explicitně křesťanské symboly, jež zhusta nalézáme v předchozí sbírce Orel velmi (Protis, Praha 2008), už sbírce nedominují ... sociální rozměr sbírky (víry) je rovněž nepřehlédnutelný … je Kukalova sbírka dalším dokladem toho, že poezie nezahynula na úbytě kapitalismu, že paradoxně existuje jakoby jemu navzdory a dokonce vyrůstá i pod kamenem, zpod jeho všudypřítomného mentálního asfaltu.
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    BUBLINKY: Moc bych chtěla, budu se snažit, aby mi to vyšlo.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    Hmm, půjdeš?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Michal Šanda psal na FB, myslím, že by byla škoda to prošvihnout: V sobotu 12.5. od 18:00 bude v literární kavárně v Řetězové křest nové knihy Bohumily Grögerové Dva zelené tóny.
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    BUBLINKY: V tom případě doporučuju navštěvovat jednostranně spřátelenou diskusi, která přebírá jen ty nejlepší kousky. ;)

    [ Nejhorsi poezie ve vesmiru ]
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    NATASHA: Já občas také zabrousím, ale většinou u toho usínám...
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: vypadl jsem z rytmu a orientace: tohle je zbytečná skromnost nebo parafráze tkanic? ;-)
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: vidím v tom jistý rozdíl: někteří z vás umí psát :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN:
    Já ten klub průběžně čtu.
    Vyvíjí se to tak, jak se dalo očekávat - postupně se ustanoví skupina, která se vymezí vůči jiným skupinám, bude se vzájemně utvrzovat o správnosti svého postoje, a od ní se časem odštěpí zase další skupina...atd.

    Ve své snaze nebýt jako my už teď jsou jako my :) Ale to je normální, jinak to být ani nemůže.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam