• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: tak se chvíli zmítej a já pak objasním svou přelomovou tezi :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    (A jinak jsem si včera přinesla z antikvariátu Halasovu Magickou moc poesie a Effenbergerovu Realitu a poesii, takže se neustále snažím naslouchat tomu, jak tu věc zpracovávají jiní, neb je to Téma zároveň strašlivé a úžasné a zatím pro mne bez konca kraja.)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: No, teď jsi nám to vážně ulehčil.
    Tak já se jdu zmítat v tomto pěkném paradoxu.
    :)
    FIN
    FIN --- ---
    a abych zkrátil dramatické úvodní entrée: začínám si myslet, že na poezii je vlastně vůbec ze všeho nejlepší prostý fakt, že vlastně neexistuje.
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: tak jinak:položili jsme si někdy - a taky si ji zkusili alespoň pro sebe poctivě zodpovědět - otázku, CO vlastně je na poezii to báječné? to tak strašně přitažlivé a ohromující, až ochromující, co nás na ní tolik fascinuje?

    soukromě to poslední dobou dělám a začínám dospívat k závěru, který mě fascinuje, protože se šíleně liší od všeho, co jsem kdy a do té doby v průběhu svého života vlastně předpokládal...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MAEROR: Jo, dobře shrnuto.
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: vycházejí z toho rozhovoru nebo ne? myslím,že odpověď na to vše poskytl již starověký myslitel, který lakonicky zkonstatoval "vím, že nic nevím" :-)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: usuzuješ toliko z našich příspěvků, že? :-)
    FIN
    FIN --- ---
    přijde mi, že to je typické intelektuální řešení problému k ničemu - zahlcení texty je snad logicky dáno tím, že je nás na planetě tolik a máme demokracii, nikoliv socík s cenzurou, ne? :-)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    NATASHA: Bavilo mne sledovat, jak si v rámci jednoho rozhovoru uvědomuje, že ke zmíněné zahlcenosti sám přispívá - aby se posléze stejně nechal svou láskou a vášní zhoupnout na opačnou stranu a těšil se na smazávání dalších a dalších dluhů. Ta oscilace, přelévání a vnitřní boj: ano, textů je mnoho (a sám se nestíhám orientovat), ale přece ještě musí vyjít toto a toto, protože jsou to důležité dílky do mozaiky...
    Pěkné, pěkné to je!
    (A pěkné by to bylo i ušmudlané ;-)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    NATASHA: Moc díky za tip, pořídím.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Nádherný rozhovor Svatavy Antošové s Janem Šulcem ve Tvaru č. 19.
    O problému zahlcení lidí texty a knihami, které vede ke tříštění pozornosti a chybějícímu sdílení v kultuře, o vydávání knih a mnoha skvělých knihách, které by měly a mají vyjít; a ten člověk je tak neskutečně sympatický!
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Ach, drazí, to bude báječné, báječné, báječné.
    Včerejší Wittgensteinův FB příspěvek na toto téma zásadně projasnil můj jinak velice pochmurný den.

    https://www.kosmas.cz/knihy/175530/otevreny-denik/

    NATASHA
    NATASHA --- ---
    BUBLINKY: Nu, ráda bych, ale budu to vědět až na poslední chvíli, anžto hrůza kulminuje.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    NATASHA: Půjdeš?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    VANEK: Potvrzený je Harák a Štolba.
    VANEK
    VANEK --- ---
    NATASHA: Ví se, kdo tam bude?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SONA1: Dobrá :) Milan bude nadšen, že někdo po knize touží.
    A na onom večeru v Lese bych Ti to tedy předala.
    SONA1
    SONA1 --- ---
    NATASHA: Nene, nebyla. V sobotu mi žel nelze... Ne že bych se bez toho neobešla, ale již dlouho jsem nepohlédla do tváře žádnému aoristu, tož mě jaly sentimenty.
    Kdyby sis prosím náhodou čirou vzpomněla, projevila bych při některém z příštích setkání nad kultůrním žvancem jásavou vděčnost. :) Děkuji!

    Kupříkladu budu patrně zvědavě ometat zde http://cafevlese.cz/en/nejlepsi-ceske-basne-2012-vecer-nakladatelstvi-host
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam