• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Je pravděpodobné, že na této přednášce většina z vás nebyla a dokonce jste mohli uniknout i jejímu masivnímu sdílení na Facebooku.
    Básníka Petra Hrušku není třeba představovat - zde se představí sám jako teoretik (aniž básníka ztrácí, samozřejmě) v úvaze o poezii dekády 2000-2010:

    Přednáška Petra Hrušky "Obrys poezie v první dekádě nového tisíciletí" (8. 10. 2013)
    http://vimeo.com/76529043
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    NATASHA: Retro je v současnosti in... :-)

    Děkuji všem za názory, moc mi to pomohlo!
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: šlukna mi hlavně připomíná šuknu a nepamatuji se, že bych to slýchával :-) to už spíš šlukovka :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MICHAEL_ALEXA: Šlukna je současný výraz? To mi přijde jako solidní retro...
    FIN
    FIN --- ---
    MICHAEL_ALEXA: v 80. letech bylo u nás kouření trávy v širokých vrstvách prakticky neznámé - rozhodně ne tak, jak je tomu dnes. kouřili ji nadšenci z undergroundu a i ti málo, protože jí neměli dost. kouřila se tehdy hlavně z jointů, že by po světě pobíhaly spousty lidí se šlukovkou vysloveně na to, to jsem nezaznamenal. (když člověk vlezl například na psí vojáky a "zasmrděl", stáhly se kolem něj podivné fousaté existence a chtěly šluka výměnou za pivo a krabicák:-) takže si nejsem jist, zda vůbec rozšířený a užívaný lidový výraz pro fajfku specificky na trávu existoval... prostě nejspíš "fajfka".
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    KEMENTARI: Mimochodem, rovněž zdravím z Vratislavi.
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    Ahoj,
    mám zapeklitý problém a nevím, kde se ptát jinde:
    potřeboval bych nějaký šikovný ekvivalent ("lidový výraz" nejlépe z let osmdesátých) pro typ dýmky, z nějž se kouří marihuana.

    Mám: dýmka, dýmec, fajfka, šlukna, šlukovka, bong, ale vše nám připadá příliš současné...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MAEROR: :)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    TOMASZ: Absentéři nelitují, neboť dnes si to vynahradili... protože dnes, dnes bylo v Praze úžasně i člověku samotnému :-)
    FIN
    FIN --- ---
    pro kolegy přírodovědce - je to tenhle pán http://hazen.gl.ciw.edu/publications/books a story of earth. fakt dobrý čtení.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    TOMASZ: :) Tentokrát bych chyběla každopádně, takže jsem moc ráda, že jste se sešli a žes to tak pěkně zorganizoval.

    Příště vás budu usilovně manipulovat do nějakého podniku pro sebe vhodného - aspoň pro první část večera, pak samozřejmě musíte navázat v bohémském stylu :-)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    NATASHA: To nemohl nikdo tušit... ;)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    TOMASZ: Klatě!

    Mno, když bude příští sraz v nekuřáckém či pod širým nebem...

    Moc vám to tam slušelo :)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    Zdravíme absentéry, kteří o mnoho přišli! :) Probrali jsme klimatické změny, Těsnohlídka, klasický hospodský hmyz, chyby v překladech chemických názvů a dokonce došlo i na Japonce a haiku... ;)
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    Zdravím z Vratislavi! :)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    A jinak, vážená stolní společnosti, radost zaznamenat, jak vzkvétáte :)
    Díky za pozdrav!!
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: No třeba NENÍ, žánop.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: Ty dej poKoj, hele jo!:-) Chceš nás mít na svědomí? Už nejsme ve věku, že bysme snesli Vaška a Evu české poezie v jedné osobě naživo.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Poslyšte, 15. 10. bude v Liberálu vystupovat Milena Oda.
    Nechcete tam někdo zajít zjistit, zda je i naživo tak...svérázná?
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    RICARDERON: Sraz tento pátek (27.9.) od 7pm v kavárně Liberál.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam