• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    VANEK
    VANEK --- ---
    A jeste mame hrozne malo soucasne nemecke

    smr: 2008 taky vnimam jako predel, ve sve disertacni praci bude jednim ze dvou
    Fantasia pro me velky prelom, jsem souznela, obrovsky drajv mi tu chybel
    priklon k poemam, delsim celkum, umoznuji komplexnio pochopeni sveta, je to proste komplexni zalezitost, nebo ted olina stehlikova chysta a myslim ze bude velmi dulezita
    VANEK
    VANEK --- ---
    jH: bych vyzvedl preklady, spolutvori poetickou rec, maji potencial vlivu, dnes myslim Petra Zavadila, 2009 nova cela Bozska komedie, silny poptencial polska poez. Manka: mne chybi WHAuden, nemame Transtromera
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    BUBLINKY: Dovalil až dnes.;)
    VANEK
    VANEK --- ---
    SMR: ja bych se chtela Karla zeptat, jak ty 2 veci, o kterych jsi mluvil, a s mnohym souhlasim, jak spolu souvisi.

    Karel odpovida.

    SMR cosi o Dynkovi, uz to nestiham.

    KP: tak urcite souhlasim. Ale mozna se shodnem na tom, ze v 90. Letech byl osamely.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Jeste bych v rychlosti zminil 2. Tendenci, to je konceptualni poezie
    VANEK
    VANEK --- ---
    "Zminil bych jeste o rok pozdejsi debut basnika Jana Tesnohlidka (:-) pozn. jVjr) Neco CO TU NEBYlo, osobnostni typ jaky tu nebyl a zatimsnad nema konkurenci

    namatkou autori kolem Psi vino; kAsAl; kOZelka; Dryje
    VANEK
    VANEK --- ---
    Pior.: ujmu se obecneho uvodu, navaznost na Hrusku. 2008 konec obdobi (zcereneho) klidu: 1. Polemiky nad Svecovym clankem o krizi ČL 2. Zacatky diskusi o angazovane p. 3. Sbornik skupiny (!) Fantasia.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Prave se zacina. 12 lidi, nikoho nepoznavam; misto Stehlikove Hajek.
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: ty máš teda choutky... obdivuji tvé železné nervy.
    VANEK
    VANEK --- ---
    NATASHA: Kurník, už dnes? To se mi zrovna moc nehodí (a reportovat stejně neumím); tak kdo se hlásí jiný? (Štvavá MKP, nemůžou to nahrávat?)
    NATASHA: IMDB je možná dobrá k poměřování hollywoodských blockbusterů, ale rozhodně není arbitrem menšinového vkusu u výrazných atypů. Například Votočkova mimořádná Křídla slávy mají 6,7, Kvílení, které se tu před časem tuším řešilo, 6,6.
    PETR36
    PETR36 --- ---
    Zdravím všechny. Připravuju takový kurz. Mohl bych se zeptat, co oceňujete a co Vás štve na Městské knihovně Praha? Cokoli. Od rozsahu a kvality služeb až po otvírací dobu a chování personálu. Za každou (i drobnou) poznámku do pošty moc děkuju..
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    A dnes večer, drazí, byste někdo mohli vyrazit na šestou do Domu čtení na DISKUSI O SOUČASNÉ ČESKÉ POEZII.
    Diskutují Piorecký, Martínková-Racková a Hájek.

    Potřebovala bych, aby mi následně někdo příčetný podal hlášení.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    VANEK: Samozřejmě musím přiznat, že Balzac mě u toho ani nenapadl. Nyní, když to vím, je to ovšem úplně... stejné.

    (A navíc velmi tolerantní imdb hodnotí tento snímek pouze známkou 6,2. Já obvykle hodnotím tak o 2 body méně nadšeně - a to jsem popkulturní prasák.)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    MAEROR: Jsem zvědavá, zda ji kosmasák Růžička dovalí.
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    Tak zítra... Třetí říše!
    VANEK
    VANEK --- ---
    NATASHA: Proboha proč, Honoré de Balzac ti přijde nemorální?
    Passion in the Desert - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Passion_in_the_Desert
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: No, psaním těchto výtahů se taky někdo živí.
    Doufejme, že lhal(a) a ten film je o něčem jiném.
    FIN
    FIN --- ---
    jsou chvíle, kdy už fakt nevím, zda jsem normální anebo zda je skutečně vesmír kolem mě tak bizarní - řekněte, jsem sám, koho při přečtení takovéto anotace k tv pořadu napadají fakt dost divné věci...?

    Vášeň v poušti
    3.11.2013, 04:15 - Nova Cinema
    Film, USA (1997), 88 min.
    Stereo
    Režie: L. Currier
    Hrají: M. Piccoli, Ben Daniels
    Dobrodružný film USA (1997). Napoleonský důstojník Ben Daniels byl během útoku odloučen od svého pluku. Uprostřed saharské pouště mu pomáhá přežít leopardice a postupně mezi nimi vzniklo důvěrné pouto... (88 min)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    Neměl byste někdo pražský k zapůjčení knihu Můj bratr dým?
    PETR36
    PETR36 --- ---
    VANEK: Krásné. Vážně krásné. Cestou z práce si pro něj skočím. Díky za info.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam