• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    1000 věcí, co mě serou » #753 SOUČASNÁ POEZIE
    http://www.1000vecicomeserou.cz/753-soucasna-poezie/
    FIN
    FIN --- ---
    ministerstvo školství uvádí: Temno

    Ze škol zmizí rodilí mluvčí. Podle zákona jsou nekvalifikovaní - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/...ili-mluvci-nemaji-kvalifikaci-fle-/domaci.aspx?c=A140223_222432_domaci_brm
    FIN
    FIN --- ---
    kdyby to někoho zajímalo... 1 pozitivní zkušenost s http://antikvariat-malyctenar.cz/
    SONA1
    SONA1 --- ---
    FIN: Můžu se přidat? :-)
    FIN
    FIN --- ---
    RICARDERON: hajzle. až se vrátíš, já tě snad za trest v řetězech odvleču na nějakou tu panelovou diskusi o stavu současné české poezie a abys nemohl volat o pomoc, vrazím ti roubík a pak tě tam zanechám až do konce, zatímco s vybraným pomocníkem (tomáši? jsi velkej, máš páru?) budu v nedaleké hospodě popíjet panáky a tiše se pohihňávat :-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Vy jste se tu rozjeli... ale cist tu debatu a poslouchat přitom noční příboj vedlo k tichému pohihňávání.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: Mnohem, příteli :)
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: dobře. "zabavíš lépe pro mě, ať mám co číst" - lepší?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: Wagon řešíme s Trignomem. Já jsem to nevzdala.


    (A to "aspoň se zabavíš" jsem neslyšela, jinak bych Tě musela prohodit oknem klubu.)
    FIN
    FIN --- ---
    VANEK: sem nevěděl, že si ty panelový diskuse znakujou ;-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    NATASHA: Četl jsem "mluvit se prostě v oboru moc nenosí" a dávalo mi to smysl :-)
    FIN
    FIN --- ---
    TOMASZ: snažil jsem se k tomu dohodit nějakou vomáčku, abych nevypadal jako úplnej barbar :-D
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    NATASHA: Já bych to výrazivo pominul, ani bych se na něj nezaměřil, kdyby bylo použito ke sdělení aspoň nějaké myšlenky. Je to, jak složitě píše Fin. Oni tam v podstatě nic neříkají, jen plkají. :(
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: měla bys zase rozjet wagon. a to fakt. byli jste dobří, uměli jste celkem vybírat a i přes nezbytné penzum vyjádření o poezii jak mají být jste psali a hovořili celkem přijatelně stravitelně. aspoň se zabavíš. chybí mi to.
    FIN
    FIN --- ---
    pardon, mluvit prostě se nenosí - oprava:

    tak potom nám vážně nastává situace pohříchu netriviálně komplikovaná a ne zcela uspokojující, snad by se dalo říci nepříliš uspokojivá s možným přesahem do jisté chudosti idejí a zkonkretizování vyjádření, jež ubíraje se v mlžných nepevných obrysem neustálých pochybností zapříčiněných nikoliv jasnějšími mantinely, může snad klesati k neuspokojivosti výrazné až veliké...

    takhle to říkám správně, jak bych jako současná česká poezie správně měl? :-D
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: jinak s těmi kritérii je to složité, to bych zas byl opatrný. jak víme, změřit a zvážit se to nedá. ale přesto... lze alespoň říci, že některé básně dobré nejsou a proč nejsou, že jim to či ono chybí. že musí umět + ještě mít nápad + ještě mít styl +... a tak dále. ale hergot když se ani to neřekne, tak potom je to fakt v prdeli.
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: "Mluvit prostě se v oboru moc nenosí"
    - jo. to je možná ta chyba. místo aby se *něco říkalo*, tak se hrozně složitě žvaní *nic*. snažím se to říci už nějakou dobu. a proto sakra je tak dobrej šanda, bystrov, kubánek a další a naše milé literární kruhy přitom objevují kubánka 10 let ke své hanbě. on měl vážně jinak sprosťák bukovský pravdu...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    TOMASZ: Mně nevadí slovník a terminologie. Mluvit prostě se v oboru moc nenosí, to člověk vidí u básnivého jazyka recenzí (výsledek trudné reality, ve které básníci recenzují se navzájem).

    Mě spíš mrzí, že Heinrichová relativizuje svůj editorský názor důrazem na subjektivitu, subjektivitu... Přála bych si, aby uměla říct, co je pro ni dobrá báseň. Aby uměla pojmenovat svá kritéria.
    SONA1
    SONA1 --- ---
    TOMASZ: Zatraceně, to je hodně slibný canc. Že bych si to pustila?
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    Poezie klokotá všude... pomoc...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam