• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    COLOMAN: Hele, kup si litrovku 65-68% kyseliny dusicny, v Praze treba v drogerii ve Zlatnicke, jestli ji jeste nezrusili. Cena bude do stovky (pred par lety to bylo 60 kc, takze cekam ze se cena zvedla).
    Dej si nekde na balkon litrovou nebo i vetsi kadinku, dej do ni Ag a nalij na to tak 100 mL HNO3. Zacne se z toho uvolnovat rezavo hnedej - jedovatej - oxid dusicity. Pockej, dokud rozpousteni neustane - treba pres noc, treba dva dny, zalezi jaka forma stribra to je. Kdyz tam zbyde kov, slej od nej roztok a rid se myma predchozima radama (filtrace, srazeni na medenym plechu). Ke zbytku kovu nalej dalsi HNO3. Kdyz se v tom kov rozpusti vsechen, nezapomen to doneutralizovat, nebo se ti zbytecne kvantum medi rozpusti v ty dusicny.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ..takze k veci majstry:
    mam 123,6g striebra, ktory obsahuje dajak vela necistot a pri valcovani a inych mechanickych pracach sa lame.
    Tak teda v com konkretne a v kom mnozstve tej kyseliny to Ag rozpusit a ako predtym to Ag upravit a ako dlho to rozpustenie bude trvat a ake nebezpecie pri praci hrozi a kde zohnat tu kyselinu priblizne a kolko to stoji. Skratka potrebujem vyrafinovat ciste Ag a chcelby poznat volake detaily okolo toho, inak sa do tohu pustam obavami a neistotou. Najma by chcel vediet, v kolkych litroch sa spominane mnozstvo rozpusti a za aku dobu....?????
    potom aj ine otazky, ale najprv toto spravit treba...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    WILDENBURY_SQ: ortuť, nie órtuť..
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    COLOMAN: .. Skoro tak nejak to bez vetsi nadsazky je s tou Órtuťou :)
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    CHEMIK: vykupujem AG, aby ztoho vyrabal sperky a potom tie sperky a ine AG vyrobky predal. Od statu kupovat a na cernom trhu je rozdel, najma ked sa vyraba 500g kralovska retaz pre motorkara:) skratka aby si viac zarobil na samotnom materialy...
    ..stou ortutou som netusil, ze to beru tak vazne.. skoro akoby volakdo mal doma uran alebo co...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    CHEMIK: .. nebo renomovany firme, nejlip, v ktery ma clovek znamy a vi, ze tam nejsou zadni dementi.. a doopravdy rict "prosimvas znamej to nasbiral ze rtutovejch relatek za 60 let, nechcete to za neco?"
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    XCIDER: Odkupni cena nejake firmy bude ca 5-10 Kc na kg, jsou si ti parchanti velmi dobre vedomi, ze ty se ji legalne jinak nezbavis a jeste budes rad.
    Jinak nezaznamenal jsi posledni dobou ve zpravach, jaky poprask zpusobi pritomnost byt nepatrneho mnozstvi rtuti kdekoliv na verejnosti? Vzdycky tam jede zasahova jednotka hasicu v tech nejdrsnejsich oblecich a rozpitvava se, jak strasne nebezpecne to je (priserne se to prehani, ale media rady nahani strach).
    Jak uz jsi uznal sam, pokoutni prodej komukoliv vylucujes a to ti jedine schvaluju, nikdy nevis, jestli se ti neozve tajnej policajt nebo tak neco, proste toho se musis zbavit legalne (muj nazor).
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    no zadny pokoutni nabizeni se konat nebude :)) ten clovek ji ma doma uz aspon 30 let, je to snad z nejakych pristroju, ktere se normalne vyhazovaly do odpadu, a jemu bylo te rtuti lito, tak ji shromazdoval....
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    WILDENBURY_SQ: to je dost jedno, T, T+, hlavne je to N, velke mnozstvo N a surovina/katalyzator na vyrobu najroznejsich zlob.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    .. Ale samotna rtut myslim T+ neni,
    http://ptcl.chem.ox.ac.uk/MSDS/ME/mercury.html
    .. nicmene je to takovy ten proflakly "prekurzor strašák"..
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    LIBRIUM: Tenhle navrh zni rozumne, vpodstate jakykoli jiny kseft bych v tomto mnozstvi take dost silne neodporucal. :)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    XCIDER: http://en.wikipedia.org/wiki/Red_mercury

    co sa tyka ilegalnych obchodov, silne neodporucam. keby to vyletelo, mohli by za to byt vazne tresty (hint: §stoneviemkolko pojednava o omamních a psychotropních látkách a jedech a prekurzorech).
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    WILDENBURY_SQ: "ruzne pochybne organizace po ni pry prahnou" - to mi pripomelu famu s "cervenou rtuti", rozsirenou nekdy po revoluci. pry to skupovali teroristi, za ucelem ledasceho , od stealth nateru po vyrobu jaderne pumy.
    nevite nekdo co to tenkrat vubec bylo ? existuje neco takoveho ?
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    LIBRIUM: hmmm, to jsem tusil...
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    no prave me to zajima z hlediska fyzicke osoby, to ze ma nejakou cenu na burze kovu v londyne mi nepomuze :)) kazdopadne nejaky vykup by se hodil, tahle by mela byt uplne cista (z elektrotechniky)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    XCIDER: jasne, ale ak si fyz. osoba bez kvalifikacie na pracu s T+ a N, mohol by z toho (ze mas 60 kg Hg) byt pruser....
    odporucal by som "neoficialne" sa dohodnut s nejakou firmou, zaoberajucou sa chemikaliami a kovmi, ze by to odkupili za nejaku nizsiu nez nominalnu cenu (60%? 70%? podla ustnej dohody) a za ten zvysok "privru oko" a nejak zvladnu dokumentaciu...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    XCIDER: Jo, ruzne pochybne organizace po ni pry prahnou, na fulminat, na dobre rozpustne Hg2+, na amalgamove redukce ruznych zajimavych nitrostyrenu atd..., ale jinak bych to videl spis na hodne tucnou palku za ekologickou likvidaci :)
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    kdyz ma clovek doma cca 60kg rtuti, da se to nejak zpenezit ??
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    CHEMIK: ja som nazivo videl len okolo 1,300°C, ale skalu ma do 2,000°C a hovoril, ze ak ju necha bezat 16 - 20 hod naplno, tak na tych 1,600 to vylezie. :)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    COLOMAN: Kdyby ses v ty sberne neptal, donesl jim tam cihlicky, tak to urcite vzali. Mozna sis k tomu mohl vymyslet nejakou verohodnou pohadku-napriklad ze jsou to roztaveny trubky. Olovo je docela drahy a mohl sis privydelat.

    Jinak s tim stribrem te nejak nechapu.
    A. bud mas zdroj levneho stribra, potrebujes ho z nej recyklovat a pak bud prodat nebo si to nechat doma jako cihlu nebo si z toho odlejt sochu.
    Nebo B. Shanis levnej zdroj stribra, potrebujes ho na neco.
    Nebo C. Shanis levnej zdroj stribra protoze na tom chces vydelat.
    O co ti vlastne jde? V mym pripade slo vzdycky o to, ze se nekdo chtel zbavit cehokoliv obsahujici stribro a zdarma nebo za hubicku mi to dal, ja jsem si s tim poradil a tak mam doma kilo Ag prachu. Ale nedam a neprodam, proste k nemu mam osobni vztah. Tak jsem zvedavej, jak si na tom ty ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam