• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BALVAN42Sociologie
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    zas debata o hovně.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ACHERON: j, Cloaca od Wima Delvoye je z roku 2000 - ten člověk dělá vůbec boží věci :)
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    KHALAVERA: díky za upřesnění - ale ten stroj na hovna, ten je někdy z počátku XX. století, ne?


    ACHERON: jo a konzumace Miller Light je dycky neproduktivni, to je tu treba zduraznit "D
    144080
    144080 --- ---
    ACHERON: s tou kreativni produkci mas recht. da se to prelozit jako "tahle vec je dobra+nehodlame nikomu nic vykazovat"? nebo je to uz moc barbarska interpretace? )
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ROXXA: ani sezení před televizorem není pasivní .) to si jen rádi myslí lidé, co nad tím nikdy moc neuvažovali :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ACHERON: Merda d'Artista je z roku 1961 .) a konzervy nevydražil, chudáka nikdo nebral vážně, tak se upil k smrti .)
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    ROXXA: Já teda znám Miller Light jenom :)

    ROXXA: a malování je negativní spotřeba barev a plátna, nebo kreativní spotřeba barev a plátna? když namaluju brak, kterej se nikomu nebude líbit a vyhodím ho... příklad č. 2: když se negativně cpu jídlem, tak je to negativní spotřeba jídla nebo kreativní produkce mého těla?

    mi to připadne stejně pitomý jako rozlišení základních a falešných potřeb - ale plánuju se časem zabořit i do konzumerismu, tak když mi dáš nějakej zdroj, tak na to kouknu a osvětlím to :)

    to hovno je někdy snad z dvacátých let, umělec se vysral, zakonzervoval to, konzervy vystavil a po skončení výstavy vydražil :)
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    ha to vypadá skorem jako nějakej šivaismus, ten miller :))
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    ACHERON:
    i to je kreace, ale jaká....označovat to jako výsledek tvořící síly musíme, to se nedá nic dělat, jako všechno co nějakým způsobem vzniká díky činnosti člověka, a´t je to sebe blbější. Nevím jak to Miller myslí, ale mám dojem, že v tomto významu. Vypadá to, že jakákoli tvorba je pro něj cosi pozitivního, protože jde o aktivitu ,spotřeba zase trochu negativní, znamená pasivitu. Proto jako aktivita je to hovno v galerii pozitivní. Ovšem toto, dle mého, nemá nic společného s hodnocením kvality uměleckého díla! To jsou dvě odlišné věci. Směšuješ to dohromady. tvorba všeobecně neznamená estetickou tvorbu. V umění je možné soudit a odsoudit nějaký akt umělecké tvorby a říct to není uměleckým předmětem. To je možný a nijak to nebrání konceptu kreace- konzum, protože to je míněné v jiné rovině (aspoň si to myslím).
    Pro mě hovno v galerii není umění, to je fakt. Ale vtipný je, že to nějaký blbec považuje za umění. Takzvaný umělec, co to spáchal, se musí náramně bavit a vysmívat blbosti lidí - těm, co ten počin považují za umělecké dílo. Chytrák jeden na tom vydělal balík a přitom se jen vy....
    Nakonec.......postmoderna to jistí.


    BALVAN42: už jsem se ptala a odkázali mě sem.....to je jak u blbejch.-)
    KAFKA
    KAFKA --- ---
    :-D
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    kreativní produkci taky miluju. když se vyseru a vystavím to v Paříži v galerii, je to kreativní produkce?

    z tohohle mi je fakt na blití.
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    zkus se zeptat v antropologickym auditoriu
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    Prosim Vás, jak pojímá daniel miller "spotřebu" ? (něco už jsem o tom četla...jako opozici proti kreativní produkci, ne v ekonom. pojetí) ale potřebovala bych to trochu specifikovat a jakou roli v tom hraje modernita? je modernita v tom pojetí charakterizována právě rozvojem konzumu (jakožto nekrativní spotřeby, pasivity)?
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    VIR_KENNY: no tak asi neumim no, máš pravdu. jsem v tomhle ohledu sto let za opicemi. spíš je to taky tim, že kdykoliv sem něco takovýho zkoušela prohledat tak sem nikdy nic nenašla a už mě to přestalo bavit, proto to zkoušim takhle přímo
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ACHERON: hm, na tohle se snaží několik lidí poukázat už dobrých sto let :D
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    Before we go any further here, has it ever occurred to any of you The Universe and Man that all this is simply one grand misunderstanding? Since you're not here to learn anything, but to be taught so you can pass these tests, knowledge has to be organized so it can be taught, and it has to be reduced to information so it can be organized do you follow that? In other words this leads you to assume that organization is an inherent property of the knowledge itself, and that disorder and chaos are simply irrelevant forces that threaten it from outside. In fact it's exactly the opposite. Order is simply a thin, perilous condition we try to impose on the basic reality of chaos...

    --William Gaddis, JR, p. 25
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    BALVAN42: hele máš pravdu, podle mě je jakože durkheimovský pojetí individualizace, který je spíše analytický, a potom kriticko teoretický pojetí individualizace, který ho vymezuje vůči individuaci a je spíše normativní. To druhý je potom zaměnitelný s atomizací, kdežto to první nikoli :)
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    koupu se v blaženosti z tohoto výjimečného pocitu :D
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    doprdele vole máš pravdu :)
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    BALVAN42: na začátku byla teze o přeexponované individualizaci :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam