• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BALVAN42Sociologie
    ROZTE
    ROZTE --- ---
    dekuju vsem za nastrely...
    (psala jsem to na fss/ dejiny bezpecnostnich a strategickych studii)
    OT kazdopadne kdybyste snad nekdy chteli cist valka a antivalka tak to nedelejte je to UScentricka uberslatanina...(doporucim eventuelne lepsi texty na tema valka v 21.stoleti)
    jeste jednou diky!
    WYNDMYLL_238
    WYNDMYLL_238 --- ---
    DOX - DOXagora - 12 hodin budoucnosti II., Maratón myšlenek, idejí, tezí: Inventura po dvou letech
    http://www.dox.cz/cs/dox-agora/12-hodin-budoucnosti-ii-maraton-myslenek-ideji-tezi-inventura-po-dvou-letech
    BOBR
    BOBR --- ---
    https://docs.google.com/file/d/1jcMeVWKJnTvr9vHM0EyOxWlVAWpEn7fFxPHwr-00M6BLanazxl0NV8yYekv6/edit?usp=sharing

    Nabídka stáže, výzkumný projekt pro Centrum pro demokratické učení.
    BARUNKA
    BARUNKA --- ---
    TLAMPAC: Dekuju moc,jsem rada za jakekoliv informace.Vim ze nejlepsi by bylo si vyzkum nebo jiz hotovou praci koupit,ale na to bohuzel nemam.Jen me zaukoloval sef v praci at mu udelam vyzkum na tuhle vekovou kategorii.Jeste jednou moc dekuju!!
    TLAMPAC
    TLAMPAC --- ---
    V roce 2008 zkoumala mladé AISA, některé výsledky jsou k dispozici. Používají ale divnou metodologii a výzkumy mladých rychle stárnou :)
    TNS AISA
    http://www.tns-aisa.cz/NewsDet-n97-cs.aspx
    Mladí LifeStyle 2008 - Vrabčák - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=CKE9R05yiXY
    TLAMPAC
    TLAMPAC --- ---
    BARUNKA: To je hodně obecné zadání. Začít by šlo třeba tak, že si na Facebooku zkusíš cílit reklamu (kterou nemusíš reálně spouštět) a pro skupinu 17 až 23 budeš porovnávat penetraci aktivity a zájmu z obecnou facebookovou populací. Konkrétnější výsledky by pak vyžadovali placený komerční výzkum.
    BARUNKA
    BARUNKA --- ---
    zdravim,
    mam prosbu. Nevite kde bych mohla dohledat nejake informace o lidech ve veku 17-23let, napriklad co je bavi, kam chodi, co je ted in, kde je jich nejvic, jake maji konicky, co poslouchaji,atd. pokud mozno jen lidi z Prahy.
    dekuju za jakekoliv info
    TLAMPAC
    TLAMPAC --- ---
    ZONICEK: A jsou tam nějaké vyšší negativní skóry? Obvykle začínám s hledáním jména faktoru, že se podívám na nejsilnější pozitivní a nejvíce negativní a popíšu, co je rozděluje.
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    ZONICEK: iniciátoři, loajalisté, úderníci, egocentristi :)
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    ACHERON:
    Nene.Ty 4 latentní faktory jsou na základě faktorovky (varimax) z 14 proměnných. Ty proměnné jsem vypsal pod faktory, ale potřeboval bych další názor na pojmenování.
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    ZONICEK: rozumím tomu dobře, že ti téměř každý faktor vyšel jako jedna proměnná?
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Potřeboval bych trochu poradit s pojmenováním faktorů. Když jsem dal do jednoho souboru nástroj pro měření osobní iniciativy a defence silence (nevim jak to přesně přeložit - prostě mlčení zaměstnanců z obranného důvodu), tak mi vyšlo 5 faktorů.
    1. :
    Zaměstnanec: Aktivně řeší problémy. Pokud vidí, že je něco špatně, hned to jde řešit a ujímá se iniciativy. Dale se nebojí navrhovat nápady z případné reakce ze strany kolegů a cítí vnitřní potřebu je navrhovat.
    Já jsem navrhl: Iniciativa s podporou týmu
    2. obsahuje
    Nemá strach navrhovat nápady vzhledem k reakci ze strany vedoucího a nikdy by nesdělil informace, které poskytují společnosti konkurenční výhodu a mohly by poškodity organizaci.
    Já jsem navrhl: Loajalita s podporou vedoucího
    3.
    Obvykle dělá víc, než se od něj žádá a nerezignoval v navrhování nápadů.
    Já jsem navrhl: Proaktivní s ...?
    4. Přípežitosti využívá rychle k dosažení svých cílů a občas vynechá skutečnosti, aby se sám ochránil.
    Já jsem navrhl: Orientace na sebe sama

    Potřeboval bych trochu zpětnou vazbu ohledně těch návrhů na pojmenování faktorů. Moc díky, pokud se nad tím zamyslíte.
    KYTAK
    KYTAK --- ---
    Illich je k pujceni v sociologickem ustavu, narodni knihovne, Celetne 20, pravnicke fakulte, ETF, pedak...
    BIGG23
    BIGG23 --- ---
    Ahoj,

    je tu někdo ochotný, kdo by zapůjčil knihu od ivana Illicha odškolnění společnost k účelům seminární práce?
    V hnihovně je beznadějně vy\půjčená ( mají jeden výtisk v celé Praze) a ke koupi už také není.
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    opět se zuofale ozývám, potřebuju tento článek, nemůže mi ho někdo sehnat?

    Katzman, N. The impact of communciation technology: Some theoretical premises and their implications. Ekistics, Vol. 225, 1974, str. 125-130
    ELLTY
    ELLTY --- ---
    ACHERON: Ano, Petrusek mi byl doporucen, ale taktez nevim, kde hledat.
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    ELLTY: Giddensova předmluva v anglickém vydání Masarykovy Sebevraždy? pak asi něco od Petruska na to téma, ale to přesně nevím, kde hledat, a asi to bude vzhledem k záměru trochu plošší.

    comparison of Masaryk and Durkheim suicide - Hledat Googlem
    http://www.google.cz/...on+of+Masaryk+and+Durkheim+suicide&oq=comparison+of+Masaryk+and+Durkheim+suicide&sugexp=chrome,mod=19&sourceid=chrome&ie=UTF-8

    ELLTY
    ELLTY --- ---
    Zdravim. Nemate tip na nejake solidni srovnani Sebevrazd Durkheima a Masaryka?
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    GUMAGUAR: Mít nebo být asi ne, to spíš Strach ze svobody nebo ta jeho knížka o Marxovi, v Mít nebo být se dozví akorát jak je špatný žít pro věci a ktomu pár chytých dalších rad do života, ne?
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    SHYLOCK: v podstatě cokoliv od Ericha Fromma, například Mít nebo být?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam