• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  BALVAN42Sociologie
  SOPOR32
  SOPOR32 --- ---
  omlouvam se za spam, kdyby nekdo chtel, mam tu na prodej par sociologickejch knizek a ucebnic , praha

  Buriánek, Jiří – Sociologie
  Možný, Ivo – Rodina a společnost
  Giddens, Anthony – Sociologie
  Holman, Robert – Ekonomie
  Disman, Miroslav – Jak se vyrábí sociologická znalost
  Jandourek, Jan – Úvod do sociologie
  Keller, Jan – Dějiny klasické sociologie
  Kalibová, Květa – Úvod do demografie
  BOBR
  BOBR --- ---
  Přijímací řízení katedry sociologie na #ffuk je přeloženo na 7.6. 2013 - místo a časy zůstavají stejné.
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  OTZ: nefunguje, viz neofiko FB katedry :)

  https://www.facebook.com/SociologieFFUK?fref=ts
  OTZ
  OTZ --- ---
  zdravim, funguje vam web?

  http://sociologie.ff.cuni.cz/

  me to hlasi forbidden
  TRPASLICE
  TRPASLICE --- ---
  ACHERON: No já to píšu jako seminárku do školy ve skutečnosti na konkrétní téma, ale nechtěla jsem ho uvádět, protože to už bude moje interpretace problému na základě mnou zvoleného teoretického korupusu a chtěla jsem tu probrat jenom ten, takže to nebude teoretická práce.

  No pak jsou tu tací, co si myslí, že všechny sociálně-politické vědy jako politologie, sociologie, antropologie (ta socio-kulturní, prý už není cool říkat etnologie), historie and company, měly být vyučovány společněa být funkční součástí filosofie ;) (Protože jak zavadíš o tři až čtyři z těhle disciplín, tak prostě škatulkování je marnost nad marnost a zejména to, jak si sklaní příznivci jednotlivých oborů utahují z těch jiných a do toho se duplikují teorie a analytické rámce perpetuující nedostatky jednotlivých disciplín. Pardon, komapatistův povzdech.)
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  TRPASLICE: super, díky moc, kouknu na to, dej mi pls vědět až to budeš mít sepsané, rád bych se na to podíval.

  Jinak se mnou na téma politologie-sociologie nemá smysl hovořit. Podle mě by politologie měla být podřazena sociologii jako její disciplína :)
  TRPASLICE
  TRPASLICE --- ---
  ACHERON: Já dělám něco na hranici sociologie a politologie, takže my na tento problém používáme set (seznam není vyčerpávající): Kingdon, Tarrow a Tilly, Barach and Baratz, Edelman, Lindblom, Sabatier - ale asi by všichni zapadli spíš do sociologie, ale co na to říká čistá politologie, to nevím. (Ono mi v některých momentech hlavně rozdíl politologie a sociologie nepřipadá jasný, zejména když sestoupíš z úrovně mezinárodní politiky a začneš řešit tu domácí.)
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  TRPASLICE: nevíš jestli k tomu má něco zajímavého political science?
  TRPASLICE
  TRPASLICE --- ---
  ACHERON: Ideologická analýza už by v mém případě byla mimo, fakt jsem spíše v oblasti agenda setting, tedy s přesahy oblasti "Naming, blaming, claiming." Takže prostě v konstrukci politického problému a nakládání s ním. (Já prostě jenom občas zkouším, jestli nejsou někde i jiní autoři než ten klasický set, co už znám, tak se ptám jinde.)
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  TRPASLICE: Castells v Communication Power přímo tohle řeší, pojednává o tom jako o schopnosti "programovat komunikační sítě", jinak pořádná rešerše na agenda setting/framing/priming by měla stačit na toto více než bohatě. Pokud by to mělo být více obecné a zaměřené na ideologickou analýzu, pak samozřejmě Chomski a jeho teorie propagandy nebo jak se to jmenuje. Na Naomi Klein a Bourdieho "televizi" se vykašli, to jsou slepé cesty.
  TRPASLICE
  TRPASLICE --- ---
  BOBR: Tak samozřejmě, i když je pravda, že jsem z agenda setting znovu do detailů projížděla spíše "dark side of governance" a rozhodnutí nejednat (Barach and Baratz) a pak všechny ty radosti o zájmových koalicicích, nátlaku a tak (takže Sabatier, Tilly a Tarrow and co.) Ale asi detailnější četba Edelmana pomůže, s konceptem framingu tam samozřejmě pracuji, ale na tenhle jeden argument by se mi právě hodil konkrétní "chvat" spíše v procesu agenda setting s nastrčením zástupného problému, na nějž přitáhnout pozornost. Ale Bourdieua a televizi prozkoumám. Děkuji.
  BOBR
  BOBR --- ---
  TRPASLICE: Projel bych si klíčová slova agenda setting či framing jinak, o schopnosti médií vrteti psem píše třeba bourdieu v knize o televizi.
  PALO_FABUS
  PALO_FABUS --- ---
  TRPASLICE: no já se ptal trochu ze srandy, protože se mi zdá, že to stavíš jako nějaký druh deteriorace, a přitom si za východisko možná kladeš jenom nějakou specifickou rétoriku v jinak přirozeném politickém boji, který je mj. také bojem o určení, na čem vlastně záleží a od čeho se nemá odvádět pozornost

  možná se podívej nejdřív na nějaké teorie sociálního konfliktu než přejdeš k nějakým partikulárním pohledům á la Naomi Klein a její The Shock Doctrine
  TRPASLICE
  TRPASLICE --- ---
  PALO_FABUS: Ideálně obojí, stačí mi hlavní, nosná studie/autor. (Ideálně něco jiného než Contentious Politics.) Prostě mi přijde divné, aby to nebylo posané, ale nedaří se mi asi správně formulovat klíčová slova vyhledávání a z hlavy mě nikdo nenapadá.
  PALO_FABUS
  PALO_FABUS --- ---
  TRPASLICE: a zleva nebo zprava? :)
  TRPASLICE
  TRPASLICE --- ---
  Krásné odpoledne, také si dovolím poprosit o nasměrování na literaturu, potřebovala bych něco o vytváření zástupného problému v politice: vytvoření a rozdmýchávání důležitosti problému k odvrácení veřejné pozornosti od daleko zásadnějších otázek. Děkuji!
  TADEAS
  TADEAS --- ---
  Sci-Hub - сервис доступа к научной литературе | ScienceDirect, Springer, Wiley, IEEE, JSTOR - скачать | научные журналы и статьи - бесплатно
  http://sci-hub.org/
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  němá někdo Bowling Alone v pdf?
  TWISTRABBIT
  TWISTRABBIT --- ---
  PALO_FABUS: 1) neexistence definic, popřípadě složitá možnost definovat přesněji problematiku, 2) chaotičnost versus klasifikace, řád předchozího myšlení, 3) snaha předložit čtenářovy systém kontra zábava nad tím, jak čtenář hledá dobrou myšlenku v kupce hnoje - mně osobně přijde, že u těch postmoderních textů (dobrých) je určitým zvykem zaházet zbytečnostmi čistě jen pro chaotičnost samu
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam