• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  BALVAN42Sociologie
  Klub je zaměřen na odbornou diskuzi a výměnu info z oblasti všech paradigmat sociologie, obecné sociologie, dějin sociologie, metodologie, metod a technik výzkumu (popř. i sw, který se při výzkumu používá), organizací a institucí, které mají se sociologií něco společného.

  Vzhledem k tomu, že všechny společenskovědní obory nemají striktně vymezené hranice a ani je z podstaty komplexity "společenského" mít takové nemohou, nemusí se diskuze omezovat pouze a jenom na problémy sociologie. Ale to všichni dávno víme :)
  rozbalit záhlaví
  PALO_FABUS
  PALO_FABUS --- ---
  TRPASLICE: no já se ptal trochu ze srandy, protože se mi zdá, že to stavíš jako nějaký druh deteriorace, a přitom si za východisko možná kladeš jenom nějakou specifickou rétoriku v jinak přirozeném politickém boji, který je mj. také bojem o určení, na čem vlastně záleží a od čeho se nemá odvádět pozornost

  možná se podívej nejdřív na nějaké teorie sociálního konfliktu než přejdeš k nějakým partikulárním pohledům á la Naomi Klein a její The Shock Doctrine
  TRPASLICE
  TRPASLICE --- ---
  PALO_FABUS: Ideálně obojí, stačí mi hlavní, nosná studie/autor. (Ideálně něco jiného než Contentious Politics.) Prostě mi přijde divné, aby to nebylo posané, ale nedaří se mi asi správně formulovat klíčová slova vyhledávání a z hlavy mě nikdo nenapadá.
  PALO_FABUS
  PALO_FABUS --- ---
  TRPASLICE: a zleva nebo zprava? :)
  TRPASLICE
  TRPASLICE --- ---
  Krásné odpoledne, také si dovolím poprosit o nasměrování na literaturu, potřebovala bych něco o vytváření zástupného problému v politice: vytvoření a rozdmýchávání důležitosti problému k odvrácení veřejné pozornosti od daleko zásadnějších otázek. Děkuji!
  TADEAS
  TADEAS --- ---
  Sci-Hub - сервис доступа к научной литературе | ScienceDirect, Springer, Wiley, IEEE, JSTOR - скачать | научные журналы и статьи - бесплатно
  http://sci-hub.org/
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  němá někdo Bowling Alone v pdf?
  TWISTRABBIT
  TWISTRABBIT --- ---
  PALO_FABUS: 1) neexistence definic, popřípadě složitá možnost definovat přesněji problematiku, 2) chaotičnost versus klasifikace, řád předchozího myšlení, 3) snaha předložit čtenářovy systém kontra zábava nad tím, jak čtenář hledá dobrou myšlenku v kupce hnoje - mně osobně přijde, že u těch postmoderních textů (dobrých) je určitým zvykem zaházet zbytečnostmi čistě jen pro chaotičnost samu
  PALO_FABUS
  PALO_FABUS --- ---
  TWISTRABBIT: a v čem se ti zdá dobrá? mně přijde, že ji zjednodušuje stejně jako sebe sama mnohdy zjednodušovala postmoderna, kde to zjednodušení spočívá v tom, že když nelze mít řád, zbývá už pouze dosahovat chaos - jenom se zneguje starý epistemologický postoj a rezignuje se na (objektivně namáhavější) úsilí rozlišovat mezi texty, které chaos připouštějí, nezavírají před ním oči, ale snaží se s ním vyrovnat, a texty, které se mu poddávají a jsou spíše nesmyslné... stejně jako u Sokalovy aféry kdosi poznamenal, že ta "odhalená" snadnost publikovat nesmysl ve vědeckém časopise je stěží nějakým překvapením, je na nějakém diskurzu (jako je ten postmoderní) stěží překvapivé, že ji tvoří skupina velmi dobrých a vlivných textů a množství módního barevného nesmyslu .)
  TWISTRABBIT
  TWISTRABBIT --- ---
  Jan Keller 2013: Posvícení bezdomovců 1/3 - YouTube
  http://www.youtube.com/watch?v=JwcV-dYP2Sg

  ta definice postmoderny je tu dobrá...
  DUNAR_
  DUNAR_ --- ---
  HHANULKA
  HHANULKA --- ---
  Job za milión: Optimalizace školek na Praze 8 ;)
  https://zakazky.praha8.cz/ZakazkaDet.aspx?Zak=FVcngSM2cOCb86X0oFW3pbxpl4Vw==
  BOBR
  BOBR --- ---
  TLAMPAC: zkus se podívat na vups, výzkumný ústav práce a soc věci, třeba to tam někdo. teoreticky je možný kuchař, ale ani nevím, jestli teoreticky je správné slovo.
  TLAMPAC
  TLAMPAC --- ---
  ACHERON: jen krátce jako komentář k jednomu výsledku z výzkumu, v hospodářkách, vyjde to asi v červnu...
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  TLAMPAC: kde, kdy a v čem?
  DUNAR_
  DUNAR_ --- ---
  TLAMPAC: kterykoli vedec? :-)
  TLAMPAC
  TLAMPAC --- ---
  Sociologové, nevíte o někom, kdo se zabývá workholismem, přerůstání práce do soukromí, bytím neustále pracovně online? Sháním nějakou autoritu, odborníka, experta, který by se k tomu mohl vyjádřit...

  PS: Dr. Duffkovou prosím ne. O té už vím.
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  MATHEA: napiš ID KOCHANSKIT
  MATHEA
  MATHEA --- ---
  Ahoj vsem, nezabyva se tu nekdo trochu vic sociologii zvirat? Potrebovala bych neco probrat k bakalarce, na kterou jsem konecne vlitla a hodil by se jeste nejakej odbornejsi pohled nez muj.. jakozto tezkyho flakace a nedouka:)
  BRKOUS
  BRKOUS --- ---
  ACHERON: Druckera uz jsem si projel, ale potreboval bych neco aktualnejsiho a predevsim vyzkum jejich motivaci a rozhodovaciho procesu.
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  BRKOUS: že by něco od Druckera?
  BRKOUS
  BRKOUS --- ---
  Ahoj, nevite o studii, ktera by rozebirala postaveni manageru uvnitr spolecnosti a co ovlivnuje jejich rozhodovani?
  Cetl jsem k tomu The New Spirit of Capitalism...
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam