• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Naprosto :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: hmm, takze to je mi u WCF servicy celkem jedno, ne? :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Jestli si dobre pomatuju, tak StringCollection se da upravovat pres PropertyGrid ve winforms.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, je nejaky rozumny duvod pozivat StringCollection namisto List<string> se kterym se da mnohem lepe pracovat v Linq, pouzivat ToList() a pod. ?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    JACHYMKO: vyresil jsem to prozatimne obj.GetType().ToString().Contains("xy") a to funguje
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    JACHYMKO: Ale vždyť on tohle právě nechce, ne?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    jak je mozne, ze kdyz jsem si dal na jedno misto cond. breakpoint "obj is a<b>", tak mi to breaklo i tehdy, kdy obj je typu a<string> ? to nefunguje genericky test is v cond. breakpointu nebo jak?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Jeste by se ti mohl hodit atribute [Browsable(false)] - ten zarizuje, ze se ta property nezobrazi v propertygridu.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    oooh, dekuji na tisicekrat
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ten idiotsky c# winfom designer me asi pripravi o zdravi :(

    mam problem s custom controls, ktere maji public property moje vlastni typy - pokud jsou pouzite v nejakem jinem custom control nebo winforme, idiotsky designer si kdysi nejak ulozil jejich hodnoty do resources a ted pada pri jejich deserializaci... teda nekdy... nekdy pomuze clean solution, restart visual studia a rebuild, jindy ani to ne, jednou jsem to vyresil tak, ze jsem z jednoho controlu ten custom smazal a znovu pridal (a pak to zazracne zacalo fungovat vsude... az do pristiho restartu....)

    netusite nekdo co s tim? neni nejaky attribute, kterym bych zakazal designeru si ty hodnoty ukladat? XMLIgnore (coz je asi tim, ze podle toho, co je psano v resource.resx pouziva binarni) a NonSerializable mi na property nechce dovolit...

    Funguje, resp nefunguje, to naprosto bizarne a podivne... aktualne mi to hlasi, ze se zmenil serializovany typ, protoze ocekaval Visimath.Vector a dostal Visimath.Vector....

    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    JACHYMKO: asi se na to podivam reflektorem - preci tam misi byt nejaky interni preklad formatu 'd' na dd.MM.yyyy u ceskeho CultureInfo, ne?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz - jak ze standardniho formatu DateTime, ktery se zapisuje jednim pismenem
    string[] standardFmts = {"d", "D", "f", "F", "g", "G", "m", "o", "R", "s", "t", "T", "u", "U", "y"};
    ziskat plny zapis pro dane CultureInfo ve tvaru napr dd/MM/yyyy ?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Nesetkali jsem se nekdo u WCF hostovanyho na IIS 6.0 s chybou
    Could not find a base address that matches scheme http for the endpoint with binding BasicHttpBinding. Registered base address schemes are [].
    ?

    Po nekolika marnejch pokusech pri zmene webconfigu, restartu iis, vypinani a zapinani jednotlivejch website se to najednou rozjelo. Takovyhle chovani mi neni moc prijemny :(.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    Moc nadějí si nedávám, ale kdybyste náhodou někdo měli zkušenost s tímto podivným chováním distribuovaných transakcí, poraďte.
    MILL
    MILL --- ---
    SAJAGI: To vypada dobre, ja jsem to mezitim vyresil tak, ze si odvodim CustomController, v nem "overridnu" OnActionExecuted, kde plnim potrebne ViewData a pak volam base.OnActionExecuted. A kazdy controller potom odvozuju od CustomController
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    MILL: Logiku načítání těch dat si dej do samostatné metody controlleru, zobrazení do samostatné view (.ascx), a natahuj to v Site.Masteru přes RenderAction().

    Existují samozřejmě i jiné způsoby, ale tenhle mi přijde nejlepší.
    MILL
    MILL --- ---
    Mozna trivialni dotaz, zacinam s ASP.NET konkretne s MVC architekturou - v Site.Master mam v zahlavi informacni pruh, ve kterem zobrazuji pres ViewData["value"] jmeno prihlaseneho uzivatele, resp dalsi informace nebo odkaz a odhlaseni.

    Da se nejak centralne ViewData naplnit abych to nemusel delat v controlleru v kazde action, nebo je potreba jiny postup ?

    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Klub o WP7 založen:
    [ Windows Phone 7 ]
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    JACHYMKO: Mnohokrát díky! Hned vyzkoušim a uvidim, jestli se zadařilo. :D Ještě jednou díky!
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    JACHYMKO: Sorry za moje termíny :D v .NETu, obvzlášť ve WPF, nejsem tolik kovanej. "Integrovaně" jsem měl na mysli, jako dialog, součástí běžící aplikace.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam