• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: tak VS addin take nepouzivam, jenom nesnasim komandlajnove prikazy, kde clovek musi porad dohledavat, co kam napsat, poustet pro to extra apliakci, cmd a pod.
    Pokud to nema pouzitelne UI, kde 3x kliknu pro commit, 2x pro diff, log, vse do 5 vterin od napadu to provest, tak je to nezajiamve.
    Asi tu nema ale cenu resit "krasu" komandlajny, od toho jsou linuxove thready :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Mam nadefinovany soubor ".gitignore" tak, ze soubory nemusim vybirat :). Pak zavolam jen "git add .".
    Externi mergovaci tooly nejsou problem, nastavis v configu.

    Move prikaz jsem za celou dobu nepotreboval. Nevim jak to dela, ale zjisti, ze jsem soubor prejmenoval/presunul, aniz bych mu to rikal. A dela to spravne :-O!

    Ackoliv jsem mel ze zacatku odpor k ty prikazovy radce, tak po vic jak roce pouzivani uz nechci videt zadnej VS add-in pro verzovaci system. Git mi dokazal, ze to neni potreba.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NECROMAN:

    1) git diff nebo git status
    2) git add nebo git remove
    3) .gitignore
    4) nejsou properties
    5) externals?
    6) nastavíš v .gitconfig tvůj diff program
    7) git log
    8) git update nebo git checkout --
    9) git blame
    10) git mv, copy můžeš udělat na úrovni systému
    11) ta je potřeba a později pochopíš, že je to tak i lepší

    Pokud nebereš verzování jako update a commit o to víc bys měl přejít na Git. Potom pochopíš kouzlo branches, stashe a spoustu další super věcí.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: s tim si urcite nevystacim - jak si zobrazim v Gitu rozdilove soubory pred commitem, jak vyberu add a remove pro nove soubory? jak se resi ignore listy a upravy properties slozek, jak funguje sprava extarnals, jak se da zobrazit diff dvou soboru v externim comparovaci, treba WinMerge, ktery ma podporu pro TortoiseSvn, jak si zobrazovat logy souboru nebo slozky, revertovat soubor nebo slozku k urcite revizi, trackovat historii souboru a podobne? co treba copy, move prikazy? Vse bez nutnosti komadlajny?
    Pouzivani verzovaziho systemu uz davno neberu jen jako update a commit :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: pod win nepouzitelny? ja ho pouzivam uz pres rok a jsem uplne v klidu.

    NECROMAN: tortoisegit vubec nepotrebujes. v 99% pripadu poustis jen dva commandy "git add" a "git commit". vsechno ostatni je podobne trivialni (krome merge, ale na ten je pouzitelnej GUI tool).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MICTECH: tak jasne ze jo - zkousel jsem TortoiseGit a to mi prislo jak nejaka studentska beta
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    NECROMAN: Pod windows je git naprosto OK, resp. ty mas asi namysli GUI pro git.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NECROMAN: Git pod Windows je použitelný... blah Subversion...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ROTTWEILER: pokousel jsem rozjet git na Google code, ale pod Windows je Git zatim hodne nepouzitelny... tak jsem pouzil klasiku Svn, kde nejde co zkazit :)
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NECROMAN: Proč si to nedal na GitHub? Jinak možná se na to ze zvědavosti kouknu a s něčím pomůžu, ale žádný aktivní vývoj. Na to nemám bohužel čas. :(
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Vyvíjej a vyhraj
    http://msdn.microsoft.com/cs-cz/hh410158
    tak co, kdo mi pomuze s temi Fish Fillets? :)
    fishfillets-wp7 - Fish Fillets game ported to WP7 XNA platform - Google Project Hosting
    http://code.google.com/p/fishfillets-wp7/
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BRAP242: rucne? kolekci objektu a helper tridu, ktera tam nasazi nav a li elementy :)
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    chtel bych se zeptat, pomoci ceho v MVC3 vyrabite navigaci? mam MvcSiteMap ale ten nejak nemuzu dat dohromady s telerik komponentama ktery pouzivame.

    nejakej typ?
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    NECROMAN:Algoritmicky nic lepšího než dva vnořené cykly nevymyslíš, ať už to obalíš do LINQu nebo ne. V obecném složitějším případu bys mohl (s dodatečnou pamětí) předzpracovat jeden seznam do množiny (HashSet<string>) a projít jen ten druhý, čímž se ti z O(MN) stane O(M+N), ale u 1–2 prvků to fakt nemá smysl. :-)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    dalsi otazka, mam 2 objekty IEnumerable<string>, kazdy ma tak 1+ prvku (vetsinou 1-2, vyjimecne vice)
    jaky je tak nejefektivnejsi algoritmus, jak zjistit, zda nejaky string ze skupiny a se rovna nejakemu prvku ze skupiny b? v testu by se mela ignorovat velikost pismen.
    Napada me moznost dvou forcyklu, nebo pouzit group1.Intersects(group2, mycomparer)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    JACHYMKO: jo, dik!

    ProcessedFilesItem item;
    if (!ProcessedFiles.TryGetValue(key, out item))
    {
    ProcessedFiles.Add(key, item = new ProcessedFilesItem { key = key });
    }
    return item;
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    dotaz, potrebuji mit kolekci velkeho mnozstvi objektu, ktere jako klic pouzivaji jeden string vevnitr. Ted jsem pouzival List<> a hleda polozku pomoci
    list.FirstOrDefault(l => l.key == key)
    ale to rostlo na kvadratickou slozitost
    ted mam dictionary<string, obj>

    jak provadet efektivni nalezeni polozky? toto podle me dela 2x search

    if (ProcessedFiles.ContainsKey(key))
    {
    return ProcessedFiles[key];
    }
    ProcessedFilesItem item = new ProcessedFilesItem { Key = key };
    ProcessedFiles.Add(key, item);
    return item;

    neslo by to nejak efektivneji s tim, ze kdyz tam ten klic neni, tak se vytvori objekt pro dany klic?
    URZA
    URZA --- ---
    jinak immediate window ve visual studiu 2010 je velmi prijemna vec pri debugovani.. obzvlast LINQu.. jsem si ho dlouho vubec nevsiml..
    URZA
    URZA --- ---
    JACHYMKO: jo dik, uz jsem na to prisel tak jsem to mezitim smazal :)
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    H_U_N_T_E_R:
    JACHYMKO:

    Díky moc za info! Už jsem to rozběhal! :) Ale chyba byla jinde. Navíc dost triviální. Na serveru jsem sice winrm službu měl spuštěnou, ale na pracovní stanici ne! Po nastavení všechno běhá jak má.

    Ještě jednou díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam