• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ROTTWEILER: no i kdyz zmenim font a dam pruhlednou barvu komandlajnovemu oknu (to v Linuxu neni problem), porad je to jen prikazovy radek, a ani napovidani prikazu to nezachrani :)
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NECROMAN: Existuje rozšířený pro Powershell, kde ti to bude i ty Git příkazy napovídat a Powershell tu rozebírat můžeme. :P

    https://github.com/dahlbyk/posh-git
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: tak VS addin take nepouzivam, jenom nesnasim komandlajnove prikazy, kde clovek musi porad dohledavat, co kam napsat, poustet pro to extra apliakci, cmd a pod.
    Pokud to nema pouzitelne UI, kde 3x kliknu pro commit, 2x pro diff, log, vse do 5 vterin od napadu to provest, tak je to nezajiamve.
    Asi tu nema ale cenu resit "krasu" komandlajny, od toho jsou linuxove thready :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Mam nadefinovany soubor ".gitignore" tak, ze soubory nemusim vybirat :). Pak zavolam jen "git add .".
    Externi mergovaci tooly nejsou problem, nastavis v configu.

    Move prikaz jsem za celou dobu nepotreboval. Nevim jak to dela, ale zjisti, ze jsem soubor prejmenoval/presunul, aniz bych mu to rikal. A dela to spravne :-O!

    Ackoliv jsem mel ze zacatku odpor k ty prikazovy radce, tak po vic jak roce pouzivani uz nechci videt zadnej VS add-in pro verzovaci system. Git mi dokazal, ze to neni potreba.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NECROMAN:

    1) git diff nebo git status
    2) git add nebo git remove
    3) .gitignore
    4) nejsou properties
    5) externals?
    6) nastavíš v .gitconfig tvůj diff program
    7) git log
    8) git update nebo git checkout --
    9) git blame
    10) git mv, copy můžeš udělat na úrovni systému
    11) ta je potřeba a později pochopíš, že je to tak i lepší

    Pokud nebereš verzování jako update a commit o to víc bys měl přejít na Git. Potom pochopíš kouzlo branches, stashe a spoustu další super věcí.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: s tim si urcite nevystacim - jak si zobrazim v Gitu rozdilove soubory pred commitem, jak vyberu add a remove pro nove soubory? jak se resi ignore listy a upravy properties slozek, jak funguje sprava extarnals, jak se da zobrazit diff dvou soboru v externim comparovaci, treba WinMerge, ktery ma podporu pro TortoiseSvn, jak si zobrazovat logy souboru nebo slozky, revertovat soubor nebo slozku k urcite revizi, trackovat historii souboru a podobne? co treba copy, move prikazy? Vse bez nutnosti komadlajny?
    Pouzivani verzovaziho systemu uz davno neberu jen jako update a commit :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: pod win nepouzitelny? ja ho pouzivam uz pres rok a jsem uplne v klidu.

    NECROMAN: tortoisegit vubec nepotrebujes. v 99% pripadu poustis jen dva commandy "git add" a "git commit". vsechno ostatni je podobne trivialni (krome merge, ale na ten je pouzitelnej GUI tool).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MICTECH: tak jasne ze jo - zkousel jsem TortoiseGit a to mi prislo jak nejaka studentska beta
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    NECROMAN: Pod windows je git naprosto OK, resp. ty mas asi namysli GUI pro git.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NECROMAN: Git pod Windows je použitelný... blah Subversion...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ROTTWEILER: pokousel jsem rozjet git na Google code, ale pod Windows je Git zatim hodne nepouzitelny... tak jsem pouzil klasiku Svn, kde nejde co zkazit :)
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NECROMAN: Proč si to nedal na GitHub? Jinak možná se na to ze zvědavosti kouknu a s něčím pomůžu, ale žádný aktivní vývoj. Na to nemám bohužel čas. :(
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Vyvíjej a vyhraj
    http://msdn.microsoft.com/cs-cz/hh410158
    tak co, kdo mi pomuze s temi Fish Fillets? :)
    fishfillets-wp7 - Fish Fillets game ported to WP7 XNA platform - Google Project Hosting
    http://code.google.com/p/fishfillets-wp7/
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BRAP242: rucne? kolekci objektu a helper tridu, ktera tam nasazi nav a li elementy :)
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    chtel bych se zeptat, pomoci ceho v MVC3 vyrabite navigaci? mam MvcSiteMap ale ten nejak nemuzu dat dohromady s telerik komponentama ktery pouzivame.

    nejakej typ?
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    NECROMAN:Algoritmicky nic lepšího než dva vnořené cykly nevymyslíš, ať už to obalíš do LINQu nebo ne. V obecném složitějším případu bys mohl (s dodatečnou pamětí) předzpracovat jeden seznam do množiny (HashSet<string>) a projít jen ten druhý, čímž se ti z O(MN) stane O(M+N), ale u 1–2 prvků to fakt nemá smysl. :-)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    dalsi otazka, mam 2 objekty IEnumerable<string>, kazdy ma tak 1+ prvku (vetsinou 1-2, vyjimecne vice)
    jaky je tak nejefektivnejsi algoritmus, jak zjistit, zda nejaky string ze skupiny a se rovna nejakemu prvku ze skupiny b? v testu by se mela ignorovat velikost pismen.
    Napada me moznost dvou forcyklu, nebo pouzit group1.Intersects(group2, mycomparer)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    JACHYMKO: jo, dik!

    ProcessedFilesItem item;
    if (!ProcessedFiles.TryGetValue(key, out item))
    {
    ProcessedFiles.Add(key, item = new ProcessedFilesItem { key = key });
    }
    return item;
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    dotaz, potrebuji mit kolekci velkeho mnozstvi objektu, ktere jako klic pouzivaji jeden string vevnitr. Ted jsem pouzival List<> a hleda polozku pomoci
    list.FirstOrDefault(l => l.key == key)
    ale to rostlo na kvadratickou slozitost
    ted mam dictionary<string, obj>

    jak provadet efektivni nalezeni polozky? toto podle me dela 2x search

    if (ProcessedFiles.ContainsKey(key))
    {
    return ProcessedFiles[key];
    }
    ProcessedFilesItem item = new ProcessedFilesItem { Key = key };
    ProcessedFiles.Add(key, item);
    return item;

    neslo by to nejak efektivneji s tim, ze kdyz tam ten klic neni, tak se vytvori objekt pro dany klic?
    URZA
    URZA --- ---
    jinak immediate window ve visual studiu 2010 je velmi prijemna vec pri debugovani.. obzvlast LINQu.. jsem si ho dlouho vubec nevsiml..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam