• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    AREX: Říká se tomu topologické uspořádání grafu a to si už jistě najdeš sám. ;-)
    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    AREX: by mel stacit DFS a ve chvili kdy opoustis uzel ho muzes pustit na vystup
    AREX
    AREX --- ---
    Muzete mi prosim nekdo pomoct jak sestavit algoritmus vytvarejici posloupnost na zaklade ruznych zavislosti ? Chci si napsat jednoduchy tool, ktery mi posbira javascriptove soubory z adresaru a podle nejakeho markupu na zacatku kazdeho souboru urci zavislosti a nasledne sesortuje seznam tak, aby byly veskere zavislosti dodrzeny a mohl vytvorit jeden JS soubor, ktery si klient stahne.

    Nemam bohuzel s timto typem algoritmu vubec zkusenosti a nevim kde bych zacal :(
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Nesnasim, kdyz nekdo posila ve vete: cesty k souborum, url, prikazy, hesla a pod. a vetu zakoncuje teckou - dneska mi prislo heslo k VPNce pomoci SMS:
    Dobry den,
    Heslo do site xy:
    123456Sm.

    Po trech spatnych zadani hesla "123456Sm." se mi zablokoval ucet a musim resit obnovu :(
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    trik, co se vam muze nekdy hodit - jak mit case insensitive Dictionary<string, neco>
    C# Case-Insensitive Dictionary
    http://www.dotnetperls.com/case-insensitive-dictionary
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    ROTTWEILER: v dropboxu je nasdílenej adresáře, ve kterým je bare repo, jinak má samozřejmě každej svoje repo, a push/pull jde do toho dropboxu
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    ROTTWEILER: Ne. Mas lokalni repository a remote repository a to je nasdilene pomoci DropBoxu.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    KERRAY: Uh? Jak to pak funguje? Jeden repositář a ten všichni editují v Dropboxu a nikam se to nepushuje?
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    na nejaky jednodussi hratky s GITem ve vic lidech se da vyborne pouzit dropbox
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    PIGSTER: a kdybyste gitovej server nahodou potrebovali ... http://www.chodounsky.net/bonobo-git-server/ (trocha self proma :)
    PIGSTER
    PIGSTER --- ---
    H_U_N_T_E_R: ehm, instalacka GITu pro win ma nejakejch par mega a je to nainstalovany za par vterin? Nepotrebujes zadny server, ale pokud ho chces, muzes ho snadno mit, staci sdilena slozka. Navic ma to super ucici krivku. Nainstalujes, vyrobis adresar, kliknes pravym tlacitkem, das git shell, napises git init a mas repo. Branch je otazkou sekund.


    VIRTUALVOID: http://www.redmine.org/ ?
    AREX
    AREX --- ---
    ROTTWEILER: Diky moc, o Comet slysim prvne, zni to velmi zajimave :) Urcite to prostuduju hloubeji a navic jsem koukal, ze existuji i implementace v jQuery, takze by to bylo mohlo byt pomerne snadny, alespon na klientovi. Serverovou implementaci jeste musim pohledat nejakou inspiraci.

    Ten socket.io by taky mohl byt zajimavy, ale jestli jsem to sprave pochopil, tak s tim uz si clovek moc neuzije na freehosting, kdyz musi otevirat port. V tyhle fazi vyvoje zatim nechci investovat do placenych hostingu, protoze nevim jak se to cele vyvine.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    AREX: Dej si do Google hledat Comet. Pro inspiraci můžeš kouknout na node.js knihovnu Socket.IO http://socket.io

    To jak si to naimplementuješ na straně serveru už je na tobě, ale nejednoduší bude asi jakmile přijde zpráva ji poslat všem klientům krom toho od koho přišla.
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    VIRTUALVOID: jsem si rikal, sakra, to mi pripomina codebubbles .. a vskutku, codebubles jsou z brown university :)
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    DARKREIDER: my chudobnejsi pouzijeme torrenty .)
    DARKREIDER
    DARKREIDER --- ---
    VIRTUALVOID: Ultimate only, ach jaj, tak zase nic pre nas chudobnejsich
    DARKREIDER
    DARKREIDER --- ---
    VIRTUALVOID: to vyzera luxusne, thx
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    pozrite co som objavil :)

    Introducing Debugger Canvas - Kael Rowan - Site Home - MSDN Blogs
    http://blogs.msdn.com/b/kaelr/archive/2011/05/21/introducing-debugger-canvas.aspx

    vyzera to zaujimavo, zasa sa moze stat debugovanie prijemnejsim :D
    AREX
    AREX --- ---
    Zdravicko, potreboval bych mensi radu, resp. tip, jestli uz neco neexistuje aby mi to usetrilo praci. Budu delat ciste klientskou webovou aplikaci (tedy javascript), server nebude prakticky nic delat. Akorat potrebuju co nejrychleji prenaset udalost vyvolanou na jednom klientovi k druhemu, ktery je pripojeny do stejne session, aby vsichni meli aplikaci ve stejnem stavu. Udalosti budou ve forme JSON retezce. Tedy zrejme potrebuju malou webovou servisu. Do jiste miry to asi nebude nic vic nez ajaxovy chat, jen se prenasi trochu jiny typ zprav.

    Teoreticky bych to resil pres nejaky Queue, ktera bude pro kazdeho klienta a vzdycky pri dotazu mu posle vse co ma. V praxi se trochu desim toho, delat z klienta kazdou sekundu request a ptat se co je noveho. A obavam se taky, ze to nebude tak snadny, protoze je potreba resit i situace kdy jednomu klientovi na chvili vypadne spojeni nebo odpoved nedorazi z nejakeho duvodu, tak aby mel sanci se jeste vratit. Nejsem zrovna zbehly v sitove problematice, takze nemam moc predstavu.

    Premyslel jsem i o pouziti WPF jakozto maleho neviditelneho prvku na strance, pres ktery se to bude posilat a ktery by teoreticky mohl udrzovat p2p konexe bez nutnosti serveru, ale tohle jsou pro me zatim dost neprobadane vody a nevim jestli nemelu kraviny.

    Co si o tom myslite ? Existuje uz neco vic pokrocileho nez jsem popsal nebo je to stale nutne delat takto ? Nejsem prakticky omezeny v pouzitych technologiich, ale zase nepotrebuju delat neco ultra robustniho. Hlavni zamereni musi jit do te klientske aplikace samotne, nikoliv do komunikacni vrstvy.
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    NECROMAN: aktualni verze TortoiseGit mi prijde celkem srovnatelna s TortoiseSVN. cmdline taky az tak nemusim a v 99% pripadu si vystacim prave s TortoiseGit + VS Git Source Control Provider extension. Nezkousel jsi nejakou prehistorickou verzi toho TortoiseGit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam