• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    Když už tu řešíte version control, tak bych se chtěl optat, jaké má výhody GIT oproti TFS (pro malé a střední projekty, kde je decentralizovanost imho spíš na obtíž). Koukám že ho tu používá dost lidí, tak třeba najdu důvod migrovat...
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    ja som si zvykol na http://help.github.com/win-set-up-git/
    command line rules :)
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    NECROMAN: "Komandlajna" rozhodne neni krok zpatky. Clovek rozhodne rychleji pise, nez klika a furt neco visualne dohledava.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NECROMAN: Já nejsem propagátor Linuxu. Používám Windows a Mac OS X a na obouch systémech používám hojně příkazovou řádku a Linux nemám ani nikde nainstalovaný. Taky jsem jí dřív nenáviděl, ale později jsem zjistil, že napsat pár znaků je daleko rychlejší než někde jezdit myší po celé obrazovce a klikat skrz nabídky.

    Každopádně bych to uzavřel. Řešíme už něco mimo.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ROTTWEILER: Dokud budou toto pouzivat jako svuj argument propagatori Linuxu, tak nikdy 5% podilu nepresahnout, sorry, komandlajna je proste krok zpatky.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NECROMAN: dej tomu někdy šanci a pochopíš, že používat verzovací nástroj z command line je ve výsledku pohodlnější a mocnější a leckdy rychlejší
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ROTTWEILER: no i kdyz zmenim font a dam pruhlednou barvu komandlajnovemu oknu (to v Linuxu neni problem), porad je to jen prikazovy radek, a ani napovidani prikazu to nezachrani :)
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NECROMAN: Existuje rozšířený pro Powershell, kde ti to bude i ty Git příkazy napovídat a Powershell tu rozebírat můžeme. :P

    https://github.com/dahlbyk/posh-git
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: tak VS addin take nepouzivam, jenom nesnasim komandlajnove prikazy, kde clovek musi porad dohledavat, co kam napsat, poustet pro to extra apliakci, cmd a pod.
    Pokud to nema pouzitelne UI, kde 3x kliknu pro commit, 2x pro diff, log, vse do 5 vterin od napadu to provest, tak je to nezajiamve.
    Asi tu nema ale cenu resit "krasu" komandlajny, od toho jsou linuxove thready :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Mam nadefinovany soubor ".gitignore" tak, ze soubory nemusim vybirat :). Pak zavolam jen "git add .".
    Externi mergovaci tooly nejsou problem, nastavis v configu.

    Move prikaz jsem za celou dobu nepotreboval. Nevim jak to dela, ale zjisti, ze jsem soubor prejmenoval/presunul, aniz bych mu to rikal. A dela to spravne :-O!

    Ackoliv jsem mel ze zacatku odpor k ty prikazovy radce, tak po vic jak roce pouzivani uz nechci videt zadnej VS add-in pro verzovaci system. Git mi dokazal, ze to neni potreba.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NECROMAN:

    1) git diff nebo git status
    2) git add nebo git remove
    3) .gitignore
    4) nejsou properties
    5) externals?
    6) nastavíš v .gitconfig tvůj diff program
    7) git log
    8) git update nebo git checkout --
    9) git blame
    10) git mv, copy můžeš udělat na úrovni systému
    11) ta je potřeba a později pochopíš, že je to tak i lepší

    Pokud nebereš verzování jako update a commit o to víc bys měl přejít na Git. Potom pochopíš kouzlo branches, stashe a spoustu další super věcí.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: s tim si urcite nevystacim - jak si zobrazim v Gitu rozdilove soubory pred commitem, jak vyberu add a remove pro nove soubory? jak se resi ignore listy a upravy properties slozek, jak funguje sprava extarnals, jak se da zobrazit diff dvou soboru v externim comparovaci, treba WinMerge, ktery ma podporu pro TortoiseSvn, jak si zobrazovat logy souboru nebo slozky, revertovat soubor nebo slozku k urcite revizi, trackovat historii souboru a podobne? co treba copy, move prikazy? Vse bez nutnosti komadlajny?
    Pouzivani verzovaziho systemu uz davno neberu jen jako update a commit :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: pod win nepouzitelny? ja ho pouzivam uz pres rok a jsem uplne v klidu.

    NECROMAN: tortoisegit vubec nepotrebujes. v 99% pripadu poustis jen dva commandy "git add" a "git commit". vsechno ostatni je podobne trivialni (krome merge, ale na ten je pouzitelnej GUI tool).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MICTECH: tak jasne ze jo - zkousel jsem TortoiseGit a to mi prislo jak nejaka studentska beta
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    NECROMAN: Pod windows je git naprosto OK, resp. ty mas asi namysli GUI pro git.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NECROMAN: Git pod Windows je použitelný... blah Subversion...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ROTTWEILER: pokousel jsem rozjet git na Google code, ale pod Windows je Git zatim hodne nepouzitelny... tak jsem pouzil klasiku Svn, kde nejde co zkazit :)
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NECROMAN: Proč si to nedal na GitHub? Jinak možná se na to ze zvědavosti kouknu a s něčím pomůžu, ale žádný aktivní vývoj. Na to nemám bohužel čas. :(
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Vyvíjej a vyhraj
    http://msdn.microsoft.com/cs-cz/hh410158
    tak co, kdo mi pomuze s temi Fish Fillets? :)
    fishfillets-wp7 - Fish Fillets game ported to WP7 XNA platform - Google Project Hosting
    http://code.google.com/p/fishfillets-wp7/
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BRAP242: rucne? kolekci objektu a helper tridu, ktera tam nasazi nav a li elementy :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam