• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    ESY
    ESY --- ---
    TENCOKACISTROMY: jj hangulem..
    TENCOKACISTROMY: ne nepouzivaji :D
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    TENCOKACISTROMY: Hmm, ted premejslim - nepouzivaji v koreji latinku?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ESY: Cili korejskymi znaky? Uz je to nejakou dobu zpatky, co jsem zjistil ze nazvy clenu & typu v .NETu podporuji unicode. Ty asijsky a arabsky znaky to hezky zpestruji :).
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ESY: Z tohohle ohledu by bylo mozna lepsi vybrat si nejaky esotericky nebo ne moc pouzivany jazyk :) takova klingonstina vypada jako vystup z obfuscatoru sama o sobe :D
    ESY
    ESY --- ---
    NECROMAN: ono celkove je otazka kde mit neaky hesla. Vetisnou je vzdy najdes..

    Kazdopadne dobre pro men zacaljsem se ucit korejsky. Takze jak se dostanu do neake kloudne faze. Zacinam vse pojmenovat korejsky:D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TENCOKACISTROMY:
    NECROMAN:

    abych byl presny, de o rozsah projektu, ale verim tomu, ze s dostatkem casu de rozlousknout lecos.
    nicmene zalezi na ucelu proc to delate
    1, chcete placeny program pouzivat zadarmo, cracknout ho - tam to tak tezke neni a da se to zaridit i kdyz je to hodne zadelany, ale zase muze to stat hodne casu
    2, potrebujete nacist know how, tam uz to bude tezsi, ale taky podle me ne nemozne
    3, nejtezsi je ziskani kompletniho projektu, ale to nevim proc by to nekdo chtel, tady uz by to stalo hodne casu a nebude to nikdy uplne presne
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ANDY_WARHOL: Tak se koukni treba na obfuskovanej kod v ActiveReports od DataDynamics ci v komponentach od Janusys. To fakt neni na zdrzeni o 10 minut navic :). To ze nejakej dotfuscator, kterej se dodava zdarma je lame jeste neznamena, ze jiny nejsou lepsi a ucinejsi :).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ANDY_WARHOL: no zalezi kde... pokud prejmenuje vsechny nazvy promennych a metod na cinske znaky, pridas nahodne goto a labely, tak to docela uspesne zabrani prochazeni u vetsich projektu.
    U malych to ale nemusi byt moc platne, pokud jde o nejake jednoradkove know-how.
    Jinak pracoval jsem i s obfuskatorem, ktery upravil kod tak, ze pouzival nativni proxy tridu, pres kterou sla vsechna volani - docela humus, ale neziskal jsem z te knihovny nic :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    obfuskace to je jenom desetiminutovej oser navic, ale prekazka ne
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ESY: pokud neco publikuju, tak s tim proste musim pocitat, ze to kdokoliv muze cist... aspon ted, kdyz WP7 marketplace neni nijak chraneny a najit adresu XAPu pro stazeni zvladne i naprosty amater s network snifferem.
    Davat si teda nejake FTP nebo SQL hesla do XAPu neni vubec dobry napad ;)
    Jinak stale je tu moznost obfuskace prave pro tyto ucely.

    To ale nebyla myslenka prispevku - jemu se podarilo dostat snadno na MP aplikaci s necim, co jsem do ted povazoval za tabu - nabizi se otazka, ceho vseho by slo takto dosahnout, jaka funkcionalita by byla dostupna pomoci pInvoke?
    ESY
    ESY --- ---
    hrozny tohle disasemblovani :] clovek ma pak nulovou chut neco psat :]
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Potkal jsem dneska kluka, ktery uspesne publikoval na WP7 marketplace appku, ktera pouziva pInvoke - proste vyplnil Technical Exception formular a pohoda :)
    Muze nekdo otestovat, zda to opravdu funguje? On to udajne ani nijak nemel jak otestovat - v emulatoru a telefonu to neslo :D
    Prave si prochazim disassemlovane zdrojaky a musim rict, docela sok pro me, ze to jen tak jde, nebo mel stesti na testera?

    appka:
    http://www.windowsphone.com/en-US/apps/6813ea1f-8d71-4ad5-a6d2-f80c193c6ac9
    co tam pouziva - vypinani a zapinani zvuku v BG agentovi podle toho, zda je v dosahu nejake wifi. Pouziti - aby se mu ve skole/praci vyplo zvoneni a doma zaplo :)
    [C#] pInvoke used in real WP7 app - Pastebin.com
    http://pastebin.com/PfFm9Wxg
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    Ahoj, jsem C# zacatecnik a budu delat aplikaci na rozpoznavani aktivity ve videu. Na motion detect jsem objevil AForge.NET, jeste bych potrebova neco na hledani zvukovych vykyvu v nactenem video souboru. Poradite mi neco? Pripadne i neco jineho na motion detect?

    Ve vysledku ma jit o aplikaci, do ktere nactu video, na kterem bude treba nekolikahodinovy zaber silnice. Aplikace by ve vysledku mela ukazat momenty, kdy po silnici projelo auto, pripadne kdyz auto zatroubi. Diky za rady :)
    ESY
    ESY --- ---
    neresil nekdo korejstinu v sapi ? nemuzu to niak donutit pouzivat jinej nez ty zakladni jazyky. Co jakykoliv jiny tts co umi korejstinu? nemate zkusenosti ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    to je takova hodne obecna otazka.
    nastaveni asi budes potrebovat nekde ukladat, mas dve moznosti, nejakou databazi nebo xml, nebo pokud to ma byt pro konkretniho uzivatele, tak treba cookies
    no a pak si to nastaveni prectes a pomoci toho das nejspis nejakej atribut na true, visible nebo neco podobnyho, zalezi co myslis tim webparty, to je pojem z sharepointu. predpokladam ze na to se ale neptas, takze to bude nejakej user control a ten ma nejakou takovou podobnou vlastnost, muzes mu nastavit i pozici pochopitelne, nebo parent prvek, pokud to budes umistovat do mrizky.
    K0TEL
    K0TEL --- ---
    Zdravím, neporadil by mi někdo jak udělat v asp.net perzonalizovanou stránku s parametrem a webpartama,
    např: pro stránku Default.aspx?ID=1 nebo ID=2 ... bych potřeboval aby pro každé to ID si to pamatovalo jiné nastavení webpartů. Dík moc
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: mimochodem tohle je docela zajimavy. na hlavnim desktopu mi to na obrazovce "Control Panel\System and Security\System" ukazuje v sekci pen and touch 256 bodovej panel, a ve virtual boxu, kde mam povoleny usb z hosta, mi to ukazuje 2bodovej panel, coz je napikacu, protoze to skutecne funguje jen na dva doteky, ja bych rad mel vyvojovy prostredi ve virtualce, ale tohle by me slusne brzdilo
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TENCOKACISTROMY: ok, diky za info.
    ale koukam ze s hlavni myslenku toho co sem chtel vyjadrit celkem souhlasite.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ANDY_WARHOL: Ve 32-bit klidne muzes 64-bit aplikace kompilovat i debugovat.

    Jinak souhlasim s tim ze Express je spis pro studenty na vyzkouseni. Pro poradnou praci to neni.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ANDY_WARHOL: jj, foldery, resp jejich neexistence, jsou v expressu velky opruz
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: a vzhledem k tomu, ze chci vyvyjet multitouch aplikaci, tak mi to v tom virtualu stejne nevyhovuje - to zarizeni na multitouch tam nefunguje to tam jak by melo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam