• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    VIRTUALVOID: Hm, tak stored procedury do databázového modelu nenačítáme, takže asi neporadím. Leda zkusit support (jestli máte pořád zaplacený), byli celkem komunikativní a jeden bug „nám“ opravili.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    MORMEGIL: hi, mam takyto problem: pouzivame edmx model, ktory devart vygeneruje v poriadku, z tohoto modelu cez t4 robime poco. problem nastava pri "update model from database" v case ked zaskrtnem storovane procedury ktore maju viac ako jeden vstupny parameter. vs ohlasi argumentexception s tym,ze "an item with the same key has been already added", cize standartny dictionary error. procedury maju samozrejme rozdielne nazvy a rovnako som skusil aj rozne nazvy pre parametre. nic nepomohlo. dokonca ked edmx rucne zeditujem tak, ze tam tie procky povyrabam tak je to ok len do chvile km opat nepotrebujem updatnut model.... ak ta cosi napada tak vopred dakujem :-)
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    nepouziva niekto nahodou devart dotconnect for oracle ?
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    VIRTUALVOID: pokud se jedná o dynamický data, tak bych se podíval na B-stromy, případně na nějaké modifikace, co by se ti hodilo nejvíc... pokud jsou to statická data, tak si je můžeš uspořádat jak chceš, stačí si je rozpočítat...
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    GARFIELD: posta
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    Nevite o super zajimave praci s bezva lidma pro prevazne .NET programatora? Idealne i s vyuzitim nejakych funkcionalnich jazyku.

    [ GARFIELD @ Programatorska spoluprace - spoluprace na projektech, nabidky prace ]
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ciste pro zajimavost, zna tady nekdo jazyk vala, pripadne ma nejake prakticke zkusenosti?
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    MORMEGIL:
    TENCOKACISTROMY: Jen si s tím chci trochu pohrát :) Na Gr1du jsem kdysi byl, docela mě to bavilo, ale nějak to bylo málo interaktivní a debugovat každou prkotinu se mi nechtělo...
    SIRLOON: kdybych věděl, tak bych se neptal ;)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    H_U_N_T_E_R: hmm, zvazim to :)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    SIRLOON: unity nemuzes kompilovat za chodu
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    NECROMAN: spíš jsem tě chtěl ukecat, jestli si tam nechceš zopakovat C# 5 :-)
    Ale proč si nedat hned 2 přednášky ;-)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    H_U_N_T_E_R: pokud to vyjde a uvolni se NDA, tak bych tam mel mit prednasku o novinkach ve Windows Phone 8 pro vyvojare, takze urcite prijdte :)

    Od vcerejska si hraju s developer preview SDK, ale o tom vam bohuzel nic rict nemohu.
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    Letošní MSFest se koná 1.12. - 2.12.
    Program bude snad do 3 týdnů.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    PIGSTER: diky moc; kouknu na to a pripadne se poptam
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    SAJAGI: a neco v mono neni? Unity pouziva "javascript" :) A iron python by teoreticky mohl mit taky .net ale u toho si nejsem jistej
    PIGSTER
    PIGSTER --- ---
    FONTAN: tak ten kolega jsem byl ja, pokud je to jeste aktualni, tak tady jsou kompletni zdrojaky http://sourceforge.net/projects/naps/
    Umi to WIA a TWAIN
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Neco podobnyho resil Gr1d ( [ gr1d - A persistent multiplayer online programming game ] ).
    Kouknul bych se na DLR, jestli tam nejde debugovat (nikdy jsem to nehledal). Umi to python a ruby. Na Roslyn si budeme muset asi jeste pockat :(, ten by byl asi idealni.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    SAJAGI: To budeš psát vlastní Robocode? ;-)
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Díky. Ještě mě napadlo použít přímo .NET - buď plaintext C# a zkompilovat a udělat audit kódu (Roslyn / Cecil), jestli nepoužívá vlákna, apod. A na měření použít QueryThreadCycleTime.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Jeste me napada conscript a s#, ale ani jeden jsem nikdy nepouzival (oboji by mely byt script enginy s vlastni VM)... pripadne muzes zkusit pouzit nejaky dynamicky NET jazyk, ale co jsem to zkousel naposledy, tak to bylo takove vselijake ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam