• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    CRANK: link nejde otevřít proto, že nyx tam naparsoval i závorku a tečku ;-)
    Správně je: http://www.ms-fest.cz
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    H_U_N_T_E_R: fakt mne mrzí, že tam letos nebudu, program máte pěkný...
    CRANK
    CRANK --- ---
    H_U_N_T_E_R: Jo, přijdu! :-)
    CRANK
    CRANK --- ---
    H_U_N_T_E_R: Schválně si ten link otevři: http://www.ms-fest.cz/).

    a zapni tam custom errory ;)
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    Ahoj

    Již máme program letošního ms-festu (http://www.ms-fest.cz/). Ještě doděláváme lajkovátka, aby se co nejvíce omezilo krytí přednášek dle preferencí.
    ESY
    ESY --- ---
    SHIGORBIRDMAN: porad to resime v ramci jeho ulohy :] a pokud se proste v oop ztraci tak kresleni pomuze nejvic..
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    drunken dbmase master style!

    (ja teda class diag zacinam jen v pripade, ze pisu nejakou knihovnu a potrebuju mit jasne definovane api)
    ESY
    ESY --- ---
    CRANK: first:D
    CRANK
    CRANK --- ---
    ESY: Co za formu kung-fu je ten tvůj "db fist"? :-)
    ESY
    ESY --- ---
    CRANK: ja zacinam class diagramem obcas. Ale to je tim ze casto jeddu db fist.. :D
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Tak mi prave prislo potvrzeni, ze jsem se stal Microsoft Certified Professional po zkousce "Programming in C#" :)
    CRANK
    CRANK --- ---
    ESY: Jako jestli začně class diagramem, tak mu pošlu čokoládovou medaili, přísahám bůh. Mě začínat diagramama v práci nejde posledních 7 let ;). Jen ve velmi vyjímečných případech kdy to po mě někdo chce. Ještě že to po mě chtějí alespoň ve škole.
    CRANK
    CRANK --- ---
    CERMINEK: Já ti nevím Edo, já z toho mám divný pocit.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    smalltalk na ne ! :)
    ESY
    ESY --- ---
    oop je zaklad :)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Díky! Ráno začnu psát, tak se pak pochlubím svými nezdary... Zadání dělal člověk, který OOP hodně ovládá a toho dotyčného fakt obdivuji..Hodně velká bedna, ale jeho myšlenkové pochody se občas nedá stíhat :)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Moje rada: pristupuj k tomu, jako kdybys to psal v normalnim cistem C, akorat holt nebudes mit promenne a funkce globalni, ale strcene ve tride. Je to sice nesmysl, ale odpovida to zadani.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    CERMINEK: vypisovat v konzoli stale na jedno misto, cili textovy rezim ala stare cecko pascal, jednoduse ani nejde, standardni console na to neni stavena (jedine ze bys vzdycky vycistil obrazovku a pak to vykreslil znovu).
    Nicmene to ze to mas vsechno (jak je definovano v zadani) rvat do tridy program je dost nesmysl, ktery jde dost proti principum OOP - pripada mi, ze to zadaval nejaky staromilec, ktery tydle novodobe nesmysly nema rad, ale musi to ucit (pripomnelo mi to prave par debat s takovyma lidma na brnenskem Fektu "ja jsem se ty objekty tak slozite ucil abych to mohl ucit a prisel jsem na to, ze je to uplne k nicemu"
    ESY
    ESY --- ---
    zacni class diagramem. Cim si definujes jednotlivy tridy. A pak prirazuj metody bez vyknyho kodu. A pak muzes ject dal
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Kdepak.. jsem na FM TU v Liberci

    ESY: Jak bych to řešil já. Jednotlivé algorytmy porovnávání pozic, přidělování dam, určení výherce apod. bych napsal do funkcí. Jelikož to má být oop, tak bych ty funkce aplikoval do jedtlivých tříd. Problém je, že pořádně ani nevím jak třúdu realizovat :D A taky nemám tůšo, ja v C# vypisovat v konzoly (má to být konzolovka) stále na jedno místo...
    Vesměs jak to porovnávat apod. vím, ale vůbec nevím jak napsat tu strukturu programu :/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam