• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MAIMONIDES: jojo, pekny, i kdyz mi prijde trochu zvlastni psat hry v .NET a WPF :)
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    TENCOKACISTROMY: Pěknej inzerát.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    PECA: Myslim, ze metody/property pro ziskavani tech hodnot ve spravnych typech jsou naprosto oukej. Sice by se urcite nesla mnozina lidi, ktery by to brali jako designovej fail, ale na druhou stranu je to jednoduchy a rychly reseni.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Hledáme k nám do herního studia Allodium .NETového vývojáře jako posilu pro vývoj nové herní platformy.
    Jedná se o dlouhodobý projekt, na kterém pracujeme s velkým českým partnerem.

    Klademe důraz na čístý kód, dobrou architekturu a celkově správná, spravovatelná řešení. Za svůj kód se nestydíme!
    Používáme a nakupujeme nástroje a knihovny, které nam práci ulehčují a kvalitu odvedené práce zvyšují. Cílem není se upracovat, ale vytvořit výborný software.
    Nejsme svázáni jedinou platformou, používáme Windows, Linux i Mac.

    Nabízíme:
    - 35000 - 60000 Kč
    - zajímavou práci, žádné nudné informační systémy
    - neformální prostředí, žádné korporátní hlouposti
    - možnost realizovat svoje nápady
    - příjemné prostory studia s nedalekým koupalištěm
    - peníze samozřejmě ;)

    Požadujeme:
    - čas na fulltime, ideálně OSVČ
    - dobrá znalost se C#, .NET 4, WPF
    - znalost programování multithreadových aplikací
    - samostatnost, spolehlivost, schopnost dokončit svoji práci
    - schopnost přečíst a pochopit AJ technickou dokumentaci, články atd...
    - vůli se učit nové technologie

    Výhodou:
    - kreativní myšlení
    - zkušenosti s automatickými testy
    - zkušenosti s databázemi (relační, objektové, dokumentové, atd...)
    - znalost webových technologií
    - znalost dalších technologií a platforem
    PECA
    PECA --- ---
    Potřebuju vyřešit takovej oříšek a nevím, jak na to. Nedaří se mi najít vhodný příklad a možná na to jdu úplně blbě. Požadavek:
    - mám XML se seznamem položek. Položka má název (string), popis (string), typ (datový typ, což je string, int, bool a možná date), hodnotu (daného typu, ale textově) a příznak verifikace (bool).
    - potřebuju udělat třídu, která s tím bude umět pracovat, což znamená:
    -- načíst to do nějakého svého interního listu, pole, čehokoliv...
    -- na požádání, podle názvu položky, vrátí popis, typ, hodnotu, nebo příznak verifikace. případně nějakou vhodnou strukturu, objekt...
    -- přidat novou položku
    -- uložit položky do XML (vytvořit nové XML)
    -- prezentovat položky v nějakém gridu, či panelu ve formuláři (string jako text, číslo jako číslo, bool nejlépe jako čekbox - ale snese se i to pitomý A/N, datum jako datum). V nouzi mi stačí vhodně naformátovaná textová reprezentace, takže s tímhle nemám problém.

    Aplikace, které to budou používat, budou vědět názvy i datové typy položek. Měl jsem představy, že by to volaly nějak jako:
    bool test = Polozky<bool>["Test"];
    date splnitDo = Polozky<date>["SplnitDo"];
    nebo
    string testPopis = Polozky.Popis("Test");
    ...

    Mám problém s těmi datovými typy, ale jak to tak po sobě čtu, tak se na to vyseru, narvu to do struktury se stringy a udělám metody GetBool, GetString... a bude po prdeli.

    Každopádně, kdybyste někdo měl tip jak na to, tak se rád poučím. Dík.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Co ti to háže za chybu? Mělo by to jít... Akorát na tom stylu budeš potřebovat, aby nebyl shared bych řekl...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Ve WinRT neni mozne pouzit Binding ve stylech? Takze kdyz chci mit na nekolikastrankach UserControl se stejnym databindingem, tak mam smulu a musim ho psat vsude dokola?
    GOLDEN_TEACHER
    GOLDEN_TEACHER --- ---
    ROTTWEILER: DíkyTi, už ji mám v ruce. A vypadá fakt nabušeně !!!
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Co znamená "správné místo" ? Tzn, prvky máš IComparable?

    Pak ti stačí extension metoda kde dáš generickou podmínku where T : IComparable<T> a už jsi schopný ten insert na správné místo udělat, ne? (for cyklem najdeš index a vložíš)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, nemate nekdo po ruce generickou metodu, ktera dostane ObservableCollection<T> a T a Insertne dany element na spravne misto? ObservableCollection nelze sortovat a rad bych to vyresil nejak obecne...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Prave jsem v C# objevil operator "implicit" - to je magie :)
    implicit (C# Reference)
    http://msdn.microsoft.com/en-us/library/z5z9kes2(v=vs.110).aspx

    MujTyp t = "foobar";
    ...
    // zavola konstruktor meho typu s parametrem typu string
    public static implicit operator MujTyp(string contents)
    {
    }
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    ROTTWEILER: I když tato je více o architekturách, ale stejně je to nutné čtivo pro všechny.
    GOLDEN_TEACHER
    GOLDEN_TEACHER --- ---
    Ahoj, nemáte někdo doporučení na dobrou knihu o design patterns ?
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    P19: ja to mel taky nemel u vseho - proste jsem to odlisil spolecnym predkem. EF zrejme nic takovyho nema podle rychlyho UTFG, ale asi to jde nejak nasimulovat viz treba http://www.agile-code.com/blog/entity-framework-code-first-applying-global-filters/ (necet jsem to uplne detailne)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NIXX: V C# ne, ve VB.NET existujou XML literaly.
    Nicmene mozna existuje nejakej plugin do VS, kterej by tohle zvladnul.
    P19
    P19 --- ---
    BUTHRAKAUR: to je taky pravda. Mam tento pozadavek jenom na nejakych entitach, je neco obdobnyho jako filtr i v EF?
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    P19: zalezi na tom, jak presne vypada zbytek aplikace. Ja mel treba v jedny app podobnej pozadavek (vzdy z DB zpristupnit jen ty veci, ktery patrej prihlasenymu uzivateli) a vyresil jsem to pomoci NHibernate filteru. Proste nekde hluboko v infrastrukture aplikace zapinam filtr pres prihlasenyho uzivatele na vsech entitach, ktery maji byt takhle filtrovany a v samotny aplikacni logice se uz o nic nestaram - na vsechny dotazy do DB se potom tenhle filtr aplikuje.

    Dalsi vec je, ze bys pravdepodobne takovouhle vec nemel delat na MVC GUI vrstve, ale nekde hloubeji v infrastrukture aplikace. Jestli jsem teda spravne odhadl zadani..
    P19
    P19 --- ---
    Ahoj,

    jak byste v asp.net mvc aplikaci ověřili, že editovaný objekt má vazbu na aktuálně přihlášeného uživatele?
    Přemýšlel jsem nad nějakým action filterem, ale do atributu nepředám repository (abych si vytáhl editovaný objekt, resp. jeho property OwnerId), navíc mi teda příjde dost hrozný šahat z atributu do databáze.

    Je nějaká lepší cesta, než v každé action metodě dělat if po načtení záznamu?

    Díky
    NIXX
    NIXX --- ---
    NECROMAN: ale jo, CAML builderů existuje dost... ale měl jsem na mysli něco, co by ve Visual Studiu umožnilo editovat markup v rámci stringu v C# kódu podobně, jako když píšu třeba ASPX stránku. Že by to třeba samo dělalo barvičky, uzavíralo tagy a tak... :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam