• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    KRUPPI: na to bude asi jinej runner, ne?
    KRUPPI
    KRUPPI --- ---
    MIZUKI: jj
    MIZUKI
    MIZUKI --- ---
    KRUPPI: atributy TestFixture a Test tam predpokladam mas...
    KRUPPI
    KRUPPI --- ---
    Zdravím, máte tu někdo s tím novým systémem pro spouštění testů ve vs2012? Začal jsem makat na jednom starším firemním projektu, kde kolega používá MSTest a jen ze zvědavosti jsem si do VS nainstaloval plugin pro NUnit a zkusil si napsat test v tom samém projektu, v kterém má testy on a vůbec se mi nedaří, aby se ten nový test po buildu objevil na seznamu testů tak jak by měl.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    TENCOKACISTROMY: spíš právě že to dojde až do té fáze, kdy se to někdo snaží upotřebit ve skutečným světě :)
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    SLUPKA: jde o to, ze mame od dodavatele nejaky .dll s jeho "internim know how" od ktere odmita pustit zdrojaky, zkratka mame pouze popsane obsazene funkce. A nad tim mame postavit nejakou aplikaci, ktera tyhle funkce bude pouzivat.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    RUTHAN: Normalne to funguje.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Nenasli jste nekdo / neudelali jste si verzi MonoDevelopu?

    Sem tam musim neco delat na kompu, kde nemam prava nainstalovat VS, v Jave a podobne to patlat nechci.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SLUPKA: a jak s ni chces komunikovat? pres sitovej protokol? to je hrozny rezije okolo. lepsi to je mit jako nactenou knihovnu. vsechno se pak o hodne zjednodusi.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    TENCOKACISTROMY: no, tak ta služba spuštěná na počítači může být na linuxovém stroji - tak jsem to myslel :))
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SLUPKA: no vsak rika, ze to chce rozbehnout pod monem. ale z toho php potrebujes tu .net funkci nejak zavolat.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    TENCOKACISTROMY: z mono jí nepoužije? a nějaké služby má linux také, ne? jen si tu knihovnu něčím obalit a pustit na stejném stroji.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SLUPKA: musis spravovat dalsi pocitac - navic s windows, to te v linuxovym ekosystemu nikdy moc nepotesi. osobne bych tipoval nejakou bussiness logiku. je imho lepsi to mit napojeny jako knihovnu, nez se to snazit nejak portovat.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    mne osobně by zajímalo, na co přesně je potřeba z PHP volat .NET... co to je za funkce? jestli by nebylo lepší mít třeba spuštěnou .NET službu na počítači a s tou z php komunikovat...
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    KERRAY: tak nakonec tu interoperabilitu vzdycky nejak utluces. jde jen o to jak moc velkej pain in the ass to je :)
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    to teda docela koukám, co všechno je dneska možný :))
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    VERLIBA:
    TENCOKACISTROMY: dikes panove.. zkusim si s tim nejak pohrat.
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    TLOUDEV: nenapsal jsem to explicitne, ale predpokladam, ze i to PHP, pokud ma nejaky .NET support tak to jede pres C native wrapper. Volat funkce nativni DLL knihovny z PHP by nemelo byt moc tezke, a napsat nativni C wrapper pro .NET knihovnu by se take melo dat. Je tu na to nejaky article http://support.microsoft.com/kb/953836
    (opakuju, nic o tom nevim, mozna te svadim z jednodusi cesty)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    TLOUDEV: .NETovou assembly jsem z PHP nikdy volat nastesti nemusel.
    Nepomohlo by ti tohle? http://stackoverflow.com/questions/10211114/php-dotnet-hell
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    TLOUDEV: ja tedy presne nevim, ale vim, ze toho jde docela dost. V minulosti jsem mel v jednom procesu na stacku pomichane funkce psane v C++, .NET, za behu generovany .NET a vsechni se to vzajemne volalo vsemi smery, takze to urcite nejak pujde, nevzdavej to
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam