• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ROTTWEILER: protoze to vychazi z "Monad" - takove dost teoreticke objekty ve funkcionalnich jazycich typu F#. Zde je jedno pekne vysvetleni:
    The Marvels of Monads - Yet Another Language Geek - Site Home - MSDN Blogs
    http://blogs.msdn.com/b/wesdyer/archive/2008/01/11/the-marvels-of-monads.aspx

    Monadic null checking bude zajimava vec, ktera usetri dost psani kodu typu
    if (user != null){
    if (user.orders != null && user.orders.Length > 0){
    return user.orders[0].id;
    }
    }
    return fallbackId;

    misto toho pujde:
    return user?.orders?.FirstOrDefault()?.id ?? fallbackId;
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NECROMAN: Možná hloupá otázka, proč se tomu říká monadic?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Zajimavy report z NDC London, co nas ceka v pristi verzi C#, mimo jine i monadic null checking!
    NDC Diary - Day 3 – adamralph.com
    http://adamralph.com/2013/12/06/ndc-diary-day-3/
    MISO
    MISO --- ---
    MORMEGIL: nakoniec som ten cert restoroval pomocou mimikatz z ineho kompu, kde bol menej prisny antivir :)
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    MISO: Ten jbstore nefunguje?
    MISO
    MISO --- ---
    MORMEGIL: Cool diky, naviedol si ma na spravnu cestu. Bohuzial ten moj komp je zabezpeceny tak, ze moj user nevie spustit MMC. Alternativou je pouzit utilitu mimikatz, ale ta zase pouziva nejaky exploit, takze mi ju zachyti Kaspersky AV :) Proste sa dostavam do bludneho kruhu :)
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    MISO
    MISO --- ---
    Prosim vas, netusite, je mozne z Win XP vykradnut x509 certifikaty, ktore su ulozene ako neexportovatelne?
    ANIRYBAANIRAK
    ANIRYBAANIRAK --- ---
    Což mi připomíná jednu drobnou odbočku - v Levných knihách v Jindřišské 12 (Praha 1) teď mají pár kusů knihy Mistrovství ve WPF (2008) [v češtině] za 449 Kč. Běžná cena se pohybuje kolem 1 100–1 500 Kč. Mají je tedy značené jako "defekty", ale po zběžném ohledání vypadají v pohodě, resp. mají třeba trochu otlačenou vazbu, ale to na použitelnosti nic nemění.
    Třeba to někoho zaujme. Mají tam i další tituly od Cpressu s podobou slevou, ale již starší (např. Microsoft SQL Server 2005 - velký průvodce administrátora).
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: taky souhlas. Obecně české knížky o programování za moc nestojí, ty překlady jsou šílené a často s chybami.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NECROMAN: Pokud jí angličtina nečiní obtíže, naprosto jednoznačně originál. Pokoušel jsem se o čtení překladu, a nedá se to; překladatel se sice snažil urputně, ale dopadlo to všelijak. Jinými slovy, když trávím velkou část dumáním nad tím, co tím chtěli básníci říci (totiž překladatel, potažmo autor), a nakonec se uchýlím k reverse engineeringu a přemýšlím, co tohle asi tak mohlo být v originále, je něco špatně.

    (Pro srovnání podotýkám, že na rozdíl od Dokonalého kódu se mi Code Complete čte mnohem lépe.)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, segra je prave v prvaku na CVUT - FIT a chci ji koupit knizku Code Complete / Dokonaly kod.
    Mel bych spis koupit original, nebo ceskou verzi? Anglicky umi dobre. Dale nejaky tip, kde to v Cesku sehnat? Dik :)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Mimochodem, nezkousel tady nekdo neco vic v BOO? puvodne jsem to povazoval proste jen za obycejny NET jazyk se syntaxi pythonu a ignoroval ho, ale nedavno jsem na to chvilku koukal a spousta veci se mi tam dost zamlouva / vypada, ze by mohla prijemne usetrit praci, protoze do urcite miry resi to, co mi v c# obcas chybi - nejaka podpora metaprogramovani, hlavne kodove atributy, ktere dokazi jednoduchou deklaraci obalit kodem, ktery by se musel jinak psat porad rucne (veci jako singletony atd)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ROTTWEILER: na tu jsem narazil, bohuzel jsem potreboval pokud mozno 1:1 kopii toho .NET BigIntegeru.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SHIGORBIRDMAN: no uz to jsou tri roky :)
    BigInteger je pouze v .NET 4.0+, neni v Silverlightu, WP7-8 a ani ve Windows Runtime pro Win8 Metro appky.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    NECROMAN: mrkve uz zase udelaly jiny framework pro mobily? :/ (biginteger snad v normalnim netu je)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SHIGORBIRDMAN: portuji neco z .NET do WP8 a chybi mi tam trida BigInteger, ta z Mono funguje v pohode.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    a jo, koukam ze class libraries jsou ted MIT, uz ne LGPL jak si pamatuju
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ja myslel, ze runtime je LGPL.

    pokad je na class libraries MIT a potrebujes neco z nich, tak ok, to by nemel byt problem (coz tam vylovil zajimaveho?)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SHIGORBIRDMAN: samotne Mono zadnou licenci nevyzaduje, jen kdybych buildoval s MonoTouch/MonoDroid/Xamarin. Navic podle tohoto je na Class Libraries MIT licence, ktera umoznuje pouziti v closed-source projektech, takze by to melo byt OK
    FAQ: Licensing - Mono
    http://www.mono-project.com/FAQ:_Licensing
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam