• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    V Seznam.cz aktuálně sháníme 2 vývojáře pro Windows Store platformu (VS2015/C#/XAML) - v únoru budeme začínat nový/první Windows 10 UWP projekt na telefony i tablety a bude to hodně zajímavá věc.
    Jedná se o práci v centru Prahy a na rozdíl od různých zaměstnání, které se rovnají údržbě zastaralých systémů v korporátech nebo pro zahraniční zákazníky, čímž jsem si také prošel, je u vývoje mobilních aplikací super to, že vaší aplikaci budou reálně používat lidé v ČR. Budou vám psát nápady na zlepšení a tyto nápady se často velmi rychle zapracují a dodají uživatelům.
    Detaily mohu poslat když tak do pošty, a nebo máme nabídku pozice zde.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    FONTAN: tak to samozrejme funguje jako po masle i na win terminalovem serveru jako service s trivialni konfiguraci. diky za tip.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    BRAP242: ja taky a vlastne proto jsem se radsi i zeptal tady. stunnel vypada naprosto vhodne - zitra si s tim pohraju.
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    MORMEGIL: ono to zrejme zas tak slozity nebude - nasel jsem par hotovejch examplu na podobnou proxy.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    FONTAN: stunnel je vcelku ověřenej, my jsme si na to napsali vlastní nástroj s bohatšími možnostmi.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    BRAP242: urcite je a par veci jsem i nasel, ale zajimali me pripadne tipy na overene veci, abych nepouzil neco, co bude mit x ruznej drawbacku ci to bude zvytecne robustni
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    FONTAN: cece a neni uz neco podobnyho hotovyho?
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    mozna to patri jinam, ale vzhledem k tomu, ze to pripadne budu psat v c# to placnu sem

    mame velmi legacy aplikaci (napsana v cemsi, co se jmenuje Clarion 6), ktera
    * pres web requesty komunikuje s externi sluzbou
    * legacy aplikace umi maximalne TLS1.0 (sic!)
    * externi sluzba od 07/2016 povoluje pouze TLS1.1+
    * v ramci Clarionu 6 nejspis neexistuje knihovna, ktera by TLS1.1+ umela

    Takze hledam (pripadne budu psat) nejakou simple proxy, ktera by tohle na nasem app serveru zaridila
    - tj. vzala by "lokalni" http request, forwardovala by ho jako https request a result by zase pomoci http vratila aplikaci.

    (v mezidobi ma cela legacy aplikace prepisovat do c#, ale neda se 100% zarucit, ze to toho 1. 7. 2016 bude ready a tahle cast proste fungovat musi)

    pripadne me poslete do prdele, nebo do jineho auditka - na oboje jsem pripravenej
    MILL
    MILL --- ---
    SIRLOON: Uz vyreseno. Problem byl, ze jsem ten muj ucet do vs online mel nalinkovanej s azure a automaticky se na toim vs nastavilo pouzivani azure AD. A to kdyz se pouziva, musi byt kazdy member nejen ve vs ale i v tomto AD. Jakmile jsem to odlinkoval, uz se slo prihlasit.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    MILL: podle popisku u chyby to vypada, ze musite byt na stejne siti nebo mit na sebe primej pristup, ale tezko rict
    LIRO
    LIRO --- ---
    Resources.cz.hodnota to snad ani není možný že je to tak jednoduchý.
    Pecka mockrát všem díky, to je masakr.
    LIRO
    LIRO --- ---
    Lidi moc díky, jdu se učit, každý den je něco nového.
    Jaj zapomněl jsem, je to asp.net konkrétně vb.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    LIRO: zalezi jakou appku chces lokalizovat - Windows Store, Windows Phone, WPF, Silverlight, ASP.NET? Kazde to resi trochu jinak, ale obecne .resx soubor s vygenerovanym codebehind filem funguje spolehlive.
    SHADOW__
    SHADOW__ --- ---
    LIRO: Zkus použít VS extension ResXManager
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    LIRO: Mrkni se na localisation a globalisation v C# - konkretne resources

    How to use localization in C# - Stack Overflow
    http://stackoverflow.com/questions/1142802/how-to-use-localization-in-c-sharp
    LIRO
    LIRO --- ---
    Ahoj, začínám řešit jednu interní aplikaci do který se budou koukat lidi z různých zemí a řeším jazykovou kulturu v názvech prvků, popiskách atd. Chtěl jsem se zeptat jak se to řeší jinde.
    Osobně mi napadlo, to řešit buďto přes web.config, key a value, nebo pomocí jiného zdroje, do kterého si bude aplikace sahat podle zvoleného jazyka, pro popisky (nadpis-5-cz=ano, nadpis-5-en=yes). Ale nějak mi to nepřijde úplně efektivní. Prozatím to řeším ve velmi malém měřítku, do 50-60 popisků, prozatím do 5 jazyků, ale raději se připravím, pro případ, kdy se šéf zblázní, zalíbí se mu to a bude to chtít používat na víc věcí a pak bych z toho mohl být dobře v ...abych se v tom vyznal. :D

    Ideální by bylo kdyby se dalo pomocí System.Configuration.ConfigurationManager.AppSettings("xxx"). Nebo podobně jednoduchým způsobem přistupovat do vlastních konfiguračních souborů. Třeba cz.config, en.config atd to by se mi moc líbilo :D. Bez načítání do datasetů, nebo parsovat nějaký texťák do pole, ze kterýho vybírat, prostě si jen hrábnout do konfiguráku pro daný jazyk.

    Snad mi jako neumětela neukamenujete za amatérský kraviny.
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    UETOYO: Dik za link....
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    NECROMAN: no, idealne tohle vsechno :-) (klidne i vic titulu)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam