• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOSTEJ: to je nějaký pěkně starý test. WebClient jsem neviděl v demech či návodech už tak od roku 2012, co vyšel C# 5.0 s async/await a nový HttpClient.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    KOSTEJ: se c# sem si dlouho nehral, ale jestli se nepletu, tak u a b a c mas hovadsky predavany typy. Minimalne u B by to chtelo sice string, ale s cestou k souboru. Ostatni metody neznam :-/
    KOSTEJ
    KOSTEJ --- ---
    Čaute, procházím si otázky na MS C# certifikát, a narazil jsem tam na tuhle pro mě matoucí otázku:

    An application will upload data by using HTML form-based encoding. The application uses a method named SendMessage.
    The SendMessage() method includes the following code. (Line numbers are included for reference only.)



    The receiving URL accepts parameters as form-encoded values.
    You need to send the values intA and intB as form-encoded values named a and b, respectively.
    Which code segment should you insert at line 04?



    Neměly by možnosti A, C, D vrátit stejný výsledek, tj. POST paket s tělem "a=intA&b=intB"? Podle výsledků je správná odpověď jen D...
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Je nějaký rychlý způsob, jak ve VS 2019 vytvořit novou instanci recordu (F#) pro následnou editaci? (ideálně tak, že vytvoří všechny fieldy s default hodnotama v {}).
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NECROMAN: ono to je shrnutý už i tady... No, tak uvidíme

    Build, .NET Core a na co se můžeme těšit
    https://www.dotnetportal.cz/blogy/3/Tomas-Herceg/8571/Build-NET-Core-a-na-co-se-muzeme-tesit
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TOOMIX: ano, takový jeden Framework vládne všem. ETA 2020
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MORMEGIL: rozumím tomu správně, že .NET Framework 4.8 je poslední čistě Windows věc a od příštího roku bude jen .NET Core 3 (3.1) a pak .NET 5?
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Build konference startuje za pár minut
    Microsoft Build 2019
    https://news.microsoft.com/build2019/?ocid=FY19_soc_omc_br_tw_30min
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    CERMINEK: no vidis, ale z toho prvniho postu si muzes odnest navod, jak postupovat pri hledani chyby ;) ja byl vecer uz nacucanej, tak sem se nejak euforicky rozepsal :D
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    SIRLOON:
    SIRLOON:
    Ha tak fakt to byl jen chybějící escape
    \?
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    CERMINEK: btw a mozna zkus escapovani otazniku v url, tim si nejsem ale 100% jistej, regexy moc nemusim
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    CERMINEK: tak zacal bych tim, ze si nechas vypsat pocet zaznamu v poli regex a ten pokud nebude 0 porovnat s $page a tam zjistis, jestli je aspon jedna shoda. Dal uz to asi zvladnes
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    AHoj všem, za boha nemůžu najít bug. Je to sice PowerShell, ale používám .NET... Parsuju stažneé HTML, do předchozí verze to vrčelo, dneska jsem dělal nový release a vyskočil na mě bug, kdy to neparsuje kód... Kde může být chyba?

    
    $regex = [regex]'<a href=''/Filebrowser?Path=(.*?).csv''>'
    $regex.Matches($page) | ForEach-Object { $links.Add($_.Groups[1].Value) } | Out-Host
    $FileNames = $links.Clone()
    $OrigNames = $links.Clone()
    
    VLAC
    VLAC --- ---
    REK11: Byla jsi na nějakém? Můžeš říci, proč ti nesedí? Klidně do PM, pokud to tu nechceš plevelit, díky
    REK11
    REK11 --- ---
    VLAC: ahoj. Kluci z itnetwork jsou fajn. Akorat třeba pro mě ty kurzy moc nejsou. A to celkově, nejde o ne. Víc mi vyhovují ty jejich články a tutoriály, ty mají skvělý a fakt vymakany. Člověk si nad tím popremysli a neřeší tempo kurzu....
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    MEEE: Myslel jsem to obecně, ale v tomhle případě třeba zjištění, jestli jde o nějaký konkrétní case discriminated unionu
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Ahoj, nevíte, jestli je v F# nějaký elegantnější způsob zápisu predikátu používající pattern matching? Příklad:
    function CaseA -> true | _ -> false
    VLAC
    VLAC --- ---
    UETOYO: Jsem schopný pochopit jednotlivé sekce kódování, ale jak to spojit do funkčního celku mi dělá problém :). A cena je vysoká, proto chci zkusit ten ITNetwork link, který jsem dával
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    VLAC: A s čím máš přesně problém? S C# jako takovým nebo Unity? Nestálo by za to sehnat někoho na spolupráci na projektu. Gopas je děsně drahej, kdyby mi školení neplatil zaměstnavatel asi nikam ani nejdu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam