• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    SKLICIDLO
    SKLICIDLO --- ---
    NECROMAN: Ano. Jestli to není vs projekt, ale generic c++ přes makefile, pomůže to zbuildit přímo na cílovém stroji, kde chceš debugovat (stejně tam musíš dostrkat i další věci jako třeba gdb a další devtools). Pak si ten buildnutý projekt syncneš na stroj, ze kterého chceš ladit a ve VS Code vesele ladíš přes SSH nativní procesy. A mám takovej pocit, že když nemáš zdrojáky, můžeš furt ladit assembly.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SKLICIDLO: spíše ta otázka je, zda lze debugovat nativní linuxovou C++ appku, ne VC++, ve Visual Studiu? Jednotlivé soubory drží pohromadě jen makefile a pokus o otevření ve VS skončil dost nezlavně.
    SKLICIDLO
    SKLICIDLO --- ---
    NECROMAN: Běžně, na dálku přes ssh a vsdbg. Plnohodnotný.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, nezkoušel jste někdo debugovat C++ linuxovou appku v Dockeru ve WSL z prostředí Visual Studia, nebo to už je moc daleké scifi?
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    KOSTEJ: B je zjevně nesmysl: Nebude posílat A=123&B=456, ale bude se pokoušet najít lokální soubor s tímhle jménem, aby ho mohl poslat. A a C jsou totéž, D je skoro totéž, ale navíc pošle hlavičku Content-Type: application/x-www-form-urlencoded, což je patrně právě to, co chceš. Za mě bych tedy vybral D.
    MIRROR
    MIRROR --- ---
    KOSTEJ: ted uplne hadam - ale nebude tam hrat roli mimetype obsahu requestu? ze tahle metoda ti to rovnou vrati nejen ve form-encoded, ale i s hlavickou content-type?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOSTEJ: to je nějaký pěkně starý test. WebClient jsem neviděl v demech či návodech už tak od roku 2012, co vyšel C# 5.0 s async/await a nový HttpClient.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    KOSTEJ: se c# sem si dlouho nehral, ale jestli se nepletu, tak u a b a c mas hovadsky predavany typy. Minimalne u B by to chtelo sice string, ale s cestou k souboru. Ostatni metody neznam :-/
    KOSTEJ
    KOSTEJ --- ---
    Čaute, procházím si otázky na MS C# certifikát, a narazil jsem tam na tuhle pro mě matoucí otázku:

    An application will upload data by using HTML form-based encoding. The application uses a method named SendMessage.
    The SendMessage() method includes the following code. (Line numbers are included for reference only.)



    The receiving URL accepts parameters as form-encoded values.
    You need to send the values intA and intB as form-encoded values named a and b, respectively.
    Which code segment should you insert at line 04?



    Neměly by možnosti A, C, D vrátit stejný výsledek, tj. POST paket s tělem "a=intA&b=intB"? Podle výsledků je správná odpověď jen D...
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Je nějaký rychlý způsob, jak ve VS 2019 vytvořit novou instanci recordu (F#) pro následnou editaci? (ideálně tak, že vytvoří všechny fieldy s default hodnotama v {}).
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NECROMAN: ono to je shrnutý už i tady... No, tak uvidíme

    Build, .NET Core a na co se můžeme těšit
    https://www.dotnetportal.cz/blogy/3/Tomas-Herceg/8571/Build-NET-Core-a-na-co-se-muzeme-tesit
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TOOMIX: ano, takový jeden Framework vládne všem. ETA 2020
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MORMEGIL: rozumím tomu správně, že .NET Framework 4.8 je poslední čistě Windows věc a od příštího roku bude jen .NET Core 3 (3.1) a pak .NET 5?
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Build konference startuje za pár minut
    Microsoft Build 2019
    https://news.microsoft.com/build2019/?ocid=FY19_soc_omc_br_tw_30min
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    CERMINEK: no vidis, ale z toho prvniho postu si muzes odnest navod, jak postupovat pri hledani chyby ;) ja byl vecer uz nacucanej, tak sem se nejak euforicky rozepsal :D
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    SIRLOON:
    SIRLOON:
    Ha tak fakt to byl jen chybějící escape
    \?
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    CERMINEK: btw a mozna zkus escapovani otazniku v url, tim si nejsem ale 100% jistej, regexy moc nemusim
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    CERMINEK: tak zacal bych tim, ze si nechas vypsat pocet zaznamu v poli regex a ten pokud nebude 0 porovnat s $page a tam zjistis, jestli je aspon jedna shoda. Dal uz to asi zvladnes
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    AHoj všem, za boha nemůžu najít bug. Je to sice PowerShell, ale používám .NET... Parsuju stažneé HTML, do předchozí verze to vrčelo, dneska jsem dělal nový release a vyskočil na mě bug, kdy to neparsuje kód... Kde může být chyba?

    
    $regex = [regex]'<a href=''/Filebrowser?Path=(.*?).csv''>'
    $regex.Matches($page) | ForEach-Object { $links.Add($_.Groups[1].Value) } | Out-Host
    $FileNames = $links.Clone()
    $OrigNames = $links.Clone()
    
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam