• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    PECA
    PECA --- ---
    SLUPKA: Jo, je tam RaspberryPi OS. Nejsem linuxák, ale tolik vím, že by to nějak takto asi taky šlo. Ovšem raději bych to měl jako "managed" kód, relativně nezávislý na OS.

    Včera jsem něco našel, tak to zkouším přepsat, jestli to bude fungovat přes Console.KeyAvailable a Console.ReadKey. Ale ono to bude asi fungovat jenom když bude aplikace v "popředí". No, ale v nouzi to tak holt bude. Vzhledem k tomu, že to je zadeklovaný bez jiných vstupů a výstupů...
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    PECA: A co používáš za operační systém? Raspbian? Tam by tu události měly být dostupné na něčem jako /dev/input/event0, ne? Nevím, jestli na to .NET Core má nějakou metodu, ale v nejhorším případě můžeš volat libc napřímo.
    PECA
    PECA --- ---
    C#, dotnet core 3.1
    Mám službu (daemona). Běží to, čte to data z 1Wire sběrnice (Id čipy). Teď potřebuji, aby to četlo i klávesnici a pokud to bude mít správný pattern, tak zpracovat. Technicky jde o vyhození původní 1Wire čtečky a nahrazení za USB čtečku, která simuluje klávesnici.
    Běhá to na Raspberry Pi, není možné řešit hákem přes user32.dll - na což narážím na každém rohu. Můžete mě někdo popostrčit ke správnému řešení prosím?
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    VIRTUALVOID: proc? za me zatim rider plna spokojenost. jen jednou se mi zblaznil editor a zacalo to skakat sem a tam a musel jsem ho restartovat
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    SMOKY: ja som mal opačnú skúsenosť (:
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Já sem začal používat Rider a nějak zatím nemám potřebu se vracet k VS
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Visual Studio 2022 bude plně 64bitové a první beta dorazí letos v létě.
    Visual Studio 2022 | Visual Studio Blog
    https://devblogs.microsoft.com/visualstudio/visual-studio-2022/
    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    MAIMONIDES: Asi uz to nepotrebujes, ale ted jsem narazil na

    GitHub - fslaborg/Cyjs.NET: .NET interface for Cytoscape.js written in F#
    https://github.com/fslaborg/Cyjs.NET
    KOKES
    KOKES --- ---
    ANONYM_CZ: parada,matika za tim je dost slozita,ale aspon vim,co mam hledat. Diky moc!
    KOKES
    KOKES --- ---
    ahoj,mam prosbu: remeslnici potrebuji pri vyrobe rozmistit objekty o ruznych velikostech a tvarech na danou plochu(matrici),ze ktere jsou pak objekty vyrezany.
    myslim,ze existuje program, ktery srovna objekty na dane plose s co nejmensim odpadem.
    Pripadne by mi stacilo matematicke reseni. Nevite o necem takovem? Moje google-fu na tohle nestaci. Pokud se ptam na spatnem miste, omlouvam se.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ahoj, mam takovy problem, instaluju si plugin nanoframowork plugin do visual studia 2019 comumunity (tento framework implementuje net pro napriklad esp32). vsechno projde v pohode, ale kdyz si otevru projekt na tomto frameworku, tak jakoby nevidi dllka (zakladni net classy) z toho frameworku, proste nekde chybi cesta. kde se konfiguruje cesta pro novy plugin ?
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Tolik chytrých lidí co tu odpovídá na blbosti, ale zcela nepostradatelný primitiv pro vent processing tu nikdo neřeší? :(
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Jaká je vaše oblíbená c# Lock-Free Priority Queue?


    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    SIRLOON: člověk co to bude dělat neni webař a webař mě s tím poslal do hajzlu, že má důležitější věci na práci :)
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    MAIMONIDES: tohle docela prevalcoval javascript :-/ ten nejak embednout nemuzes? Tam je knihoven 3... i interaktivnich, pokud bys to dal do webgl nebo canvasu
    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    MAIMONIDES: QuickGraph, ale uz je to par let, co jsem to pouzival. Je to spis knihovna na grafovy struktury a algoritmy, ale ma k sobe i zobrazovani
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    TOOMIX: 900 dolarů je trochu moc, ale díky
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MAIMONIDES: v práci používám tohle, ale stojí to raketu a máme to v rámci předplatnýho

    Diagram Control | WinForms Controls | DevExpress Documentation
    https://docs.devexpress.com/WindowsForms/114834/controls-and-libraries/diagrams/diagram-control
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Nevíte někdo o nějaké aktuální knihovně na vytváření UI typu grafy, mindmapy, UML?
    Zkrátka šipky a obdélníčky.

    Našel jsem opendiagram, ale nic víc..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam