• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    RUTHAN: chatgpt is your friend :)
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Snad jednoduchy dotaz z domaciho praseni ve starym C# 2010 expressu, nacitam si csv do textovyho 2d pole.. potreboval bych pak pristupovat k jeho prvkum, pres nejaky pekne jmena sloupcu, ale nevim, jak do ty syntaxe nacitani dat ty jmena vrazit..

    Nacitam to tahle:
    1) var rows = File.ReadAllLines(OutPutFilename).Select(l => l.Split(';').ToArray()).ToArray();
    Pouzivam tahle:
    Console.WriteLine("\n Print data,16 row, 21 collumn:" + rows[15][20]); // Its from 0, 0 is header

    Nasel jsem nejaky hinty, ale tam se ty data nacitaj uplne jinym zpusobem, tak nevim jak to priohnout pro tenhle pripad.

    Potreboval bych to pouzivat nejaky aliasy pro jmena sloupcu ala, cili si je nejak pojmenovat:
    Console.WriteLine("\n Another solution, 16 row first 21 th column:" + rows[15][Region]);
    To csv uz ma hlavicku na prvnim radku se jmenama, ktery by mi stacila prepouzit nemusim nutne vymyslet novy.

    A rovnou pridam, pak bych s tim, takze replacovat nejaky idcka hodnotama z stejny tabulky/pole nejak elegatne:
    2) rekneme, ze ve sloupci 20 mam nejaky lidsky nesrozumitelny id
    v tom samy csv poli mam na radku XYZ , ktery potrebuji najit ve sloupci 5 (ten znam) to samy id a potreboval bych pro tohle id, dotahnout hodnotu ze stejnyho radku ze sloupce 7.. replacnout tu puvodni hodnotu v jiny radku v tom sloupci 20.
    Nepotrebuju nic joinovat atd, jen udelat csv citelnejsi z data, ktera uz tam jsou.. Misto VendorID 412 si tam dotahnout HorstaFuche..
    FREELA
    FREELA --- ---
    Zdravim. Hledam po sedmi letech novy projekt (.NET Core/C#) a vubec nevim "jak to ted chodi" :) Poradite nejaky server nebo spolehlivou agenturu?
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    kdysi sem nekde narazil na plugin/addin/tool do VS, kterej rozsiroval callstact pri debuggingu. Delalo to jakousi takovou mapu, bylo mozne videt na jedne obrazovce vzdy cast kodu kolem jednotlivych breakpointu v ramci callstacku. Nevedel by prosim nahodou nekdo? Diky.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    The Awesome New LINQ Methods Coming in .NET 9!
    https://www.youtube.com/watch?v=l5RA_x-WbC8
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MORIARTY: jedu / jedeme azure a je to bezproblémové. Jen je třeba správně škálovat nebo seskupovat do app plánů, aby člověk neplatil zbytečně moc. Jak to má miliony featur, tak je něco nastavit je výrazně nepřehlednější než u nějakého obyč reského webhostingu.
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    Ahoj, máte nějaký zkušenosti s nějakým hostingem? Doteď všechny naše webový aplikace hostujeme buď u zákazníka a nebo na našich win nebo linux serverech, ale přemýšlíme, jestli by nebylo jednodušší, bezpečnější a nebo levnější hostovat to někde jinde, třeba v azure. Asi se bude jednat jen o nové aplikace, které plánujeme dělat v Asp.Net Core 8.0 / MSSQL
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Novinky v C# 12 a .NET 8: Collection initializers, vylepšení lambda výrazů a atribut [Experimental]
    https://www.youtube.com/watch?v=wilBp8Ix9k0
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    TOOMIX: ja myslim ze winforms budou v day 3
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    jn, winforms by byly fajn. WPF jsem nikdy neprisel na chut... obecne mi prislo, ze funkcni pouzitelny GUI framework pro NET snad neexistuje, nastesti jsem to uz hrozne dlouho nepotreboval ;)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    URZA: na MAUI prechazime, protoze konci Xamarin a potrebujeme vyvijet pro Android/iOS, ale nas WinForms framework fakt prepisovat nebudeme, o to vic me mrzi, ze na to M$ kasle
    URZA
    URZA --- ---
    TOOMIX: teď tlačí MAUI.. ani ty GUI frameworky už moc nesleduju, poslední WPF jsem psal už před lety a dnes už buď console nebo web.. ale WinForms a WPF maj prostě smůlu že nejsou multiplatformní a nikdy nebudou..
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    URZA: za mě škoda, že upozaďují windows forms a nedělají na tom žádný vývoj. Přitom to není vůbec mrtvá věc hodná zapomnění
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    URZA
    URZA --- ---
    My favourite bag is ConcurrentBag.

    ..no nic, jdu zas programovat 🖐

    Ale jinak, co říkáte na .net 8? Za mě super.. z toho Blazoru mám radost - server side rendering + auto mode + možnost renderovat blazor do stringu .. pecka.

    Včerejší stream z představení .net 8

    .NET Conf 2023 - Day 1
    https://www.youtube.com/watch?v=xEFO1sQ2bUc
    JINX
    JINX --- ---
    Chapu možná jsem to měl hodit do Python auditko. Každopádně jiný jazyk nemůžu použit kvůli závislosti na knihovnách. Zatím to vypadá ze Qt bude cesta nejmenšího odporu i když tam mám dost výhrad :-)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    JINX: A python ma i Qt... Pak je tu electron a kdo vi či ještě. Ilunnas padlo rozhodnutí, že už nic neděláme jako desktop, ale pouze do webu...
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    JINX: no jednoduchou gui appku udelas i powershellem a ten tak slozitej neni 🤷‍♂️
    Pokud to nemusi bejt vylozene .net, tak je moznost zkusit Godot. Je to sice herni engine, ale gui si tam naklikas rychle a jeho skriptovaci jazyk je hodne podobnej pythonu
    JINX
    JINX --- ---
    Kdysi dávno byly dost populární dynamické skriptovací jazyky typu Groovy. Potřeboval bych prototypovat jednoduchou GUI appku v .net ale nemám moc prostoru učit se C#, vím ze existovalo něco jako IronPython. Jaké možnosti má dnes člověk když chce použit Python místo C#? Je potřeba dávat si na něco pozor? Vím ze kromě IronPythonu existuje ještě PyO3 a PyWren používáte to nekdo?
    URZA
    URZA --- ---
    Tak jsem konečně dockerizoval všechny moje produkční asp.net core aplikace. Bye bye Windows Server. Stýskat se mi asi nebude :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam