• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SIHAJASárí, zaviňte se do krásy
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    TRAMIN: No, jo, ale to se moc nedá,. protože těch zohýbání je tam hodně a vedou různými směry. ... No budu muset to své další sárí podobného typu prát ještě opatrněji a zkusit se nedotknout toho lemu, abych ho náhodou nezmáčkla.
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    SHEEN: hmm tak to potom nevim. Ale jestli je to zari, tak nemas moc sanci. Leda to slozit opacne. Protoze to je proste tenky dratek a ten zehlickou nenapravis
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    TRAMIN: Kupodivu ne. Jemně jsem to opláchla v ruce. Šlo mi jen o to, dostat z toho prach a trochu toho aroma barev a tak. Nevím, jestli jsem to nějak nezmáčkla u toho. Ale to by snad nemělo až tak vadit, když to bylo jen jemně rukou a ne ve ždímačce.
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    SHEEN: nepralas to doufam v pracce?
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Když jsme u těch lemů, nevíte někdo trik na vyšívaný zari lem an hedvábí, který se krčí a nejde vyžehlit pěkně? Mám ten problém u úplně nového Mysorského sárí. Lem je po prvním vyprání zohýbaný a dost je to viditelné. Zkoušela jsem to žehlit navlhčené, napařit, pod vlhkým hadrem a nic, stále je to zohýbané.
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SHEEN: jojo, např. já byla donucena přemoci svou vrozenou lenost a podšít vyšívený hedvábný lem... udělala jsem to tenkou bavlnou, aby to moc netáhlo látku
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    SHARKIE: SHARKIE: Já mám podobně vytahané nitky od bot s našitými kamínky, některé se mi povedlo nasoukat zpět, jinak je asi opravdu nejlepší čouhající nitě odstřihnout, případně vzniklé "díry" ve vzoru poopravit podobnou zlatou nitkou, aby nekřičely do světa...
    CAMELLA: Souhlas, myšouni by se pěkně pustili i do látky a s vykousanými kousky šup do pelíšku :)))
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    CAMELLA: mysaci su zlaticka a k obleceniu sa v podstate nedostanu ;)


    LAIRE: ono to je vytahane z vonkajsej strany, nie z vnutornej :(
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    OLEJOVKA: To podšití vyšívaného lemu tu někdo zmiňoval jako běžnou úpravu sárí pro nošení. No jsem zvědavá, jak časem dopadnou mé lemy.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    LAIRE: mno co víš, ja si docela dovedu představit, že by se spokojili s takovymhle škoděním na několika místech :)
    LAIRE
    LAIRE --- ---
    CAMELLA: rekla bych ze mysaci by to vzali dukladneji:) mám ted podobny, i kdyz mensi problem, asi by to chtělo necim podsit:(
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    SHARKIE: a co tvoji myšáci, nemohli to být oni? :)
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SHARKIE: pokud jsou nitě i zašmodrchané, odstřihnout a na tom místě buď kolmo přočít, nebo kousek vlizelínu nažehlit aby se to netahalo dál... někdo používá bezbravý lak na nehty, někdo opaluje... co se ti bude zdát lepší :o)
    pokud nejsou zašmodrchané, tak zkus okolní látku nejdřív popotahovat na diagonálách, třeba kousek ještě zajede zpět a pak řešit začištění...
    zkus si vyměřit, kde zhruba ta místa byla při namotání... mohlo to být cokoli: suchý zip, přezka na botě, kamínky nebo jiné aplikace na botách nebo ponožkách, nebo kolečka židle, apod.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    ono je to ale na viacerych miestach, min 5-6 :( nech s tym urobim cokolvek, tak to niekde bude vidiet :( stale neviem pochopit, jak sa to mohlo stat, moj oblubeny kusok :(
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    SHARKIE: nebo to vázat ne z leva doprava ale obáceně .-) a příště až to budeš dávat do skříně, tak zabalit do kusu látky/látkové tašky
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    SHARKIE: hmm tak ja bych ty nite co jsou uz venku asi odstrihla,at se netahnou dal a pak podle materialu zacistila...ja jsem jednou palila zapalovacem okraje a v pohode.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    holky pomoc :( co sa da spravit s tymto?





    mam na viacerych miestach (zrovna v skladoch) vytahane nitky na leme, to na fotke je najhorsie miesto... netusim kedy a ako sa mi to podarilo, sari lezalo dlhsiu dobu v skrini, mala som ho na sebe len 3 krat, z toho len raz vonku :( vobec som si nevsimla, ze by som o nieco zavadila a uz vobec nie, ze by bolo takto poskodene pri poslednom skladani :(
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    Chluby chlub, moje krásné kolopolo: http://img2.rajce.idnes.cz/d5/1/1742/1742623_d1db4b6431490ee00f3d169496f4f0c0/images/P1160996.jpg Ovšemnenechte se mýlit, ta krásní dívčina je kamarádka (jedna z těch, která si je nadšeně zkoušela), já jen rovnala kolopolo dokolečka a jinak jsem tady: http://img2.rajce.idnes.cz/d5/1/1742/1742623_d1db4b6431490ee00f3d169496f4f0c0/images/P1160982.jpg
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    TRAMIN: Indie - Čína - Japonsko:D:D:D
    MISERY
    MISERY --- ---
    TRAMIN: vskutku zajimave! :)
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam