• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy


    DĚTSKÝ POKOJ - DĚTSKÝ SVĚT

    Jak jste zařídili svému dítěti pokoj? Kde jste se inspirovali? Co jste si sami vyrobili? Jakpak jste ho vyzdobili?
    Vše o dětském pokoji patří sem: fotky, články, rady, typy, plánky apod.


    spřízněné kluby na NYXu:

    rodina: KLUB POKROČILÝCH RODIČŮ + MATEŘSKÝ CIT + TVOŘÍME S DĚTMI A PRO DĚTI
    kutil: DOMÁCÍ VÝROBA ORIGINÁLNÍHO NÁBYTKU + DOMÁCÍ KUTIL + KUTÍME A VYRÁBÍME
    domácnost: DOMÁCNOST, ANEB ... + DOMÁCÍ ROZPOČET + FOTKY BYTEČKŮ A DOMŮ
    design: BYTOVÉ DEKORACE + DOMÁCÍ FLÓRA + INTERIER DESIGN + ŽIVOT NA BALKONĚ + ZAHRADY
    nábytek: BAZAR NÁBYTKU + IKEA + POČÍTAČOVÝ NÁBYTEK + EDITACE KOLEJNÍHO POKOJE


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    FOXOVA: hele, uvidíme ;-)
    když sundá, začneme to řešit jinak :)
    WERKA
    WERKA --- ---
    FOXOVA: No já ani nenálepkovala - fakt jsme vystačili s obrázky, závěsy, přehozem přes postel zavěšenou loutkou a tak... Lepí teď puboš (plakáty svých fotbalových idolů) a stačí mi zeď od lepící pásky.... Mírně mi vadí už to, takže tuším, že zeď po oloupání nějaké větší samolepkové dekorace by po malování volala dost nahlas - a to vždycky bylo přesně to, čemu jsem se chtěla vyhnout... Nicméně si myslím, že malůvky možná budou likvidovat ještě trochu hůř, protože budou mít tendenci prosvítat...
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    ILLUZE: nalepky jsem taky resila a dcera je sundala behem par dni i omitkou:[

    co se do pak do likvidace ozdob tyce, myslim ze je to zhruba na stejno nelepky vs malba.


    WERKA: ne kazdymu se prenesenim pohadkovych postav na zed zpotvori. Kdyz to umis, nebo vis jak na to, nema se ti to jak zpotvorit:]
    riziko "čeho je moc, toho je příliš" mi mluvis z duse:] Bohuzel mi prijde ze je prave strasne moc jen tech postavicek z pohadek, a malo jinych, lec zajimavych designu. A pokud ano tak za sileny prachy:[
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    FROGGIE: sama netuším... ale popravdě řečeno, v tomto ohledu kašlu na svůj krasovkus a spíš sleduji, co se líbí dceři a podle toho jí pokojíček zařídíme

    malovat na zdi nebudeme, spíše to chceme řešit nálepkami, přece jen s věkem se jí asi bude líbit co chvíli něco jiného :)
    WERKA
    WERKA --- ---
    FROGGIE: Mně obecně nějak neoslovujou obrázky namalované po zdi. Kvůli velikosti, komplikované likvidaci, když se to okouká. U pohádkových postaviček navíc hrozí to, že se přenesením na stěnu jaksi zpotvoří... (kdybych se o to pokoušela já, tak tutově ;-) a hrozí riziko takového to "čeho je moc, toho je příliš".
    Já bych při zařizování dětského pokoje šla spíš cestou textilu, obrázků a jiných doplňků s dětskými motivy, později přibylo vystavování vlastních výtvorů... Krtek ani jiná pohádková postavička na zdi mi nechyběla.
    Třeba tohle _AMBRA_: se mi líbí moc, ryby na zdi (třeba) už bych mít ani nemusela...
    FROGGIE
    FROGGIE --- ---
    Tak jsem pečlivě dočetla klub o fotkách bytečku domečku a bůhvíčeho a chci se zeptat. Co je špatného na krtkovi? Mně se ta černá potvora líbí a do dětského pokoje jsem ho jednou plánovala vymalovat :-(


    _AMBRA_: Krásný.
    LUCCHA
    LUCCHA --- ---
    _AMBRA_: Dobré to je :-)
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    tak tady naše vystřihovánky :)
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    LUCCHA: thnx!
    LUCCHA
    LUCCHA --- ---
    _AMBRA_:na ty malůvky (kytky, hvězdy) na stěnách jsem si udělala z krabicové lepenky šablonu a předkreslila na zeď tužkou. Pak jsem je vymalovala štetečkem jako omalovánku. Ty kosmonautské čtverečky, jsou obrázky. Takový ten tvrdý tenký karton z kterého dřív byly zadky skříní. Nevím jak se to jmenuje. Nařezaný na čtverce. Na něm jsou nalepené folie z kterých se dělá reklamní řezaná grafika. Tvary se vystřihly a pak se lepily na sebe po vrstvách. Nejdřív se nalepila čená folie, pak se na to nalepilo oranžové slunce a na něj menší žluté...
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    LUCCHA: prosim o info
    toto: [ SYNAESTHESIA @ FOTKY bytecku a domu - jak to u vas vypada? pochubte se & inspirujte! - interier & design, nabytek, vychytavky, rady,tip ]
    děláš od ruky?? nebo si děláš šablony, které vybarvuješ? např ty kytky...
    moc se mi líbí ty tmave kosmonautské čtverce! fakt super

    (ja jsem šikovná jak hrom do police, ale muž si docela vyhraje, maloval prave přes šablony primalexem, tak se aspoň může inspirovat:)
    GORK
    GORK --- ---
    FOXOVA: moc pěkný Laro!
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    KEYA:dik... nasla jsem doma zaschlej primalex a naky tonovacky.
    KEYA
    KEYA --- ---
    FOXOVA: To se ti moc povedlo :). Taky přemýšlím o nějakých malůvkách na zdi do dětského pokojíku - Anička by byla určitě nadšená... Co jsi použila za barvy?
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    FOXOVA: je to kouzelne..jemne s citem a krasne....mala bude nadsena .)
    LUCCHA
    LUCCHA --- ---
    MATA: Jsem ráda, že inspirovalo :-) Stříška je na háčku provázkem ze stropu (po dlouhém bádání nejideálnější způsob). Lampičky se nebojím, je určená pro kojence. Lampička Magic
    MATA
    MATA --- ---
    SRETSIS: to je hustý, tak takovej retro pokojíček a ve stejný barvě jsem měla pro panenky, co mi vyrobil děda..akorát jsem neměla tu postýlku...je úchvatnej...no aspon ta nástěnka vid:-))
    LUCCHA: tak to je bomba, obrázek si ukládám pro pozdější inspiraci, až budou dvojčata větší:-)), fakt jsi mě dostala:-))a ta stříška je udělaná jak? drží provázkem ze stropu? jediný čeho bych se bála je ta lampička, aby nechytla ( nemohla jsem si to odpustit, dcera hasiče no:-))
    FOXOVA: budu se opakovat, máš šikovný ručičky
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    trochu ve spechu jsem delala pro anu koutek jako prekvapko po navratu z nemocnice.... jeste potrebuje neco dodelat ale zatim to vypada takle:

    musim se proste jeste pochlubit. nevidel to zatim ani muz

    LUCCHA
    LUCCHA --- ---
    moc díky všem :-) měla jsem víc štěstí něž rozumu, protože všechno na sebe krásně sedělo, tak se nemuselo moc složitě šít

    HRABALKA: Taky se tam vlezeme tři, ale jeden musí nechat nohy venku, aneb mám malý stan a nohy tak dlouhé :-D
    KEYA
    KEYA --- ---
    LUCCHA: Fakt nádhera... :-). Máš můj obdiv.
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    LUCCHA: tyhle stany jsou nejelpší, já si stavěla bunkry z dek a židlí... když je potřeba, vejde se tam celá rodina i s kocourem :-D
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    LUCCHA: super :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam