• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TULENI, NACITALKA: to je pak radosti z náhle objevených pokladů, co? :-)
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    MONELLE: šlapat na psy a jejich hračky nebo na děti a jejich hračky? :-) To už mi vyjde nastejno :-)
    TULENI: já jsem dala poslední dáreček od Vánoc Tondovi včera, zato jinou hračku jsem zase odnesla, takhle řeším to, aby se nenudil.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    NACITALKA: od těhotenství. Maminky chodí s dětmi do šesti let, od šesti je klub už jen pro děti.
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    TULENI: taky mam "prekvapeni" v krabicich :]]
    TULENI
    TULENI --- ---
    TRISSIE: ja to resim tak ze mame tak pulku, mozna vic, hracek uklizenych v krabicich a jedou za cas ty drobnejsi vymenim, nebo kdyz potrebuju zabavit a neco udelat co nemuze se mnou tak vyndam jednu krabici a vetsinou je treba na pul hodky aspon od ni "klid" :))
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    KETHAMINA: od jakeho veku tam s detmi chodi?
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    TRISSIE: to je podminka pro vsecny nase pribuzne, protoze jen jedna osoba to nerespektuje, kupuje nepredstavitelne mnoho, s argumentem, ze je to nas problem, ale ze to tak ma byt aby se tesily k teto osobe, a pokazde prosime, bezvysledne, ale moje deti si hrajou poctive se vsim, ze vseho se radujou, a vsechno si pamatujou co dostaly, tak musim vyrazovat velice tajne. Ja kupuju jen knihy.

    Alespon to nuti ke zvazovani priorit, smyslu veci , matematice, trideni, logistice, nazvoslovi, premysleni. Ale i to je samozrejme u kazdeho jinak a spise to souvisi s okolim ditete, nez s nim samotnym. Je treba se diteti venovat a vest k vlastnimu usudku, ne k cizimu.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GINGERCAT: no jo, jenže než dojdeme do věku, kdy bude Pája zralý na knihy a vlastní zájmy, tak to je ještě pár let :-)

    Ale teda rozhodně bych se nikdy nezachovala jako švagrová - přivezli jsme dvouleté neteři vánoční dárek - takovou tu uklízecí sadu. Nele se to moc líbilo, běhala za vozíčkem a "zametala" a oprašovala, celá nadšená.
    A švagrová akorát suše prohlásila, že malá má hraček dost a ona už žádné další domů nechce, že všechny hračky, co dostane, mají zůstat u dárce. To mi teda trochu poklesla čelist.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    GHOSTDOG: když je toho taška tak lze předat v metru někde. Když je toho víc tak po Praze si večer mohu odvézt autem. Děkuju
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    a teda nevím, zda hračky kazí charakter, ale podle některých výzkumů příliš mnoho hraček k dispozici může u některých dětí vést k nervozitě a roztěkanosti, která se zlepší s tím, když je množství hraček brutálně omezeno (třeba tak, že venku/na otevřených poličkách je pár kousků a jednou za pár dní se prostřídají).
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    TRISSIE: mně přijde, že se to s věkem dětí zlepšuje. Mají nějaké zájmy, radost jim udělají třeba i nové lyže, brusle nebo knihy nebo tak něco ;)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    NACITALKA: já po letošních vánocích s 4m miminem na narozeniny, svátek i Vánoce uvalím na příbuzenstvo embargo - jedna hračka na osobu. Protože jinak ani ten barák nebude stačit.
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    4 babicky + 3 dedeckove + 2 prababicky + 2 tety + 2 strycove x svatek, narozeniny, velikonoce, mikulas, vanoce, prilezitostne a to cele x 2 deti a to cele x kazdy rok
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    MONELLE: a to si dítě hraje jen ve svém pokoji ? u nás si děti hrajou tam kde jsme my....čili tam jsou i jejich hračky...druhá věc je, že se to večer uklidí nebo ne....my máme třeba v obýváku jednu krabici z ikei v rohu a večer tam natahané hračky nahážeme....jednou za čas putuje nahoru do herny na roztřídění a úklid. je teda fakt, že mají v obýváku neustále různé věci na malování bo holky si pořád malujou nebo stříhají nebo lepí u svého stolku v obýváku....je mi příjemnější mít je tam než být s nima pořád v herně....
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    KETHAMINA: je potřeba dovézt k vám? asi bychom něco vytřídili
    GORK
    GORK --- ---
    SWATKA: tak ono nejde ani o rodiče, jako o rozšířené příbuzenstvo a příležitosti během roku, který nával hraček umožňujou, aniž by to rodič ovlivnil. Mně osobně nevadí množství hraček, jako výrobce. Jakmile to smrdí a je to z tržnice, letí to obloukem a může to bejt překrásnější vojáček sedící na tanku a klukům se tak přece líbí. Navíc si myslim, že pokud přibyde sourozenec a ty hračky nejsou zničený po prvnim majiteli, neni nutný je kupovat znovu, když si s tim už nehraje, jen aby se ten druhej nebral jako chudák, kterej všechno zdědí. Naprosto s Tebou souhlasim. Máme dva dřevěný regály s těma plastovejma šuplatama z Ikea, co si pak vezme děda do dílny, až odrostou a jedinej box na kolečkách a v něm dřevěný koleje s vláčkama + kostky. Naprosto to stačí a tim pádem nenacházim hračky v mojí posteli, nebo na záchodě oběšenou Barbie :-D
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    MONELLE: trvale uklízející dítě se dá jen závidět....u nás je jedna pořádkumilovná, ale druhá ne, kde jí co upadne, tak to nechá :-( jako jsem tu starší pořádkumilovnost nenaučila, tak tu mladší jí asi taky nenaučím.....
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    SWATKA: zdá se mi, že jsi zbytečně radikální....já jsem hodně daleko od toho koupit dětem všechno...ba naopak....a znám i rodiče, kteří dětem fakt koupí všechno a jejich pokoj je jak hračkářství (naše se můžou fakt zahrabat) a i tak jsou to bezvadný děti...jen v tom množství hraček to asi nebude :-)

    tak přeju ať ti předsevzetí dlouho vydrží a hlavně ať ti ho věčně někdo nekazí....jako nám :-)
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    SWATKA: jak to kazi charakter?
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    SWATKA: neříkám, že jsem z toho nadšená, ale u dvou dětí, které už nejsou úplně malé si neumím čtyři krabice prostě představit....jen lega mají dvě krabice, vlaků a kolejí taky dvě krabice, pak každá svůj kočárek a domečky pro panenky a hromady různých společenských her a puzzle...prostě jak jsou ty děti dvě a stárnou, tak se to nějak hromadí....a to fakt poctivě třídíme každoročně po vánocích...


    KETHAMINA: povedu to v patrnosti, ale už mám dva objednané odběratele....školní družinu kde je situace s hračkama fakt blbá a školku kam letos nastoupila mladší holka...je fungl nová a taky ještě příděl hraček uvítají....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam