• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy


    DĚTSKÝ POKOJ - DĚTSKÝ SVĚT

    Jak jste zařídili svému dítěti pokoj? Kde jste se inspirovali? Co jste si sami vyrobili? Jakpak jste ho vyzdobili?
    Vše o dětském pokoji patří sem: fotky, články, rady, typy, plánky apod.


    spřízněné kluby na NYXu:

    rodina: KLUB POKROČILÝCH RODIČŮ + MATEŘSKÝ CIT + TVOŘÍME S DĚTMI A PRO DĚTI
    kutil: DOMÁCÍ VÝROBA ORIGINÁLNÍHO NÁBYTKU + DOMÁCÍ KUTIL + KUTÍME A VYRÁBÍME
    domácnost: DOMÁCNOST, ANEB ... + DOMÁCÍ ROZPOČET + FOTKY BYTEČKŮ A DOMŮ
    design: BYTOVÉ DEKORACE + DOMÁCÍ FLÓRA + INTERIER DESIGN + ŽIVOT NA BALKONĚ + ZAHRADY
    nábytek: BAZAR NÁBYTKU + IKEA + POČÍTAČOVÝ NÁBYTEK + EDITACE KOLEJNÍHO POKOJE


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    ILLUZE: jojo ikea policové cokoliv se mi moc líbí ale já bych to tam neskládala a ale mrskala :o( a vedle slušně visících dospělých bund by to byl asi hnus.
    tak jsem vymyslela, že vedle dospěláckého věšáku uděláme némlich stejný v dětském provedení - snad to bude roztomilé.
    a budou tam tedy háčky a police s košíky na drobnosti :o)

    když to bude hezký tak se odvážím vložit fotku :o)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    VERONIKA22: aktuálně to teď řeším také - bundy a mikiny na nižší věšák, šátky a čepice a rukavice jsou v proutěném košíku na botníku...
    ale zrovna včera mne napadlo, že by to chtělo do prostoru, co tam u botníku máme, něco takového a do polic proutěné koše http://www.ikea.com/...roducts/70116276/#/20116274
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    KEYA: Jo jo, bude ještě veseleji... :-))) vůbec o tom nepochybuju... Ale tak stojí to za to, ne?
    Tak to je bezvadný... alespoň, že se domluví a vystřídají se... Nebo jim to pískáte?
    Vymyšlené je to super... a velká předsíň hodně řeší...
    Tak ať se daří...
    KEYA
    KEYA --- ---
    NIENNA: Jo, někdy máme doma až tak veselo, že se toho třetího trochu děsím :). Zatím tam mají klasickou palandu a na zemi futonovou matraci z ikea na válení - teď momentálně mají období, že starší dcera nechce spát nahoře na palandě a tak se střídají na spodní palandě a futonu na zemi... :).
    Časem bych jim tam chtěla dát dolů postele do L a nad to jednu "palandovou" pro dceru... (máme vedle dveří roh, kde je 2 x 3 metry místa na postele cca. A taky chci dát pryč z pokojíku šatní skříň - máme naštěstí velkou předsíň, tak to nějak vymyslím tam... ale to je otázka tak za rok, rok a půl...
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    KEYA: Tak to zní super...budete mít doma veselo.... A moc děkuju - cítím se plna optimismu...bála jsem se, že máš děti sice v jednom pokoji, ale o rozměrech haly....což by se nepočítalo...
    A máš nějakou představu, jak tam naskládáte postele a tak? Jsem zvědavá... Pokud teda nemáte stropy 3 metry....
    KEYA
    KEYA --- ---
    NIENNA: Pokoj mají 3x4,7 m a máme holku 7 a kluka 3 a to třetí bude nejspíš taky kluk, což je praktičtější varianta :).
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    VERONIKA22: sice tak uplne nechapu otazku, bo u nas bud je vec spinava a tedy leti do kose, nebo je cista, tedy je ve skrini. a ty veci jako bundy a oteplovacky, co vydrzi "sem tam maly flíček" delsi dobu, ty si mladej vesi na vesacek ve vlastnim pokojicku. my dospelaci to same ;-) jinak byhc asi vedle vesaku na zdi vyuzila i ruznobarevne kose s vikem primo pod vesackem, trebas na roztrideni veci pro jednotlive deti ;-)

    jinak k tomu bydleni, s manzelem jsme vzdycky mely velke byty, takze byla loznice, obyvak a dite psalo v postylce v loznici, bo bylo jeste malickate. pak jsem od nej odesla a mela vzdycky jen jeden pokoj pro me i dite, nakonec vlastni byt kuchyne+pokoj, kde jsme spali, jedli a zili obvykle dva dospelaci plus dite v tom jednom pokoji. me to stvalo, ale zpetne vidim, ze syn byl spokojeny. ted ma vlastni pokoj a je tam sam pouze za predpokladu, ze jeho i nase dvere jsou otevrene. my mame pokoj hned vedle nej, dvere mame v rohovem postavnei, takze od nej vidi na nase dvere a kontroluje, jestli fakt jsou otevrene...
    ale jak to tu posloucham, tak nase "nářky" ze az se narodi nase naplanovane min dve deti a budou muset bydlet s jednom pokoji a syn ( v te dobe bude ve veku 12+ ) holt se smiri s pokojem o patro níž nebo o par metru mensim, nez ma ted... jsou dost nadsazene :-D zas k pubertakovi bych skolkove deti fakt nenarvala :-D
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    KEYA: Páni - gratuluju.... a děkuju... přináší mi to jistou dávku optimismu... Můžu se optat jak velký je pokoj a jakého pohlaví jsou děti?
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    KEYA: jojo tašky, batůžky to je taky věc :o/. věším to mezi bundy. pak mi tam někdo pověsí bundu a já zase nemůžu najít na kterém háčku to visí aby to sundala :o/, nad věšákem teda máme ještě polici ale jsem mini vzrůstu a musela bych to tam házet a ona by to samozřejmě zase spadlo mě na hlavu :oD
    KEYA
    KEYA --- ---
    VERONIKA22: Na bundy, mikiny a aktuální čepice máme toto: http://www.ikea.com/.../catalog/products/45699883/ - 2 nad sebou na ten horní jim věším batůžky, když se zrovna nepoužívají a tak - prostě věci, co si sami neberou, na spodní ty mikiny, bundy, čepice. Zásoby čepic pak mám za dveřmi v krabicích - každé dítě jednu. A našpiněné kalhoty v polici kousek od toho, nad hračkami na písek. Není to ideální - hodlám to postupně uspořádat, ale momentálně je to nejlepší, co je tu možné...
    KEYA
    KEYA --- ---
    NIENNA: Tyjo - jsme taky ve 3+kk a zadařilo se třetí a myslím, že se vejdou spolu do pokojíku všichni :).
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    VERONIKA22: my máme ve skříni v zádveří udělanou ve spodní půlce část pro děti...vevnitř ve skříni jsou kolem dokola natlučené háčky....správně jsem tušila, že na ramínka mi děti bundy věšet nebudou :-) a když to pověsí kolem, tak uprostřed je pořád prostor, kam dávají mikiny, tepláky a tak....vedle je potom šuplík na čepice, šály, rukavice
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    NIAM: jéé to vypadá parádně když si to představím u nás, na liště háčky a na poličce pod tím 2 proutěné koše ať má každé dítě svoje. senzace zkusím to nějak vykutit :o)

    velmi díky za nápady!
    NIAM
    NIAM --- ---
    VERONIKA22: my máme v botníku (máme jen otevřené police) 2 proutěné koše, v jednom šátky, čepice, prostě "malé" věci a v druhém šusťáky a zapískované tepláky, co ještě nemusí do pračky. Mikiny jsou na háčcích nad botníkem.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    SWATKA: jojo dospělácké věci máme také na židli ale v místnosti kde furt spí ta menší a v danou chvíli zase chce ta starší ven :oD

    SANTAL: teda myšlenka škatule se mi dooost líbí :o)


    ANYSA: no asi přiděláme pár věšáčků
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    VERONIKA22: Mikiny, bundy - dětské stejně jako naše, na věšáku na zdi (cca 1 věc na člověka - co teď nosí) nebo na věšácích ve skříni (zásoby pro změnu počasí/dobu praní).
    Na čepice a kšiltovky a rukavice, šály, šatky - mám v předsíni na polici ve skříni 2 tematické škatule, strčím, vyhrabu, žádné komínky s tímhle neřeším. Předtím jsem měla zásuvky (to již nestačí .-) )
    Kombinézka do kočáru pro mimčo zůstávala taky v tom kočáru.

    Tepláky, trička, ponožky - to je ten koš na prádlo...
    ANYSA
    ANYSA --- ---
    VERONIKA22: mikiny, bundy kšiltovky na věšáčku (zas tolik najednou toho přece našpiněného není), tepláky, gumové kalhoty atd ve skříni. Mám vyhrazenou polici na našpiněné oblečení.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    SANTAL: já myslim hlavně bundy, mikiny, čepice, kšiltovky....tepláky a trička do pračky fakt musej.
    no a pak na dítě které je nechodící a ještě v kočáře nežere křupky, tak mám teplejší a tenčí obleček a furt to musim někde na věšáku válet a střídat podle počasí :o/
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    VERONIKA22: nejsem si jistá, že je to šťastně naformulovaná otázka - tak jak ji vnímám já, zní odpověď: v koši na prádlo.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    úplně to sem nepatří ale chci se zeptat jak na chodbě ( doma za vstupními dveřmi ) skladujete nošené dětské oblečení co hned nejde do pračky?

    já to zatim povalovala na jedné hromadě ale už mě ta hromada začíná štvát neboť už tam házim oblečky 2 dětí.

    a celý den marně přemýšlim jak to změnit. do poliček se mi nechce - nejsem zrovna skládací typ. zavíracích skříněk se bojim, že tam budu udržovat ještě větší bordel, na ramínka kašlu - oblečky jsou moc prťavé, tak jedině asi dřevěnou lištu s několika háčky?

    předem velmi díky každému!!
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    VERONIKA22: Taky tak... My teda máme 3+kk, ale prostě doufáme, že se druhé dítě zadaří a pak prostě budou muset mít jeden společný pokojíček...Jinak to nepůjde... Za nás to bylo normální...ale dneska je ten trend jinde...tak snad to nebude problém.... Trošku se toho bojím....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam