• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy


    DĚTSKÝ POKOJ - DĚTSKÝ SVĚT

    Jak jste zařídili svému dítěti pokoj? Kde jste se inspirovali? Co jste si sami vyrobili? Jakpak jste ho vyzdobili?
    Vše o dětském pokoji patří sem: fotky, články, rady, typy, plánky apod.


    spřízněné kluby na NYXu:

    rodina: KLUB POKROČILÝCH RODIČŮ + MATEŘSKÝ CIT + TVOŘÍME S DĚTMI A PRO DĚTI
    kutil: DOMÁCÍ VÝROBA ORIGINÁLNÍHO NÁBYTKU + DOMÁCÍ KUTIL + KUTÍME A VYRÁBÍME
    domácnost: DOMÁCNOST, ANEB ... + DOMÁCÍ ROZPOČET + FOTKY BYTEČKŮ A DOMŮ
    design: BYTOVÉ DEKORACE + DOMÁCÍ FLÓRA + INTERIER DESIGN + ŽIVOT NA BALKONĚ + ZAHRADY
    nábytek: BAZAR NÁBYTKU + IKEA + POČÍTAČOVÝ NÁBYTEK + EDITACE KOLEJNÍHO POKOJE


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    FROGGIE
    FROGGIE --- ---
    LADY_MYSKA: Mno, domácí úkol se mnou rodiče dělali jednou u kuchyňského stolu, pak mě raději vyhnali do pokojíčku k psacímu, který za tímto účelem koupili.

    ORIKA
    ORIKA --- ---
    LADY_MYSKA: ja ti nevim, jestli ze me delas blbce umyslne nebo omylem, ale nikde jsem nepsala, ze na prvnaka bude pri psani ukolu dohlizet batole...nevim, jak to funguje u vas, ale u nas neni moznost batole nekam "odlozit" na dobu, kdy bude starsi psat ukoly, leda bych ho nechala "napospas osudu" a pote ho, s nejvetsi pravdepodobnosti, nasla houpat se na lustru ci stat v okne..takze holt pri psani ukolu budu starsimu asistovat i s batoletem..myslim, ze to prezijeme vsichni tri..
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ORIKA: v prvni tride, kdyz dite dela ukoly, tak se predpoklada, ze za dohledu dospeleho a ne batolete.

    Ale chapu, ze ne vsude deti dostavaji domaci ukoly ( nas pripad)


    EDERA: Tak rostouci zidle neni o 20 min. za den. U nas se pouziva pri stolovani, byla koupena drive, nez dite nastoupilo do skoly.
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    ORIKA: jeste doplnuji k Ikee jednu moznost - my mame tuto: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S49091249/
    Rostouci mame u jidelniho stolu, zatim tam dite travi porad o trochu vic casu, nez u psaciho stolu. Stul mame od truhlare na miru (podkrovi), ale zadny vychytavky, proste standardni vyska. Ted (1. trida) se ta vyska musela kompenzovat stokrletem pod nohy.
    EDERA
    EDERA --- ---
    ORIKA: Je i zelená. Blondýna má k zelenému stolu zelenou židli, bruneta k modrému modrou. Vybraly si to tak samy. Z pozice rodičů jsme si gratulovali, že ač máme dvě holčičky, nemáme ani jednu růžovou židli.:-)
    FILOMENA
    FILOMENA --- ---
    za mě teda rostoucí....dá se časem celkem dobře prodat dál....
    FILOMENA
    FILOMENA --- ---
    mám známou učitelku na prvním stupni a nedávno mi říkala, jak je znát, které dítě má doma pevnou židli a které otáčecí, popř. na kolečkách. pohyblivá židle snižuje pozornost dítěte, prý se děti šijí posléze i ve škole v lavici...
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    EDERA: já jsem židovská manželka (jak říká muž), takže na to mám podobný pohled :)
    koukám, že ta ikea je i v zelené variantě, to by byl syn blahem bez sebe :)
    EDERA
    EDERA --- ---
    ORIKA: Já jsem Skotova mladší dcera a dávat 4,5 tisíce za židli, na které dítě sedí dvacet minut denně max, mi přijde přehnané. Takže máme ikeácké http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40217899/
    Stoly holky chtěly hlavně barevné, skončilo to u skleněných desek (jedna má modrou, jedna zelenou) a červených nohou http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S69903780/ Šuplíky jsme kupovali zvlášť.
    A nakonec teda potvrzuju, že většinou se i u nás píšou úkoly v kuchyni.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    LADY_MYSKA: hehe, to rozhodně nepředpokládám :) problém u nás je v tom, že v kuchyni máme spíše šero, pořádné světlo je pouze nad linkou a kdyby syn psal úkoly u kuchyňského stolu, tak na to bude hodně blbě vidět a navíc si bude stínit
    tak nějak jsem si myslela, že bych v pokojíčku dala stůl k oknu a přidělala mu tam i lampičku, každopádně by tam rozhodně nebyl sám, batole a já jsme mu stále v patách :D
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ORIKA: Co ocekavas o stolu a zidle v pokojicku?
    Pokud predpokladas, ze dite v prvni tride se zavre do pokoje a bude si tam delat ukoly, tak jsem jeste nepotkala rodinu kde by to tak fungovalo.
    Spoustu prvnaku si pise ukoly v kuchyni u stolu, kde rodice pripravuji jidlo ci dalsi potrebne veci.

    Osobne bych se zamerila na vyber rostouci zidle. V tomhle pripade bych volila budto drevenou (domestav nebo jitro) a nebo freaky
    MAYER.CZ - Freaky 2436
    http://www.mayer.cz/kids/freaky
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    zdravím, můžete mi prosím poradit dětský stůl (pokud možno i s nějakým úložným prostorem) + židli vhodné pro prvňáka? prostoru v pokojíčku moc není, takže spíše něco menšího
    a případně i nějakou knihovničku
    děkuji moc
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    QUAACA: Jsou:) Chodíme si s nima do Pavilonu občas hrát, jsou tam hodný a nevadí jim to. Ale přemýšlím, že k Vánocům možná jedno pořídím. Jako dárek pro celou rodinu.)
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    SRETSIS: jsou krásný
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    Protože se blíží Den dětí, dostala jsem za úkol napsat o vývoji českých hraček. A připomněla si tak, jak moc se mi líbí dřevěné hračky od Sutnara nebo Špály z 20. let. Reprodukovaná zvířátka na kolečkách ve Vinohradském pavilonu prodává Modernista za 990 Kč.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    EDERA: Jezis to jsi nemusela, dekuju!!! Jsi hodna
    EDERA
    EDERA --- ---
    SINSEMILLA: Dokonce jsem zkusila najít účtenky, ale nepovedlo se mi to.:-( Určitě to ale vyšlo levnějš než vestavěná skříň, která byla v základu za deset tisíc za metr šířky.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    EDERA: jasně, já jen jestli to nevíš řádově. zkusím to tam naklikat...
    EDERA
    EDERA --- ---
    SINSEMILLA: To už si fakt nepamatuju. Navíc to bylo zrovna v nějaké akci, kdy vraceli 20% z ceny na kartu IKEA, takže jsme část recyklovali a kupovali za to. Ikea má na svých stránkách plánovač, kde si to můžeš poskládat a ono Ti to spočítá cenu, rozepíše jednotlivé díly etc.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    EDERA: Diky! To zni dobre a nevis, na kolik to tak vyslo?
    EDERA
    EDERA --- ---
    SINSEMILLA: PAX jsou ty, co si sestavíš na míru. A velmi se nám teda osvědčily. V holčičím pokoji máme tři pole po 60cm šířky. Z toho je jedno na dvě štangle nad sebou (nahoře mimosezónní oblečení, dole sezónní) a pak po jednom pro každou slečnu. V tom je dole koš na boty, pak tři šuplíky a pak police. Jr. má ve svém pokoji komodu, takže skříně má jen dvě pole - jedno se štanglí a jedno s policema.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    EDERA: A ta pax skrin ma nejake deafultni rozmery nebo to jsou ty, co si clovek v ikea sestavi sam na miru?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam