• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MYYSHAOrder of the Stick
    STILGAR
    STILGAR --- ---
    PAHAVASKA: diskuse "Divné fetiše a jiné ouchylky" je jinde.
    PAHAVASKA
    PAHAVASKA --- ---
    ZAPPO: S mrtvou krysou může bejt docela sranda....
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    HARALD: To si asi budem muset jeste pockat, co? Protoze Zaporaci mi prijdou nudni jak mrtva krysa
    HARALD
    HARALD --- ---
    V minulém díle Záporáků (originál) byl vtip!
    STILGAR
    STILGAR --- ---
    MESHUGGAH: Což je mimochodem fór vykradenej z oots.

    A ne, nepřestali.
    MESHUGGAH
    MESHUGGAH --- ---
    HARALD: Me by to ani nevadilo - moc se mi nelibi. Zasmal jsem se jen jednou u n. 20: "Vyhrala's iniciativu"...
    HARALD
    HARALD --- ---
    BTW, zdá se mi to, nebo jste skutečně přestali překládat Záporáky?
    HARALD
    HARALD --- ---
    STILGAR: než se vydá do Abyssu jsem myslel; ale myšlenka ovládnutí Abyssu je velmi pěkná....
    STILGAR
    STILGAR --- ---
    S Royem zcela určitě nepokecá, Abyss je kapku na opačným koncu Sfér než Mount Celestis.
    Každopádně bych se nedivil kdyby Belkar do měsíce celej Abyss ovládl a stal se nejvyšším bossem všech démonů, muhehe.
    HARALD
    HARALD --- ---
    Sakra, už několikátý díl jsou u OOtS fakt zajímavé zvraty. To by mě zajímalo, jak to dopadne dál. Co Belkar ... pokecá s Royem, nebo něco jiného?
    STILGAR
    STILGAR --- ---
    Muhehe, je vidět že sem si vrazil bodíky do Vyvolávání flejmu.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    MYYSHA: hehe :-)
    MYYSHA
    MYYSHA --- ---
    Order of the Radar
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    HARALD: no dyk jo, jen jsem to chtěl ukončit :-)
    HARALD
    HARALD --- ---
    SHADDIE: prosím, reaguj už je v [ americký radar v čr ] . Fakt je to tu OT.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    HARALD: já se o to přít nehodlám a řešit to vůbec nechci, stejně se neshodnem. Celá ta debata je OT a zbytečná. Radar je obranné zařízení...hm, ale ne naše. Nás nikdo bránit nehodlá, nebuď naivní. Myslíš, že hodný strýček Sam pro někoho něco udělá jen proto, že nemůže v noci spát ze strachu o Českou zemi? No nic, tvé názory ti brát nebudu, své cpát taky nikomu nebudu.
    HARALD
    HARALD --- ---
    SHADDIE: viz HARALD. Také prosím další reakce do klubu [ americký radar v čr ]
    HARALD
    HARALD --- ---
    MKOV: Hele, nechcete s tím jít do klubu odpůrců radaru? To se na lehké navezení do Francouzů musí svézt do nadávání na Američany a opakování těch zaslepených argumentů propagovaných u nás za ruské peníze?

    Ale dobře:
    A proti komu nás má chránit?
    Radar obecně je schopen zachytit letící střely. Když se podíváš na strukturu vojenských radarů v Evropě, jsou připraveny (včetně budoucího českého) tak, že monitorují zejména objekty letící z Blízkého východu a oblasti perského zálivu. Což je čím dál tím víc nestabilní a nebezpečnější oblast.

    S kým nebezpečným sousedíme?
    Na sousedy by tento radar nebyl účinný. Od sousedů vystřelené střely musí být monitorovány jinými typy zařízení. Tedy tento radar není určen na monitorování střel od sousedů.

    ? Proč nikdo nedoložil kvalitní! zprávu o neškodnosti radaru?
    V čem je zpráva českých hygieniků nekvalitní?

    Proč je na to takový tlak když je 75% lidí proti?
    75% lidí proti není. Ale ž před válkou byl Hitler podceňován, stejně jako teď nebezpečí z blízkého východu. Lidé nechtějí viidět skutečné problémy, radši demostrují proti těm zástupným.

    Jak nás radar ochrání?
    Samotný ne. Ale zaznamenat letící střelu je nutnou podmínkou k tomu, aby proti ní bylo možné zasáhnout (čti: pokusit se ji sestřelit)

    Když to tak vezmu plivnu li nad sebe kam to spadne?
    Neplivej nad sebe. Polské rakety také nebudou vystřelovýny svisle, ale po poměrně hodně šikmé dráze.

    To je narážka na to vyšle li někdo raketu letící nad námi a raketová základna ve střední Evropě vystřelí, kde to sestřelí ?
    Viděl jsi někdy střelbu na holuby? Máš pocit, že holuby dopadaly na střelcě?

    ? Bude to bezpečný?
    No, tohle je super otázka. :-)) Zkus ji nějak upřesnit.

    Nyní v nebezpečí nejsme - naopak radar nebezpečí zvýší.
    No jo. V roce 1937 jsme také v nebezpečí nebyli. Radar je obranné zařízení.

    Radar je v době svého postavení během chvíle zastaralý, protože potenciální nepřítel může vymysle technologii pro radar neviditelnou. :)
    Jinými slovy, nemají se používat radary? Pokud je to zbytečné, pak ať tu američané vyhodí spoustu peněz, navíc ročně pěkná částka za služby pro české firmy ... a všichni potenciální nepřátelé jsou v klidu, že mají neviditelné rakety. :-))
    Spíš je to tak, že "neviditelnou" technologii mají ze zemí, kde může radar svým záběrem něco zaregistrovat, jenom Rusko. Proti fabnatickým skupinám na Blízkém východě bude radar ješlě slušnou dobu dobrá obrana.

    Tak, máš zodpovězeno, další připomínky prosím posílej do [ americký radar v čr ]
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    HARALD: netvrdím, že v minulosti nějaké základny USA nepřinesly některým zemím užitek, ale v případě ČR nevidím jediný důvod, proč by tady nějaká základna měla být. Řekni, jaký z toho Češi budou mít užitek?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam