• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKONYVIPASSANA - meditační technika & umění žít
    SPHEX
    SPHEX --- ---
    JOGINKA: .. aha, díky za informaci. moje smůla, dlouho jsem váhal.
    tak přeju hezký zážitky.
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    SPHEX: Jak nemáš závaznou přihlášku (+placeno), tak máš smůlu.
    SPHEX
    SPHEX --- ---
    JOGINKA: Pravděpodobně pojedu (zatím to vidím tak na 70%) ..
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    Jedete někdo v červenci na vipassanový kurs na Slovensko se Sujivou a Vodňanskou? Že bychom se tam viděli?:-)
    TRYSKOMYS
    TRYSKOMYS --- ---
    BINABIK: ja jsem taky mela strach ..hlavne z toho ze nevydrzim sedet tak dlouho..taky 2. den pro me byl nejhorsi, to uz jsem si fakt prala at je konec..ale kdyz jsem to zvladla ja tak imho kazdej ..jdi do toho:))
    LABARCHA
    LABARCHA --- ---
    BINABIK: me taky desil... :) ale da se to v poho zmaknout...na cteni atd tam nemas v podstate ani cas... :) ze se nemuzes pomodlit?? ...nemyslim, ze by to byla potreba, kazdopado do hlavy ti tam nikdo nevidi... :) neboj a jdi do toho, ukoncit to muzes vzdycky, i ta chut mozna i prijde, ale kdyz se o tuto techniku zajimas, tak se neboj a zkus to!! :)
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    EKONY: Víš co mě nezajímají přesný pocity, během kurzu a během meditací. Spíš mě třeba zajímá jestli si z toho kurzu měl strach, nebo ne. A jestli si to nakonec zvládl v pohodě, neměl chuť utéct pryč a tak...na mě to tak totiž působí no
    EKONY
    EKONY --- ---
    :))
    záleží na tom, jak moc tudle techniku (potažmo sám sebe) chceš poznat, páč podle toho potom i obětuješ ...
    pokud dáš málo, málo dostaneš, a stejně i naopak, neboli čím víc dáš, tím víc dostaneš
    todle je princip, který zaručeně funguje
    a imho by sis o tom neměl dělat obrázek na základě individuálních zkušeností jedinců, jejichž zkušenosti jsou už z principu každá jedinečná, stejně jako by byla (či bude) i ta tvoje
    prostě si ty věci nepředstavuj, radši to udělej a uvidíš - neboli - just observe .)
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    Můžu se zeptat jak ste kdo zvládli ten 10-denní kurz? Vipassana mě sice moc zajímá, ale z toho kurzu mám docela strach. Když jsem četl všechno co se tam smí a co ne, jak všechno funguje a tak. To mě docela vyděsilo. Jsem docela dost extrovert takže pro mě je strašný když nemám s lidmi žádný kontakt. Nedokážu si třeba představit že si nemůžu číst nějakou knihu, jít si zacvičit yogu a nebo jít žonglovat...Dokonce se ani kdybych na tom byl nějak špatně nemůžu ani pomodlit. Meditace mě zajímá, ale spíš mě ten kurz děsí než co jinýho
    LABARCHA
    LABARCHA --- ---
    TERQA: zkus se mrknout na stranky toho centra, jestli se zitra vubec cvici....mozna by tam mel byt i telefon na Ditu, ta o tom mozna vi vic... :)
    EKONY
    EKONY --- ---
    netusim
    my si s labarchou davame spolecna sezeni doma ve dvou :)
    TERQA
    TERQA --- ---
    dekuju, nasla jsem.
    co zitra? je statni svatek...
    EKONY
    EKONY --- ---
    TERQA: jj, cesky web - sekce "stari studenti" - tam to je
    LABARCHA
    LABARCHA --- ---
    TERQA: melo by to byt nekde v yogacentru u vytoně...nevim presne.... zkus propatrat cesky web...
    TERQA
    TERQA --- ---
    ahoj, kde a kdy se schazite ke spolecny meditaci v praze? jsem tu na nejakou dobu, tak bych se chtela pridat. diky!
    GAF
    GAF --- ---
    LILY: a pozorovat se při tom
    LILY
    LILY --- ---
    GAF: Jóó, třeba o tom, jaxi vzájemně sdělovati nejrůznější moudra přes obrazovku počítače. :))
    GAF
    GAF --- ---
    LILY: To jo, to jo. Já to myslel tak, že jak tím tady brouzdáš a nepřipoutaně se bavíš (analogie s vipassanou) tak nabíráš spontánně různé znalosti a vědomosti a za pár měsíců (let) najednou můžeš zjistit, že o dané problematice vlastně docela dost víš...
    LILY
    LILY --- ---
    GAF: To asi nevyjde, nyx je přece pro zábavu a ukrácení volného času v práci. Ale díky za krásné přání! :)
    GAF
    GAF --- ---
    LILY: Přeju ti, aby ti stačilo navštěvovat jenom kluby na NYXu a jednoho dne s překvapením zjistit, že už víš vlastně co potřebuješ, abys to správně mohla dělat. Aaaať už je to vipassana nebo třeba i něco jinýho.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam