• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKONYVIPASSANA - meditační technika & umění žít
    EKONY
    EKONY --- ---
    TERQA: jj, cesky web - sekce "stari studenti" - tam to je
    LABARCHA
    LABARCHA --- ---
    TERQA: melo by to byt nekde v yogacentru u vytoně...nevim presne.... zkus propatrat cesky web...
    TERQA
    TERQA --- ---
    ahoj, kde a kdy se schazite ke spolecny meditaci v praze? jsem tu na nejakou dobu, tak bych se chtela pridat. diky!
    GAF
    GAF --- ---
    LILY: a pozorovat se při tom
    LILY
    LILY --- ---
    GAF: Jóó, třeba o tom, jaxi vzájemně sdělovati nejrůznější moudra přes obrazovku počítače. :))
    GAF
    GAF --- ---
    LILY: To jo, to jo. Já to myslel tak, že jak tím tady brouzdáš a nepřipoutaně se bavíš (analogie s vipassanou) tak nabíráš spontánně různé znalosti a vědomosti a za pár měsíců (let) najednou můžeš zjistit, že o dané problematice vlastně docela dost víš...
    LILY
    LILY --- ---
    GAF: To asi nevyjde, nyx je přece pro zábavu a ukrácení volného času v práci. Ale díky za krásné přání! :)
    GAF
    GAF --- ---
    LILY: Přeju ti, aby ti stačilo navštěvovat jenom kluby na NYXu a jednoho dne s překvapením zjistit, že už víš vlastně co potřebuješ, abys to správně mohla dělat. Aaaať už je to vipassana nebo třeba i něco jinýho.
    TRYSKOMYS
    TRYSKOMYS --- ---
    DAGHOR: no to je presne to co mi rek ucitel :)
    TRYSKOMYS
    TRYSKOMYS --- ---
    no jak kdy..kdyz sedim treba hodinu bez hnuti tak citim v nekterejch mistech jen hruby pocity (..bolest nohou), ale zase kdyz do toho mista ktery boli zamerim pozornost na delsi dobu tak se taky nekdy zmeni v ty stejny jako pri joze

    DAGHOR
    DAGHOR --- ---
    TRYSKOMYS: nedokazu ti odpovedet, ale mam to stejne (s vipassanou jsem zacal teda drive nez s jogou) a nejak bych to neresil ;) ... just observe
    LABARCHA
    LABARCHA --- ---
    TRYSKOMYS: porad pri meditaci citis to same...nebo se pocity meni...nekdy citis tezke nekdy lehci nebo neco uplne jineho??
    TRYSKOMYS
    TRYSKOMYS --- ---
    no jde mi o jednu vec, ktera se tyka pozorovani pocitu v tele pri vipassane

    pri jogovy relaxaci se snazis telo uvolnit, telo ti pripada tezsi a tezsi s tim jak presouvas pozornost z mista na misto...a taky v tom miste kam se soustredis citis urcity pocity - brneni, vibrace, teplo apod.
    no a pri vipassane pri pozorovani pocitu v tele mam ty samy pocity jako pri jogovy relaxaci, takze nevim jestli je tim padem nejak nevytvarim
    DAGHOR
    DAGHOR --- ---
    TRYSKOMYS: mam pocit ze Vipassana jako takova je soucasti spousty jogovych skol a cest, co konkretne mas na mysli?
    TRYSKOMYS
    TRYSKOMYS --- ---
    ma nekdo z vas zkusenost s jogou a s vipassanou (u goenky) ?..potrebuju si neco ujasnit
    LILY
    LILY --- ---
    EKONY: Nemyslím si, že jsou ty kratší kurzy dostatečné, aby pak člověk mohl sám doma praktikovat, ale říkám si, že lepší něco než nic. A když by takové kurzíky člověk semtam navštívil, tak mu to minimálně neublíží, ač mu to zdaleka nedá tolik, co kurz 10-denní či delší. Každopádně díky za odpověď! :)
    EKONY
    EKONY --- ---
    LILY: určitě, dokonce když zalistuješ v historii klubiku, tak sem nekdo hazel link ci info na takoveto kurzy
    nicmene bych chtel znovu pripomenout, ze tendle klubik je o vipaassane dle S.N. Goenky, který je předstravuje v 10 a více denních kurzech
    ačkoli nemám zkušenost s jinými a určitě je ne-nedopročuju, tak co mám, je zkušenost právě s tím 10-denním, jehož tato minimální 10 denní délka je optimálně vyladěná pro správné pochopení techniky
    (když si vybavím, kam jsem se posunul se svou kncentrací po prvních 3 dnech po 10ti hodinách čistého meditování denně, kdy se začíná s koncentrací na dech, resp špičku nosu.. - tak si nedokážu představit víkendový či jinak kratší kurz samotné vipassany tak, aby člověk odešel se správným pochopením správného provádění techniky...)
    Možná jsem však lama a mnohým lidem můžes stačit i jeden den, to netuším ..
    Ten 10 denní kurz je každopádně dostatečný pro to, ať člověk může sám doma praktikovat bez potřeby dalších kurzů .. Pochyboval bych o tom v případě kratších kurzíků...

    Jak píšeš, je to každého volba .)
    LILY
    LILY --- ---
    EKONY: Mě vipassana moc zajímá, ale když bych chtěla někam jet a vyzkoušet si to, tak to bývá většinou aspoň na týden. No a já veškerou dovolenou a ještě něco málo neplaceného volna vyplácám na jiný druh studia sebe sama. Vím, že je to moje volba...ale nejsou třeba i nějaká kratší, víkendová setkání bo tak něco?
    GAF
    GAF --- ---
    EKONY: 3. a 4. fáze - JO ! To je přesně ono, to se mi stává !
    GAF
    GAF --- ---
    mraky nebo kámen :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam