• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LIQUID_SOUNDStudiová praxe - NOVÁ ANKETA!
    Diskuze věnovaná, jak již název napovídá, pokročilému nahrávání v hudebním, ne domácím studiu. Tj. není zde místo pro dotazy jak nahraju zpěv nebo na co je limiter...
    Vítány jsou fotografie a ukázky nahrávek... Jen se chlubte! :)
    U ukázek prosím uvádějte info o místu natáčení, mikrofonech, preampech a AD, na čem/v čem mícháno, jakej reverb, atp. Aneb vše zajímavé co k tomu můžete napsat a nebo chcete napsat (chápu, že know-how si každej brání).
    rozbalit záhlaví
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    Hledam 500 rack s d-subama, nekdo nazor / zkusenosti s timhle?
    Lindell Audio 510 Power MKII – Thomann Česko
    https://www.thomann.de/cz/lindell_audio_510_mkii_lunchbox.htm

    cheapo midas racky vynechavam protoze na ty nachazim jenom samy spatny reference, vejs jsou tyhle
    WES Audio Supercarrier II – Thomann Česko
    https://www.thomann.de/cz/wes_audio_supercarrier_ii.htm
    Heritage Audio OST-8 ADAT – Thomann Česko
    https://www.thomann.de/cz/heritage_audio_ost_8_adat.htm
    Black Lion Audio PBR-8 500 | shop.disk.cz
    https://shop.disk.cz/black-lion-audio-pbr-8-500/?

    nicmeneco se ficur tyce mi uplne v pohode staci ten lindell.
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    Umite nekdo dat tip kde natocit voiceover v Praze? Znama co se tim zivi se nedavno pristehovala a ma tu 0 kontaktu. Potrebuje pronajmout nejakou mistnost + zvukovku a mic na hodku dve nekde, celkem na rychlo prosti tejden, diky
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    SCHWA: co se tyce zvukovky tak staci nejaka s aspon 4 out co ma i adat a k tomu tohle a vejdes se do 10k v pohode.

    Jinak distrubutor signalu to taky resi jestli potrebujes v realu jenom 2 vystupy a jeden z nich rozdelit
    Signálové rozbočovače – Thomann Česko
    https://www.thomann.de/cz/signalove_rozbocovace.html
    SCHWA
    SCHWA --- ---
    Budu spolupracovat na jednom art projektu a resim docela zapeklitou vec. Mozna se tu najde nekdo, kdo mi s tim trosku poradi :) Potrebuji dostat zvuk do 12ti reproduktoru, ktere k tomuto ucelu budeme kupovat. Nejspis nejake levne aktivni KRKy, ale to je jedno.
    Jde o to, ze do vsech reproduktoru (krom jednoho) by mel jit white noise. Do jedno zbyleho repoduktoru by mel jit jiny signal (rekneme napriklad mluvene slovo). Takze rozdeleni 11+1. Mluvene slovo ale nepujde staticky napriklad pouze do reproduktoru 3, ale tento signal musi jit jednoduse prepinat mezi ruzne reproduktory podle potreby. Ve vsech ostatnich musi jet stale ten white noise.
    Napadlo me samozrejme to nejlogictejsi reseni: DAW + zvukovka s 12ti vystupy. DAW si jednoduse nastavim a budu do urcitych reproduktoru posilat white noise nebo mluvene slovo - tam kam zrovna potrebuju.
    Akorat zjistuju ze zvukovek s 12ti line out tolik neni. Dela ji napr. MOTU za cca 40k. Pro tento projekt zbytecne drahe. Reseni to je, ale mozna na to jdu moc slozite. Ty vystupni audio signaly jsou vlastne jen dva - white noise (11) a mluvene slovo (1). Neslo by to resit jednoduse pres nejaky switch / mix pult / rozbocovac audio signalu? Nenapada vas neco? Google mi nic moc nenasel.
    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    VANJA: nechal jsem si v imackovi udelat fusion drive (ssd+hd) co se tvari jako jeden disk a zrychleni znatelny...
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    VANJA: Na tyhle mudrci bych se vyprd a koupil bych to co doporučuje výrobce tvýho daw, kterej na tom chceš provozovat. Stačí vlízt k němu na web.
    VANJA
    VANJA --- ---
    zdar, takze krok 2 .:)
    neznate nekoho, kdo by mi za menci uplatu fundovane postavil hudebni/zvukove PC?
    jde mi tedy zejmena o fundovanej vyber komponentu na miru.
    NIXX
    NIXX --- ---
    VANJA: Určitě doporučuju SSD na systém a aplikace (Cubase, pluginy atd.). Velký samply a samotný náběry můžou být na HDD. Kdybych ale byl třeba klávesák a používal PC na živý hraní, chtěl bych na SSD mít i samply, protože ten rozdíl v rychlosti loadování presetů je neskutečnej...
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    VANJA: Jedeme SSD na systém a na data normálně interní SATA (aspoň myslim) 3x1TB. Hromada věcí frčí na FW800. Třebas video k Pro Tools. Doma to mám taky tak. Nezaznamenal jsem problém a to tam jedno to SSDčko frčí třebas čtyři roky.

    Drív jsme měli diskový SCSI pole. Byl to vopruz. Skvělý časy dneska. Já bych se klidně nebál mít SSD na audio, ale zatim je to ekonomickej nesmysl. Až bude stát TB třebas pod 3k, tak proč ne.
    VANJA
    VANJA --- ---
    cau,
    chtel bych se zeptat jaky mate zkusenosti s diskama do hudebnich pracovnich PC. nekdo mi vypravel, ze testoval SSD s HDD, a ze vefinale ten SSD napr. na mix, nebyl nijak rychlostne vyhodnejsi. pak jsem taky cetl, ze SSD se nehodi tam, kde se casto data mazou a prepisujou (coz u hudby tak trochu muze nekdy byt).
    ...na druhou stranu rychlost SSD je v nekterych smerech bezpochyb.
    Mate nekdo tedy vyzkouseno, co je lepsi v praxi? nebo ten rychlostni rozdil není tak vyznamny, a neni treba investovat vic penez do SSD? nebo napriklad jestli nejni dobre poridit SSD na system a software, a data jet z HDD? diky za poznatky.
    KATTENNE
    KATTENNE --- ---
    OT - Urputne shanim mikrofon Super 55-BCR!!! Jestli ho nekdo mate a uz nechcete, piste piste piste mi! diky!!!!
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    GREGOR_PRIDE: predpokladam ze nas liquid smaze protoze to sem asi fakt moc nepatri, ale polystyren moc nepohlcuje, spis odrazi, takze jediny co si tim imho zpusobil je ze se to vic odrazi dovnitr protoze sis tim udelal tlustsi zed takze cast toho co by driv prolezlo zkrz se ti odrazi zpet, ty plata ti tam fungujou trosku jako difuzer proto ti zmizlo flutter echo, neodrusil si tim ozvenu, ale cast zvuku se proste nemlati mezi dvema rovnobeznejma stenama, protoze se odrazi v jinym uhlu...

    dobre poresena akustika znamena dobre rozmistena kombinace difuze / absorbce... ty mas zatim hodne spatnou difuzi a zadnou absorbci...

    na tvym miste bych sundal ten polystyren, udelal z nej lepsi difuzi(hledej diy quadratic diffuzer - vetsinou to delaj lidi ze dreva ale prej to funguje i z polystyrenu) nez to co mas ted, nakoupil trochu rockwoolu udelal z toho neco na absorbci a pak z toho poskladal neco co tu napsal LEVOS_BOB

    tady se muzes docist neco o ty absorbci kdyz se prohrabes hromadou plku tak je tam i dost uzitecnyho infa http://www.audiozone.cz/post209042.html?hilit=basstrap&sid=fe67d0d47dffa033f2dc4b524eb3ce07#p209042

    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    GREGOR_PRIDE: 1.koberec na podlahu, 2. bass trapy do vsech rohu mistnosti + jeden za monitor mezi repraky, nejlip i jeden nad hlavu, ale good luck s vrtanim do panelu, 4.za sebe difuzer.. to je tak jako basic treatment bych rekl... ale nejsem zadnej velkej akustik...
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    Ahoj, nenasel jsem diskuzi ohledne stavby domaciho studia, tak se zeptam zde, pripadne me nasmerujte diky...


    ... rozhodl jsem se ze si odhlucnim jeden pokoj v panelovem byte...
    ANIZ BYCH CO KDE STUDOVAL nakoupil jsem polystyrenovy desky a zacal je lepit po pokoji...

    v tuhle chvili to vypada nejak takhle:
    https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1382347_389852961118051_1821978988_n.jpg

    v praci jsem vzal bocnice od image drumu od tiskarny, protoze mi to prislo podobny "vajickum"...
    no v tuhle chvili mam pokoj polepenej .... jeste nemam ty krabice na strope, na stenach uz tak nejak jo...


    co se mi libi ze zmizel ocas po tlesknuti... jako kdybych tedy uspesne odrusil ozvenu stredu a vysek...
    ale co jsem se ted zhrozil, ze to v tom pokoji hrozne duni...
    staci abych udelal pusou DŮ a celkem se hrozim co to do me sije...



    co potrebuju bass trapy?

    diky
    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    BAREKULA: prosim te, neporadis mi.. vymenil sem v aute katalyzator ale furt mi neprochazi technickou na emise... co s tim?
    BAREKULA
    BAREKULA --- ---
    LIQUID_SOUND: no tak sory...ona by taková desetivteřinová pomoc asi zabila...
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    BAREKULA: Cože? Přečti si záhlaví diskuze...
    BAREKULA
    BAREKULA --- ---
    čus lidi, chápu, že je to asi docela ot, ale potřebovala bych poradit-historií ateliérové fotografie jsem se nikdy nezabývala, spíše venkovníí - mohli byste mi někdo poradit nějaká významná jména z tohoto oboru?Díky moc!
    WACLOSH
    WACLOSH --- ---
    SMARTIN: tohle neni uplne spravny misto pro dotazy na garage band. Zkus spis nejaky vic amatersky zamereny (bez urazky) auditko. gl
    GAPPEQ
    GAPPEQ --- ---
    TRANZISTOR: viz Queens of the stone age
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam