• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LIQUID_SOUNDStudiová praxe - NOVÁ ANKETA!
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    LIQUID_SOUND: pisou ze kuliva rezonancim. Jako varovani bych uvedl asi vyzkouseni, jestli v tom skle neuvidim a) jen vlastni oblicej osvetlenej lampickou nebo b) lustr nebo c) odraz okna ven.
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    No dělá se zpravidla trojitý sklo zasazený do gumy. Přiznám se, že nevim z jakého důvodu, ale viděl jsem na nějakejch plánech, že prostřední dávaj trochu našikmo. My jsem měli věechny tři rovně a bylo to ok. Samo čim tlustčí, tim lepší :)
    NGOMAU
    NGOMAU --- ---
    zdravim a doufam ze s timhle dotazem nebudu moc OT:

    Resim ted vyber okna mezi control/recording room
    vypada to ze rozmery budou okolo 1mx0.75m.
    Jake mate zkusenosti / doporuceni / varovani?

    Mam nejakou literaturu ale vypada to ze je tady par lidi co vi o cem mluvi
    tak by me moc zajimaly vase nazory. predem dik.
    TEZIS
    TEZIS --- ---
    VANJA
    VANJA --- ---
    na kopak sme pak udelali takovej tunel z koberce, znelo to mnohem lip, docela dost se utlumily preslechy, trochu to je videt tady http://fdk.czechcore.cz/fotky/svarov/11.jpg
    VANJA
    VANJA --- ---
    prozatim bici, ktere sme tedy nahravali ve studiu Svarov...
    1. nad kopakem sme laborovali asi 2 hodiny, abysme nakonec zjistili, ze nejlip hraje ten prvni co sme zkouseli, ten co nam doporucoval mistr zvuku.:))


    2. namet na diskuzi: na fotce je videt snimani Over headu, ne jak je klasicky zvykem (tzn.: dva stojany, a mikrofony mirici k sobe), ale na jednom stojanu dva OH namireny od sebe. osobne si myslim, ze v nasem pripade se to moc neosvetsilo, pac pomer jednotlivych cinelu atd. je nevyvazeny, hihat je moc, ride mi pride moc daleko od mikrofonu, takze se s jeho zvukem neda zas az tolik pracovat....


    ....bici sme museli nahrat za jeden den, pocitam ze tato fotka je spise asi uz z konce.:D
    VANJA
    VANJA --- ---
    SYNTHY: mno, tak me napada, ze asi zadny moc fota nemame..(coz je skoda), pozeptam se, jestli mame neco prinosnyho (krom dulezitejch fotek u mixaku a podobne.:D)
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    VANJA: ... v tom případě si dovolím citovat zakladatele: " fotky a ukázky jsou vítány. "
    VANJA
    VANJA --- ---
    jo my sme kroutili metalovy LP, a zatim to vypada hodne vyzivne, na to ze sme to delali vicemene v domacich podminkach (kytary/zpev), tak to zatim vypada hodne nadejne..:)
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    To jste od srpna nikdo nic "nenakroutil"?
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Imho¨moc zajímavá knížka se urodila.... :)

    http://www.recordingthebeatles.com/
    NIXX
    NIXX --- ---
    book
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    ZELENYCAJ:

    Až budeš v Praze, tak se zastav. Stačí mi jen napsat do pošty. :)
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    LIQUID_SOUND: jestli je to tam kde si myslim ze to je, tak tam sem se podivat este nebyl a nejaky obsahlejsi fotky nahravacky a treba i rejzyje by sa mi pacily.
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    LIQUID_SOUND: Je to vydaný : Petra Šanclová - Ze země vah

    Ag - C3000B na díru, C451D na krk
    Eg - 2x SM57 ( power Engl , box 4x greenback)
    Voc - TLM 127
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    SYNTHY: Teda Furchovka je imo fakt hezká. Mě se líbí z tý mp3 nejvíc. :) Subjektivně mi nejede moc ten zpěv, ale nic zásadního. Akorát mi přijde, že je tam dost místa, aby mohl bejt vořízlej níž - udělá to takový víc intim sound. :) Btw. pěkná písnička, je to vydaný? Na co je točeno?
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    Já se právě lekl, že ta Furchovka s "Elixírama" není sejmutá dostatečně profi. :-DDD

    zde akustická ukázka
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Sorry za smazanou nahrávku, už jsem si s nim psal. Dá jí znova. Sorry všem :)
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    MONKEYFIGHTER: sou ruzny techniky motani kabelu - ja znam dve nebo tri mirne odlisny verze krouceni kabelu v prstech, to mi moc nevyhovuje. Pri over/under nic nekroutis, jen kazdou dalsi smycku pridavas stridave nad rukou a pod rukou, kabel tim sam prirozene vyrovnava to krouceni. Tezko se to popisuje slovama, staci to ale parkrat videt a umis to naporad. Over/under ma taky oproti ostatnim metodam jistou tai-chi kvalitu, ktera se pri kazdodennim spesnym staveni a bourani stejnyho setupu docela hodi :)

    LIQUID_SOUND: synthy tu mel nejakou nahravku, byla taky smazana?
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Trochu jsem to promáznul, o věcech obecných drbejte kdekoliv, ne však tady. :)

    VANJA: Jasně že komba taky tady... A tedy vykopávám fotografií z točby. Použité mikrofony Neumann km184; Shure sm57; Neumann U87i. :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam